klinische bevalling

Discussie in 'Stel je vraag aan de verloskundige' gestart door astrid10, 1 sep 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. astrid10

    astrid10 Lid

    7 nov 2006
    33
    0
    0
    Ik heb even een vraagje over ziekenhuisbevallingen. Vanaf welk moment moet er een gynaecoloog/verloskundige aanwezig zijn bij een klinische bevalling?
     
  2. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    2 dec 2005
    11.590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi,

    wat bedoel je daar precies mee?

    Mirjam
     
  3. astrid10

    astrid10 Lid

    7 nov 2006
    33
    0
    0
    Ik bedoel vanaf welk moment er iemand bij moet zijn. Vanaf volledige ontsluiting, of daarvoor al, of vanaf het moment dat je persweeen hebt? Zijn er richtlijnen voor het moment dat er een gynaecoloog/verloskundige bij moet zijn?
     
  4. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    2 dec 2005
    11.590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi,

    nee die zijn er niet. Het is wel gebruikelijk dat de verloskundige het laatste stuk van de ontsluiting bij je is. Bij een klinisch verloskundige en een gynaecoloog kan dat anders liggen, die hebben veel meer te doen en begeleiden daarom vaak meer vrouwen tegelijk. Je wordt als het goed is het laatste stukje wel bijgestaan door de kraamvberpleegkundige, die belt zodra zij dit nodig acht de verloskundige of de arts erbij. Ook bij volledige ontsluiting en bij persen is het mooi als de vk of arts erbij blijft. Maar in het ziekenhuis wordt diegene toch wel eens even weggeroepen.

    Mirjam
     

Deel Deze Pagina