Kindsdeel

Discussie in 'De lounge' gestart door mexicang, 25 jul 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. flowertje36

    flowertje36 Niet meer actief

    Ik zou daar ook geen seconde over twijfelen. Wat van mij is, is ook van mijn man. Wij doen zulke bedragen op de spaarrekening en doen het dan voor een bepaald spaardoel. Willen nu bijvoorbeeld rolluiken voor het hele huis. En sparen daar dan bepaalde bedragen voor. Dus zou dat geld daarvoor zijn.
     
  2. Hopsatee

    Hopsatee Niet meer actief

    Dit, mijn ouders hebben dit ook laten vastleggen.
     
  3. mexicang

    mexicang Fanatiek lid

    1 okt 2008
    4.345
    85
    48
    Ik had er zelf helemaal niet over nagedacht hoor. Het is dat mijn vriendin erover begon.
    Ik zelf had zoiets van, we gaan binnenkort op vakantie, dan nemen we er wat van mee als zakgeld. Mijn man vond dat niet nodig. Hij wil dat ik er een nieuwe fiets van koop, wat ik dan weer zonde vindt ;).
    Het gaat sowieso naar een spaarrekening. Ik stort het eerst op die van mijn dochter, omdat ik dat kosteloos kan doen. Dan schrijf ik het daarna over naar die van ons (daar kan ik niet kosteloos op storten…)
    Het gaat op de bank en dan ga ik er eens over nadenken.
    Ik werk in het onderwijs en mijn man reist veel voor zijn werk. Misschien dat we eens een weekje meegaan, of een keer extra op vakantie.
    Ik heb het nog niet ;). Maar was er wel even van ontdaan, want dan komt het feit dat ze er ooit niet meer zijn, wel heel dichtbij en daar denk ik liever niet aan. Lief dat ze dit doen, maar van mij mogen ze het zelf opmaken.

    De opmerking van mijn vriendin kwam vanuit een gesprek hierover. Haar ouders zijn vermogend en hebben het vast gelegd dat wat zij krijgt, van haar is en niet voor haar man.
    Bij ons is dit andersom, mijn schoonouders zijn vermogend, hebben een boeren bedrijf en flink wat hectare land wat erg gewild is bij de gemeente.
    Zowel mijn man als ik hebben nooit zo stilgestaan bij kindsdeel, erfenis enz.
    Nu zo na de mededeling van mijn ouders ga je er wel over nadenken.
    Ik heb geen idee hoe (en of)mijn schoonouders het vast hebben gelegd.
    Een van mijn man zijn broers woont nog thuis en deze zal hier waarschijnlijk ook blijven vanwege zijn hobby.

    Interessant hoe iets wat ons nooit echt bezig hield, nu een gespreksonderwerp is. We gaan er niet vanuit, maar we willen het gewoon goed doen. Genoeg stellen die als ze uit elkaar gaan, ineens duivels gaan gedragen. En dat is wat wij, indien nodig, willen voorkomen.
     
  4. Jules!

    Jules! Bekend lid

    26 jun 2017
    822
    1.065
    93
    Vrouw
    Het is een beetje warrig als ik je openingspost lees en je berichten daarna.
    Is het echt de wens van je vader dat het geld alleen voor jou bestemd is? Dan moeten jullie dat laten vastleggen bij de notaris. Lijkt me wel fair naar je vader toe. Of bedoelde hij meer: doe er wat leuks mee voor jezelf en evt je gezin?

    Ik vind het persoonlijk niet raar om een erfenis buiten een gemeenschap van goederen te houden. Maar iedereen is anders, het is jullie keuze in samenspraak met je vader.
     
  5. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    Maar een fiets van kopen? Om wat voor bedrag gaat het dan? Lijkt me niet de bedragen die de moeite waard zijn om naar de notaris voor te gaan en dan kun je dus simpelweg niet voorkomen dat het in jullie gezamenlijke boedel terecht komt. Snap ook niet waarom het dan contant moet...
     
  6. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Ik neem aan een fiets van een deel van dat bedrag.
     
    mexicang vindt dit leuk.
  7. brownielover

    brownielover VIP lid

    9 mrt 2009
    8.151
    3.027
    113
    Nederland
    bij ons is alles via de notaris gegaan. mijn oma wou graag dat het geld alleen naar mij toe kwam en de kinderen. ik mag uiteindelijk zelf bepalen wat ik ermee doe maar mochten we uit elkaar gaan dan gaat het resterende bedrag gewoon naar mij.
     
  8. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    #28 twinkle star, 25 jul 2017
    Laatst bewerkt door een moderator: 25 jul 2017
    Je hebt het over een kindsdeel, volgens mij bedoel je een schenking. Je schrijft dat hij dit contant aan je wil schenken, om welk bedrag gaat het aangezien je het over een weekje weg of een fiets hebt?
    Wanneer het nl om een kleine contante schenking (wat ik na jouw berichten vermoed) gaat heeft het vastleggen bij de notaris geen enkele zin, dit kost nl een paar honderd euro.
     
  9. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Klopt, ik ging er ook vanuit dat het om een ton of meer ging. Overigens kan de bank bij transacties van
    > Eur 10 000 per keer vragen naar de herkomst van het geld. Houd daar rekening mee TS als je ouders je het geld idd 'zwart' geven. o_O
     
  10. Zomerrr

    Zomerrr VIP lid

    5 jun 2011
    5.097
    503
    113
    Mijn man en ik waren eerst getrouwd in gemeenschap van goederen maar ivm het opstarten van een eigen bedrijf is dit bij de notaris aangepast naar huwelijkse voorwaarden.
    Ondanks de huwelijkse voorwaarden hebben wij wel zo geregeld dat de schenking van mijn vader voor ons beide is (of mijn vader moet hem uitsluiten) net zoals ik recht heb op 40% van de aandelen.

    Ik vind dus dat als je alles op de "grote hoop" gooit je ook samen van het geld mag genieten.
     
  11. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.497
    4.334
    113
    Vrouw
    #31 Youtan, 25 jul 2017
    Laatst bewerkt: 25 jul 2017
    Als jouw vader het vast heeft laten leggen bij de notaris, dan kan jouw man hier geen aanspraak op maken.
    Ik heb ook van mijn vader een behoorlijk bedrag op een aparte rekening staan, die op mijn naam staat. Ik/we kopen hier wel leuke gezinsdingen van trouwens, (caravan) en de rest blijft weer staan.
    Is geen kwestie van wat van jou is is van hem etc, maar een veiligheidje van je ouders naar jou toe.

    En alle dames die reageren alles is van sanen, prima, als jij je kinderen een behoorlijk bedrag achter kunt laten dan eil je toch ook dat zij zelf daar over kan beslissen, wat ze ermee doet?
     
  12. mexicang

    mexicang Fanatiek lid

    1 okt 2008
    4.345
    85
    48
    Ik neem aan dat je begrijpt dat ik hier geen bedragen ga melden. De fiets of een weekje weg zijn dingen die we er onder andere van zouden kunnen doen, dat waren gewoon ideeën die bij mij en mijn man opkwamen toen we het er over hadden.
    Waarschijnlijk wel een bekend fenomeen, je weet dat je wat krijgt en dan ga je er over fantaseren. Moet kunnen nietwaar?
    Waarom mijn ouders het zo geven, geen idee, dat is hun beslissing en dit laat ik bij hun.
    Ik had zelf graag gewild dat zij het gewoon lekker zelf zouden besteden, maar ook dit is hun beslissing.

    Ik ben er heel blij mee en we hebben besloten om het voorlopig weg te zetten en er niks mee te doen. Mochten we het nodig hebben, dan kunnen we er bij. En krijg ik het volgende bedrag, dan zetten we dat er bij.
     
  13. mexicang

    mexicang Fanatiek lid

    1 okt 2008
    4.345
    85
    48
    Klopt ;)
    Mijn dochter groeit haar fiets ook voorbij en mijn man zijn fiets valt van ellende uit elkaar ;)
    Het zijn wensen, wat we zouden kunnen doen met het geld.

    Ik ben aan het denken gezet door de vragen van de vriendin, maar merk dat ik denk in wat 'wij' ermee zouden kunnen doen. Dat zegt genoeg denk ik. <3

    Het topic mag worden gesloten.
     
  14. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Dat snap ik idd, het ging mij er voornamelijk om of het de moeite was om het via de notaris te laten vastleggen of niet. Daarnaast moet je met contant schenken erg oppassen als het hoge bedragen zijn. Een ouder mag jaarlijks belastingvrij schenken maar als het een niet herleidbaar hoog bedrag is kun je er zelf wel problemen mee krijgen als je het contact krijgt en op de bank zet.
     
  15. Chocolat

    Chocolat Niet meer actief

    Toen ik geld kreeg van een opa (€1000,-) hebben we een lening afbetaald en toen mijn man vorig jaar geld kreeg van zijn ouders kreeg onze auto mankementen en hebben wij dat geld bij een andere auto gedaan.
    Tot nu toe hebben wij alles altijd samen.
    Ik weet wel dat zijn ouders hebben vastgelegd dat bij hun oudste zoon alleen hij wat krijgt en niet zijn vrouw. Ze hebben geen contact met hun dus ze kunnen het nooit controleren.
     
  16. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    14 mrt 2015
    3.030
    2.030
    113
    Voordat we het topic sluiten: het is niet nodig om bij de notaris te laten vastleggen dat een schenking vanuit je ouders niet wordt gedeeld met je man (en dus buiten de gemeenschap van goederen blijft). Dit kan gewoon in een overeenkomst tussen jou en je ouders (zoek op uitsluitingsclausule).

    Als jullie het samen opmaken, kun je niet bij een echtscheiding dat geld nog 'terugtraceren' en daar aanspraak op maken. Als je het apart houdt of in ieder geval zelf goed administreert wat ermee is gekocht (dus welk 'goed' hierdoor apart van jou is), wel. Dan wordt daar bij scheiding rekening mee gehouden.

    Ik gok (als ik dit zo lees) dat het contant wordt geschonken omdat het zwart verdiend kan zijn door je ouders. Dan heeft zo'n contract gewoon zin en is geldig. Is het niet zwart en ook gewoon onder de vrijstellinggrenzen dan kun je ook nog naar notaris als je prettiger zou vinden.

    - spreekt een specialist op dit gebied :)
     
  17. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Dan hebben wij van zowel de hypotheker als de notaris het verkeerde advies gekregen mbt de schenking van mijn vader.
     
  18. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Hier ben ik het mee eens. Ik ben van mijn eerste man gescheiden en waar het tijdens het huwelijk allemaal redelijk koek en ei was, was het tijdens de scheiding een drama.

    Ik heb zelfs de hond volledig op mijn naam staan. Geërfd van mijn tante, dus míjn hond. Ook bewust zo gedaan.
     
    Bubblez vindt dit leuk.
  19. pippa26

    pippa26 Fanatiek lid

    14 mrt 2015
    3.030
    2.030
    113
    Dat kan zeker, veel mensen weten dit niet (zeker niet bij een bank) en de notaris wil ook geld verdienen dus zal het niet zeggen. Maar ben zelf opgeleid tot notaris (werk nu niet bij notariskantoor) en dit hoeft helemaal niet in een notariële akte te staan. Je kunt wel de overeenkomst door een notaris laten opstellen. Maar een paar simpele zinnetjes zelf op papier zetten zijn juridisch net zo geldig.

    Hier staat wat wel verplicht bij notaris moet worden vastgelegd: https://www.knb.nl/de-notaris/notariele-akte
     
  20. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    In mijn vaders testament stond dit inderdaad ook: Het erfdeel gaan naar mijn zusje en mij, niet naar partners.
     

Deel Deze Pagina