Hond ziet kitten als haar jong

Discussie in 'De lounge' gestart door lovewinnie, 19 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Goedenavond. Ik zoek op verschillende sites informatie maar kan er niet veel over vinden. Drm probeer ik het hier.

    Wij hebben een Amerikaanse Stafford van ruim 2,5 jaar oud ( januari wordt ze 3) . We hebben haar vanaf 12 wk maar kennen haar vanaf der geboorte . Ze is een zeer zorgzame, lieve hond en erg sociaal naar mens, hond en andere dieren.
    Nu hebben wij 1 maand terug besloten voor een kitten te gaan. Deze hebben we gevonden en afgelopen week opgehaald. We hebben hond en kitten meteen bij elkaar gedaan en kat blies continu naar de hond en sloeg hem af. Onze hond vond dat prima en liep gewoon weg. Kat ging zich verstoppen onder de bank en kwam alleen om behoefte te doen en te eten.
    Dag 2 . Hond blijft kat opzoeken , minder bang maar verstopt zich nog continu
    Dag 3. Kat en hond leven langs elkaar. Kat blaast en slaat niet meer en hond Luna blijft opzoeken
    Dag 4. Beste vriendjes. Katje laat zich verzorgen, aflikken door de hond en speelt en zoekt de hond. Ze slapen samen op de bank of mand
    Dag 5. Ik kom beneden en kitten en hond slapen samen. Kitten en hond komen eten, spelen samen maar de hond is erg onrustig. Volgt katje continu, en hangt hij aan de bang ivm mis springen duwt de hond hem omhoog met der neusje om te helpen. Als kitten er op uit gaat volgt de hond. Ze slaapt amper nog en is alleen nog bezig met de kitten. Wassen, volgen, samen eten en samen liggen.
    Dag 6. Betrap de kitten aan tepel van de hond. Hond vond het prima, ik haal kitten er weg. Vanaf dat moment zodra ze samen liggen drukt Luna kitten naar de tepels. Alsof ze wil dat hij gaat drinken en liggen. Hond blijft onrustig als kitten uit het zicht is. Met uitlaten is ze blij als ze weer thuis is.

    Waar ik me overal aan stoor is het onrustig zijn, kitten continu volgen, kitten elke keer aflikken. Beestje is zeik nat van het wassen. Ben blij dat het goed gaat maar na mijn idee beetje te goed. Als kitten piept reageert Luna meteen door te gaan kijken. Gaat dit nog over? Heb het idee dat ze denkt dat de kitten haar puppy is. Kan dit? En zo ja , gewoon laten doen? En kan het kwaad. Kitten vind het wel best en als hij het beu is blaast hij een keer en slaat tegen kop van Luna. Daarna is het weer kusjes geven aan elkaar.

    Hier onder een foto :)
     
  2. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Geen ervaring, maar het is gewoon te schattig voor woorden. Wellicht kun je nog eens bij een dierenarts of andere honddeskundige informeren.
     
  3. mumija

    mumija Niet meer actief

    Heb een iets andere ervaring; bij onze 7 jarige kater een poesje geplaatst vorig jaar. Kitten dacht dat de kater haar moeder was en ging tepels zoeken bij hem:D.
    Kater liet het allemaal maar toe, maar ik heb wel constant (als ik het zag) haar weggehaald.
    Naarmate de kitten groter werd, nam het af. En het was toch ook wel erg hoor; heel de dag lag ze met haar snuitje te zoeken.
    Ik nam haar dan weg en ging haar voeren.
     
  4. Kenzi

    Kenzi Actief lid

    22 mei 2014
    205
    29
    28
    NULL
    NULL
    Zou wel even bellen ivm schijnzwangerschap. Hoe schattig het er ook uit ziet.
     
  5. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Ze moet volgende week loops worden en eind nov, begin dec gaat haar baarmoeder eruit. Hoop niet dat dit nu in de waar raakt ofzo. morgen misschien toch ff bellen.
     
  6. fidel2010

    fidel2010 VIP lid

    26 aug 2010
    6.659
    212
    63
    Zolang ze geen melk produceert zou ik de kans op schijnzeanger klein vinden, en herkenbaar, hier ook een enorme zorgzame hond, friese stabij, zodra het laatste kitten er was werd deze ook geadopteerd kitten lag spinnend tussen de tepels op zoek naar melk en teef lag er als een moeder bij.. Hier hebben we het gelaten en is het in de loop van de tijd over gegaan. Zeker als er een sterilisatie aankomt zal de verhouding vanzelf veranderen.
     
  7. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Aaww nee dit is veel te schattig!! Wij hebben ooit een kitten gehad die steeds aan onze vingers zoog, hadden we allemaal kleine zuigzoentjes. Vond dat wel sneu, want kreeg toch het gevoel dat hij zijn moeder miste. Zolang hond en kat het goed vinden, niks aan de hand lijkt me?
     
  8. Novy4

    Novy4 Actief lid

    21 mrt 2015
    405
    0
    0
    Vlaardingen
    Ach , wij hebben ook een stafford teefje van nu al bijna 7 jaar maar t is ook zo'n enorme lieverd voor alles wat kleiner is , ze is al een paar keer schijnzwanger geweest , we kregen haar zo toen ze 2,5 was ( herplaatst) mar ook bij ons kitten en t reutje dat we 3 jaar geleden in huis haalden was ze zo moederlijk .
    ben toen ook bij de dierenarts geweest hiervoor , en hebben haar op advies afleiding gegeven , met een kong , en veel aandacht / activiteiten ondernemen .

    zodra ze ging lekken hebben we haar tepels met kamperfoelie olie ingesmeerd en trok het weer weg het is volgens de DA een "natuurijke reactie " op iets of iemand die in haar roedel/ huis komt maar sommige teefjes raken hier van in de war en gaan dan echt bemoederen

    Toen ons reutje net bij ons was was het nog erger
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    Die foto is wel erg schattig.

    Maar verder geen verstand van dus kan je niet helpen.
     
  10. Chantallcindy

    Chantallcindy Fanatiek lid

    10 mrt 2012
    3.669
    26
    48
    Verzorgende ig
    Fijnaart
    Aah super schattig
     
  11. MoedervanSafia

    MoedervanSafia Fanatiek lid

    10 mrt 2013
    2.803
    4
    38
    Eerlijk, wat een super schattige foto! Om van te smelten!

    Ik heb helaas geen verstand van honden, maar ik zou het gewoon even navragen bij je dierenarts.. Misschien weet die wat meer?
     
  12. Chiaraa

    Chiaraa Fanatiek lid

    27 apr 2008
    1.561
    1
    0
    Ik zou inderdaad even advies opnemen met een deskundige, wellicht je eigen dierenarts ?

    Is de kitten na 4 maanden pas bij de moeder weggehaald? Daarvoor schijnt te vroeg te zijn.
     
  13. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Kitten was hier met 8 wk in overleg met de dierenarts. Beestje kwam uit een verwaarloosd 2e nestje van een poes die dus 2nestjes had in 4 maanden . Oogjes zaten dichtgeplakt, zat vol vlooien etc. Omdat mensen waar de nestjes van waren geen geld hadden voor de dierenarts hebben we besloten hem alvast mee te nemen. Na zalfje voor de ogen, ontwormen en ontvloeien gaat het nu super. Moederpoes had geen zin meer in de kittens. Werden al bijgevoerd door eigenaar . Fijn mensen die hun kat/poes niet laten helpen. Waarschijnlijk was ze nu weer drachtig.
     
  14. Springmuis

    Springmuis VIP lid

    19 aug 2008
    7.043
    0
    0
    Achgos, mijn (inmiddels al een paar jaar overleden) hond deed dat ook.
    Eerst bij de kittens, wassen, beschermen en als je niet oplette dan hingen die 2 bij haar aan dr tepels, paar jaar later kreeg ik een pup erbij, deze begon ook meteen te drinken, en toen gaf ze dus ook echt melk! We moesten het echt contant in de gaten houden dat hij niet bij haar ging drinken want haar tepels gingen al helemaal stuk.

    Nu jaaaaren later heb ik de pup die geen pup meer is alleen nog, een mannetje, toen ik een aantal maanden geleden een kitten nam..... Hing zij weer bij het reutje aan zijn "tepels" �� en de hond is ondanks dat hij vh mannelijke geslacht is ook echt een mama hehe.

    Het zal wel iets "natuurlijks" zijn of zo aanvoelen ofzo!
     
  15. Chiaraa

    Chiaraa Fanatiek lid

    27 apr 2008
    1.561
    1
    0
    Ach jeetje. Dan snap ik dat ze de aandacht van jullie hond erg fijn vindt. Ze heeft hier nog behoefte aan! Heel veel plezier met dit lieve stel!
     

Deel Deze Pagina