Binnenkort willen we een peuterbed aanschaffen voor ons zoontje. Onze voorkeur gaat naar een meegroeibed van ikea (busunge), zodat het niet meteen zon giga overgang is. Ik denk dat ik hem het liefste wil laten wennen voor wij weer beginnen met werken (maart), langzaam aan wordt het dan ook warmer weer hier dus wel lekker als hij in de lente dan ook wat meer ruimte in bed heeft. Hij is nu net twee geworden en wel vrij lang/groot. Hoe ging dit bij jullie en hoe hebben jullie dit allemaal aangepakt? Inslapen gaat hier niet echt super (middagdutje vaak met een van ons in bed nu we vrij zijn), dus ben wel beetje bang voor het steeds uit bed komen maar dat zien we dan wel weer
Hier is de oudste nooit een enorm goede slaper geweest, maar met 2jr en een beetje ging ze gewoon over naar haar nieuwe kamer met 1 persoonsbed, en dat was dat. Ze was zo gewend... Uit bed komen deed ze wel, maar ook dat is een kwestie van wennen. Na tig keer instoppen bleef ze wel liggen
Mijn dochter heeft de overstap naar een 1-persoonsbed gewoon gemaakt. Ging in 1x goed. Ze kreeg gelijk een grotere, nieuwe kamer. Die heeft ze helemaal opgebouwd zien worden. Verbouwing, komst gordijnen, komst meubels, in elkaar zetten meubels, ophangen lampen. Dus ze heeft heel geleidelijk gezien dat de kamer steeds completer werd. Daarna dus geen probleem. Ze was toen 2,5 jaar. Ons zoontje van 3 slaapt nog in zijn ledikantje. Die gaat binnenkort naar een grotere kamer en een groter bed.
Met 2 hebben we de zijkant van de ledikant er af gehaald en sindsdien slaapt hij beter en komt niet uit bed ( klopt HEEL hard af) Wij hadden ook gerommel met de middagslaap, wou absoluut niet meer in bed, als hij eenmaal sliep was het goed.we maakte hemna 1.5 uur wakker anders lag hij snachts wakker. Omdat we die drama zat waren en echt veel tijd koste mocht hij liggen op de bank. Geen enkel drama meer, hij zei dan ik ben moe en ging liggen. Hij is nu bijna 3 en slaapt niet altijd meer, als hij moe is mag hij 1 uur op de bank slapen. Met 3 gaat hij over naar een eenpersoonsbed hopelijk blijft het zo gaan.
Oh ook prima owly! Denk niet dat hij hier op de bank gaat slapen! Nu met papa naar bed tussen de middag maar vaak duurt het alsnog heeeel lang voor hij slaapt. Straks als we weer werken zal hij op kdv moeten slapen dus zien dan wel weer hoe dat gaat. Valt je kindje er niet uit zonder de zijkant vh ledikant? Of heb je dan zon veiligheidshekje
Hier klom hij met 1,5 jaar met slaapzak en al uit bed vandaan. Ikea meegroeibed gehaald, maar meneer weigerde er in te slapen. Hij ging terug in zijn ledikant (2 bedjes in zijn kamertje) en klom spontaan niet meer uit bed vandaan.... Tot vorige week, weer uit ledikant aan het klimmen met slaapzak. En ging op zijn snuitje, toen heb ik mijn kans gepakt en hem in het peuter bedje gedaan.... en nu slaapt hij in zijn peuter bedje. Gisteren het ledikant ontmanteld, dat gaf wel even wat onvrede. Maar dat is nu weer over.
Ik heb ook de busunge Wij hebben 1 dag en nacht de bedjes naast elkaar laten staan en haar zelf de keuze gegeven.. Ze wou in het grote bed onder het dekbed De volgende dag is het ledikant naar onze kamer verhuisd De dag erna was deze uit elkaar en ze slaapt als een roosje in haar peuter bed Ze is er nog nooit uit zichzelf uit gekomen Gaat liedjes zingen als ze wakker is of roept
Ik heb mijn zoontje zelf zijn bed uit laten kiezen en hij kon niet wachten om er in te slapen. Eerste avond ging al gelijk super.
Haha iedereen moet het doen wat bij hen past, hij heeft geen broertjes en zusjes dus heeft alle kans om rustig te slapen. Hij slaapt eigenlijk overal wel. We hebben inderdaad een veiligheidshekje (ikea) kan straks over naar het grote bed.
Ik heb er eigenlijk nooit over nagedacht om langzaam te wennen, alles is hier cold turkey van ene op andere dag gegaan ... Mijn oudste ging over toen hij 23 mnd was (had ledikantje nodig voor zijn zusje die een maand later geboren werd). Ledikantje in babykamer gezet, uitgelegd dat hij nu een groot jongensbed had en hij werd ontzettend verliefd op zijn dekbed (in ledikant sliep hij nog in slaapzak) , hij vond dat echt zo heerlijk! Bleef heel keurig liggen en vanaf dag 1 prima geslapen. Mijn middelste was al een tijdje gefascineerd door het grote bed van haar broer (ook weer dat dekbed vooral!), dus die was heel blij dat zij ook 'eindelijk' een echt groot bed mocht. Ledikant afgebroken met haar erbij en opgeruimd op zolder, ze heeft zelfs nog 'meegeholpen' . Ze was toen bijna 2,5 jaar. Bleef heel keurig liggen, vanaf dag 1 prima geslapen. Mijn jongste kreeg de neiging om uit ledikant te willen klimmen, daarom uit veiligheidsoverwegingen haar naar groot bed laten gaan met 2 jr3mnd. Zij vond het dekbed ook helemaal top, maar.... zij kwam uit bed. En niet 1 keer maar 100 keer ... Maar ja, ledikant was afgebroken en ook geen plaats meer om hem opnieuw op te zetten (en dan was er natuurlijk nog steeds het veiligheidsaspect). Een flinke zure appel waar we dus even door heen moesten , eindeloos dat kind teruggelegd. Maar de aanhouder wint. Na een tijdje werd het steeds minder en tegen de tijd dat ze 3 jaar was bleef ze meeste tijd prima liggen.
Jullie zijn wel doorzetters haha OT: Dl slaapt nog steeds in peuterbed (we hebben zo'n meegroeisysteem, binnenkort gaat het een 'junior' bed worden). We hebben de zijkant die je normaal verwijderd ingekort tot een soort bedhekje. Ze heeft wel een tijdje perse in ons bed willen slapen smiddags. Dat ging ook prima (met wat kussens rondom). Je kan (heb ik van horen zeggen) ook een opgerolde handdoek aan de zijkant onder het laken leggen.