Onze dochter van bijna 5 is nooit een uitslaper geweest, 7.15u is al heel bijzonder. De laatste weken is ze echter al om 5.30u wakker. Heeft iemand tips hoe we dit kunnen verlengen? Ze is namelijk met regelmaat moe overdag dus ze heeft het wel nodig. Daarnaast maakt ze veel lawaai als ze eenmaal wakker is, waardoor wij en ook haar zusje van 1 vroeg wakker worden. Keer op keer zeggen dat ze zachtjes moet doen werkt niet. Ze gaat om 19.00u naar boven, ligt er rond 19.15u in en slaapt 19.30/45. Ze heeft een slaaptrainer voor de ochtenden maar daar trekt ze zich niets van aan. We hebben een tijdje de tablet op de overloop gehad die ze dan mocht pakken maar dat liep de spuigaten uit. Dus die moet ze nu bij ons komen halen maar eigenlijk willen we daar helemaal van af. Zou eerder naar bed nog wat uit kunnen halen?
Probeer haar idd eens wat eerder naar bed te brengen. Mijn tweeling van bijna 6 zijn ook geen uitslapers. Meestal rond 6u/6:15. Ze liggen er echt rond 19u in. Gaan ze er er een half uur later in, dan slapen ze net zo lang of zelfs korter. Het is de moeite waard het te proberen.
Als we een tablet klaar zouden leggen zou dat voor onze knul een reden zijn om er optijd uit te gaan. Eerst mocht hij spelen op zijn kamet maar we liepen tegen hetzelfde probleem aan. Hij maakte teveel herrie. Daarna mocht hij alleen nog maar een boekje pakken. Hij had wel als voordeel dat hij kon lezen. Eerst de eenvoudige avi start boekjes en daarna donald duck junior. Nu leest hij alles wat los en vast zit. Voordeel is als hij wel wakker is hij niet meer ons wakker maakt. Boekjes maken niet zoveel lawaai. Hij is ook nooit een uitslaper geweest.
Fijn dat hij nu rustig gaat lezen. Dat biedt perspectief voor de toekomst, hopelijk pikt ze het lezen snel op
Hij mocht kiezen pak een boek of ga liggen wachten, de keuze was reuze We hadden ook info boeken met mooie platen. Je hoeft nog niet te kunnen lezen.
Boeken kijken werkte inderdaad een tijdje prima. Maar nu wil ze dat wij ook wakker worden en gaat herrie maken. Boos worden, uitleggen waarom ze stil moet doen, het helpt niets.
Dat is een periode wat we ook hebben gehad. Ik legde me er bij neer en vanaf een bepaald tijdstip ging ik maar naar beneden. Maar ook niet eerder. Tot die tijd ben je stil anders is iedereen chagrijnig en kun je niks leuks/ gezelligs doen. Voor ons was het begin je de dag met discussies of we weten dat hij weinig slaapt en heeft nog even wat stil gespeeld/ gelezen en start je de dag maar met een grote kop koffie. Toen het lezen begon werd het steeds makkelijker. Als niet kan lezen en je bent vroeg wakker is een half uur mega lang. Dat is tot op zekere hoogte leuk. Zodra ze kunnen lezen en er plezier in hebben is een half uur zo voorbij. Moet wel zeggen dat we een sterke lezer hebben en op die manier is het lezen ook super leuk. Nu 7 en lees e7