Wij hebben vandaag een kippiepan opgehaald. Nu hoor ik wel eens dat mensen hem daarna houden de pan. Vind het best groot en weet ook niet zo goed wat je er daarna mee kan. Maar op zich voor op vakantie leek het mij wel handig. Wat doe jij? En wat maak je er in als je hem niet inlevert
Op kantoor staat er één en die wordt veel gebruikt voor het opwarmen van eten zoals hete kip of bami.
Ik heb zelf bij kippie gewerkt en de pannen werden vaak gehouden wat prima is. Ze hopen dat je de volgende keer alleen een hapjes schaal afhaalt. Ik zou er niet echt dingen in gaan bakken want vroeger leverden we de hapjes zonder aluminium schaal en dan bakte de marinade heel snel aan. Dus mijn tip voor opwarmen wel in zo’n aluminium schaaltje
Nou ik ben tot nu toe niet tevreden, dat opwarmen duurt langer dan moet het ook niet handig hoor. Omscheppen gaat lastig want het is veel variatie dis alles door elkaar
Je bedoelt de echte hapjes schaal? Wij adviseerden vaak precies tussen stand en 2 en 3 in en dan zeker wel een halfuurtje, maarja die marinades gaan inderdaad wel een beetje door elkaar. Moet eerlijk zeggen dat alles ook wel een beeetje naar elkaar smaakt op de pittige marinades na.
Ja met 6 verschillende dingen, werd slecht warm zelfs na 45 min. Was verder wel lekker maar geen herhaling meer.
Wat vervelend, klinkt alsof het een slechte pan of stekker was. Maarja lost jouw ervaring helaas niks mee op nu, maar misschien dat het je aanzet nog eens opnieuw te proberen?
Doen wij met zo. Pan staat gewoon op zolder net als gourmetstel etc. Haal ook wel eens een hapjes schaal bij de poelier hier op het winkelcentrum aangezien Kippie voor ons een stukje verder weg is.