Hoi allemaal, Ik ben benieuwd hoe jullie schema (dag en eet) eruit ziet bij jullie kind van 10 maanden. Ik ben soms wat onzeker of ik het goed doe. Ook wat betreft activiteiten op een dag vraag ik me af of ik het goed doe. Ik werk onregelmatig mijn partner gewoon fulltime. Dus regelmaat is soms lastig, ook al proberen we dat natuurlijk wel! Schema is als volgt: Ochtend rond 7-8 uur: flesje pap van 200 cc *Rond half 10 slapen , maar ook verschillend hoe de nacht is geweest (meestal een uurtje) Tussendoor: vers fruit uit de blender Lunch rond 12-13.00: 1 boterham met beleg en 120 cc opvolgmelk *slapen (meestal 1 uur) Tussendoor 16:00: Nijntje koekje/eierkoekje oid en 120 cc opvolgmelk Avondeten: potje Olvarit met danoontje als toetje met flesje water Rond 20:00 laatste fles avondpapje van 150cc. Dan is hij zooo moe en wordt hij wat zeurderig. Maar 3 slaapjes heeft hij naar mijn idee niet meer nodig. Qua dagbesteding; hij lijkt gefrustreerd. Laatste dagen snel huilerig, moet veel bij hem zijn. Hij kan zitten en speelt dan graag met dingen maar ook dan weer snel huilen. Kiekeboe spelen doe ik regelmatig, voorlezen. Hij vindt TV kijken leuk, in de wandelwagen ook. Maar ik vraag me af of hij genoeg uitdaging krijgt. Hij wil niet draaien (zijn hiervoor bij fysio) maar kan dit wel! Wat hij niet wil doet hij niet. Als ik hem hierin stimuleer is het ook boos worden/huilen. Daarbij slaapt hij 'snachts niet door. De nachten zijn soms best pittig. We hebben wel een slaapritueel....maar toch denk ik soms doe ik iets niet goed? Ben benieuwd naar jullie ervaringen!
Hi! Mijn schema lijkt wel op die van jou maar hij gaat wel een uur eerder naar bed en slaapt smiddags meestal een uurtje langer. Het kan zijn dat ie huilerig is omdat ie moe is? Mijn jongste gaat nl echt zeuren als ie moe is. Moet wel zeggen dat ie zeer actief is (kruipen, optrekken, achter loopkar lopen) en daardoor misschien meer slaapt. Persoonlijk zou ik geen danoontje geven ivm toegevoegde suikers en mn oudste werd daar hyper van, zeker rond bedtijd geen succes. Ons schema, tijden wisselen soms wel afhankelijk van de nacht. Rond 630 flesje kv 180 ml 730 boterham met jam/appelstroop en slokje thee 9/930 45 min slapen 1000 fruit en thee 1200 boterham met humus/roomkaas/avocado 1230 flesje kv 150 ml 1300 slapen 1.5-2 uur 1600 soepstengel/cracker/rijstwafel en water 1730 warm eten en water 1800 bad 1830 fles 180 tandenpoetsen 1900 naar bed Te lang binnenblijven vinden ze hier ook saai, wat wij weleens deden met de baby toen ie nog niet kroop (en hij vond t geweldig) - naar een speeltuin, spelen in de zandbak of op de glijbaan laten glijden - met slecht weer binnenspeeltuin, echt een feest. In de ballenbak, op de trampoline etc - stukje fietsen - boodschappen doen in de grote kar in t zitje - dieren aaien op de kinderboerderij - zwemles (deden we met de oudste) Hopelijk heb je hier wat aan?
Hier is het rond 07:00 flesje 180 ( drinkt ze laatste dagen niet meer dus dan een broodje ) 09:00 fruit Dan op bed, maar ook dat wil ze de laatste dagen niet 11:00 2 broodjes en rond 1145 flesje 120 Dan op bed 14:00 liga hapje met sap Even slapen 16:00 warme hap met sap 18:00 toetje 19:15 flesje 180 en op bed
Ziet er volgens mij prima uit hoor. Je zou kunnen proberen om de fles wat eerder op de avond te geven, desnoods laat je het toetje voor wat het is. Wat het slapen 's nachts betreft: Komt er een tandje door? De 11 maanden sprong? Verlatingsangst? Heb je een nachtlampje aan 's nachts? Het gefrustreerd zijn overdag kan te maken hebben met het feit dat hij graag iets wil, maar dat nog niet kan. Ons schema (tijden zijn richtlijnen, de ene dag is de andere niet): 7 uur 180/6 melk met bambix uit een bordje 9 uur slapen 10.30 uur fruit met water 12 uur 1 snee brood met beleg, daarna 120/4 melk 12.30 uur slapen 15 uur fruit met water, soms een cracotte/rijstwafel/plakje ontbijtkoek oid 16.00 uur slapen 17.30 uur warm eten, soms een beetje Griekse of volle yoghurt na. Soms wil mijn zoontje na het warm eten nog een slaapje doen van 45 minuten. 19.30 uur 180/6 melk, daarna slapen
Dit is ons schema ongeveer: 08:00 fles 150/5. 09:30 fruit 1 stuk. *slapen* 12:00 2 sneetjes brood met beleg. 15:00 Turkse yoghurt en soms nog wat fruit. *slapen* 17:30 warm eten. 20:00 fles 180/6 *slapen. Tussendoor water of diksap. Hier ook erg hangerig en veel huilen. tandjes komen door/ verlatingsangst/ wilt staan en kan het niet/ 11mnd sprong enz zit er midden in!
Hier zoontje van 10 maanden en gaat (ongeveer) als volgt, tijden kunnen een uurtje afwijken, soms slaapt hij wat langer en soms maak ik hem 's morgens wakker als ik die dag weg moet en heb bv. voor z'n eerste slaapje er op tijd weer in wil hebben. Ik werk ook onregelmatig, maar heb het schema voor nu geprobeerd aan te passen dat het ook bij/voor de oppas goed uitkomt. Zo hoef ik hem vrijwel nooit wakker te maken voordat ik wegga voor m'n avonddienst, doordat ik zijn slaapjes per dag een beetje stuur. Eerder dan na 3 uur wakker zijn gaat hij niet slapen, dus zo puzzel ik een beetje. Maar het is dus ongeveer zo: Rond 6.00: fles 180/6 en erna verder slapen tot een uurtje of 8.00, soms 9.00. Als hij rond 7.00 wakker wordt gaat hij erna niet meer slapen Om 8.30 een hele boterham met beleg en drinken uit de rietjesbeker 10.00 fruit, momenteel weer gepureerd, omdat hij erg last heeft van doorkomende tandjes en stukjes weigerd, hiervoor at hij zacht fruit in stukjes. Ook hierbij rietjes beker met drinken 10.30/11.00 slapen voor ongeveer 1,5 uur 12.30 1-1,5 boterham met beleg en rietjesbeker drinken 15.00 Tussendoortje, nijntjekoekje, soepstengel, rijstewafel, rozijntjes, cracotte cracker, soms een speculaasje of stukje eierkoek. Als hij zijn fruit 's morgens niet op heeft bied ik dat nog een keer aan. 16.00 slapen, meestal een uurtje, soms iets langer 17.30 warme maaltijd 1 aardappel, 2 flinke opscheplepels groente en soms wat vlees. Als hij wil er achteraan nog een toetje. 20.00 fles 180/6 Rond 20.30 naar bed voor de nacht en slaapt dan meestal door tot de volgende ochtend (de laatste nachten weer wat aan het spoken). Verder kan hij zichzelf hier weer goed vermaken. Heeft ook even last gehad van frustratie/ verveling. Inmiddels kan hij staan en heb ik een loopwagentje gekocht, waar hij zich veel mee vermaakt. Zitten kan hij hier nog niet, maar heeft hij ook totaal geen behoefte aan, als ik hem op z'n billen zet draait hij gelijk op zijn buik om te gaan spelen. Hier vind hij een toren bouwen ook leuk, met van die stapel blokken. Ik bouw de toren en hij gooit hem om Hier zit hij ook graag in zijn kinderstoel voor het raam om naar buiten te kijken.
Hier is het schema als volgt: 6.30 wakker en bordje pap 9.00 2 stuks fruit 9.30 - 11.00 slapen 12.00 boterham en water 14.00-15.00 slapen 15.00 water en snack: soepstengel, rijstwafel, nijntjekoekje 16.30 warm eten zo'n 200 gram, beker water en als toetje fruit 18.00 badje 18.30 150cc melk 21.45 90cc melk Hij kan ontzettend goed zelf spelen, maar kan ook al kruipen, zitten en trekt zich op tot staan dus is erg mobiel. Hij speelt met vanalles, ook potten en pannen uit de keuken. Fietsen vindt hij top en boekjes lezen ook
Hier sinds dat hij 9mnd is nog maar 1 (reuze) slaap . Hij wilde namelijk smiddags niet meer slapen en sliep sochtends vrij lang. Dus de ochtend een beetje gerekt en dit gaat prima! 07.15 wakker en 180/6 09.30 fruithap 11.30 2 sneetjes brood zonder korst + water Naar bed van 11.45-14.45 14.45 flesje 90/3 (deze wil ik eraf) dan wordt het Liga en sap 17.15 warme hap + water 18.30 naar bed 20.00 fles 180/6 Hij is 10mnd en zit in een sprong. Is hangerig en huileriger. Slaapt door. Maar wordt sinds deze sprong soms wakker snachts en na kort troosten slaapt hij weer verder (verlatingsangst)
Thnx allemaal! Denk een sprong dus samen met frustratie en tandjes...tandjes denk ik trouwens al maanden dat die doorkomen Maar zie toch echt al dikke bobbels in bovenkaak. Fijne dag allemaal!