Mijn dochtertje krijgt nog 4 a 5 keert borstvoeding en 2 keer kunstvoeding op een dag. Sinds we dat doen (zo'n 3 weken) poept ze gerust 5 dagen niet. Weet iemand of dat erg is? Ze laat wel veel windjes die naar eieren stinken en lijkt iets minder tevreden hoe langer het geleden is dat ze heeft gepoept.
Bij borstvoeding kan een baby elke dag poepen maar ook 1 keer in de 2 weken. Bij kunstvoeding kan een baby 3 keren per dag maar ook 3 keren per week poepen. Jij geeft beiden dus denk dat het niet gek is dat er maar 1 keer in de 5 dagen gepoept wordt, als er verder geen klachten zijn zou ik me er niet druk om maken.
Ik heb altijd begrepen dat ze met kv vaker horen te poepen. Sommige babies krijgen last van verstopping bij overgang naar kv. Als de ontlasting ook dik is, kan je wat extra water toevoegen aan de kv.
@Uuz, in principe kunnen ze met KV 3 keren per dag poepen maar ook best 3 keren per week. Hier altijd KV en soms poept hij dagen achter elkaar en soms ook eens 1 of 2 dagen niet. Maar aangezien TS BV en KV mengt kan het best zijn dat de baby maar 1 keer in de 5 dagen poept want met alleen BV kunnen baby's ook met gemak 2 weken niet poepen. Bij de flesjes KV kun je inderdaad 10 cc extra water toevoegen maar als de kleine geen klachten heeft zou ik het gewoon aankijken. Als ze echt darmkrampjes krijgt dan zou je Infacol kunnen proberen, gewoon voor de fles geven, dat wil ook nog wel eens vaak helpen.
Dank jullie wel! Dat stelt me gerust. Ik zat er inderdaad een beetje mee dat je wel eens hoort dat poepen met kv elke dag moet. We kijken het wel even aan. De poep is ook niet heel droog of hard. Dus dat zie ik maar als een goed teken.