Hoi allemaal, Ik vroeg me af vanaf welke leeftijd ze nu naar de creché mogen? De een verteld mij vanaf ruim 2 en de ander zegt van precies 2 jaar. Hebben jullie een idee of is het per creché verschillend? Gr vruchtje
Je bedoelt een peuterspeelzaal? Hier In Roosendaal mogen ze vanaf 2 jaar. Ruben is gegaan toen hij 2 jaar 3 maanden was, in verband met de geboorte van zijn broertje (hij mocht 7 september beginnen, na de zomervakantie, maar ik was de 5e uitgerekend en ik wilde niet dat hij het gevoel zou krijgen dat hij weg moest vanwege zijn broertje)
Vanaf 2 mag het hier. Maar ik vond Isabella nog veel te jong toen. Met 2,5 a 3 vind ik ze er meer aan toe.
Naar de creche mag al vanaf het begin, mijn oudste ging er met 9 weken al heen. Naar de psz is hier vanaf 2,5 jaar. Sinds kort hebben ze hier een aparte instroomgroep voor kinderen vanaf ongeveer 2 jaar, die er al erg aan toe zijn.
Dat verschilt per PSZ...Onze dochter ging vanaf 2,1 jaar. Dat ging eigenlijk meteen goed dus was ze niet te jong. maar dat zal ook per kindje verschillen!
Verschilt per PSZ denk ik. Hier is het standaard 2,5. Maar: als er eerder plekken vrij zijn, mag een kindje eerder komen. EN kindjes met een probleem mogen vanaf 2 jaar (en dan 4 dagdelen). Dat zijn dan kindjes met een taalachterstand (allochtonen), of gedragsproblemen..
hier op de peuterspeelzaal mag je de kindjes inschrijven met 1,5 jaar en met precies 2 jaar mogen ze naar de crech
Hier is het precies andersom, kinderen met een achterstand of een probleem kunnen pas vanaf 2,5 jaar en 'gewone' kinderen vanaf 2 jaar. Daar zijn speciale groepen voor 50/50 verdeeld met gewone kinderen en die met een achterstand o.i.d. Mijn dochtertje ging trouwens ook met net 2 jaar, was niet te jong, ze vond het geweldig en had er geen moeite mee om mee te komen. Ze is ook een jaar naar het kdv geweest, dus misschien dat dat ook scheelt en natuurlijk scheelt het per kind wanneer ze er aan toe zijn.
Vinden jullie 2 jaar niet erug jong dan? Ik zou het te jong vinden hoor... Mijn dochter gaat 2 dagen naar het kdv, dus we doen geen psz. Maar ik weet niet of ik haar nu al zou laten gaan...
ligt echt aan het kindje zelf. op de peuterspeelzaal waar alicia zit zijn ook kindjes die het proberen met 2 jaar maar dan gaat het totaal niet. 3 maanden later komen ze dan terug en vaak gaat het dan al beter. er zijn ook kindjes die pas met 3 jaar er aan toe zijn. mijn dochter vind het vanaf dag 1 fantastisch en gaat nu met plezier naar school zoals zij het noemt . vond het erg moeilijk haar te brengen ook omdat ze nog nooit op een kdv of iets dergelijks had gezeten. tot mijn verbazing vond ze het geweldig en het ging meteen goed. nu zit ze er alweer bijna een half jaar op voor 3 dagdelen en we laten het zo. wilde er maar 2 eigenlijk maar was snel over om 3 dagdelen te doen. mamas vinden het vaak moeilijker dan de kindjes. mijn dochter loopt wel wat voor en doet erg goed mee met 3 jarige.
Dank voor de reacties. Ik bedoele inderdaad peuterspeelzaal. Hoe ik nou weer bij creché kom haha. Ons zoontje gaat niet naar de creché vandaar dat het mij wel leuk lijkt voor hem als hij met 2 jaar naar de psz kan voor 2 ochtenden. Leuk met andere kindjes spelen. Hier heel dichtbij is er eentje dus ik ga wel even peilen vanaf welke leeftijd het is.
Volgens mij 10 weken? Is toch een soort dagopvang. of bedoel je peuterspeelzaal, de is vanaf 2.3 jaar