Hallo Allemaal, Ik geef nou al bijna 11 maanden bv maar wil ermee stoppen als meneertje 1 jaar is, Zodat ik niet een bv hoef te vervangen voor een fv en dus gewoon kan afbouwen. Wel wil ik zwz voor vet slapen gaan nog een fles geven. Hoeveel melk hebben ze nog nodig met 11 maand. Ik geef nou nog 3x bv maar aangezien hij over een maandje 1 is, zit ik eraan te denken om de middagvoeding eraf te halen. Deze gaat de laatste tijd zo lastig! Is 2 x genoeg voor deze leeftijd? Ik heb geen idee hoe dat zit met fv. Hij krijgt daarnaast overdag ook nog wel een aantal dingen aan zuivel. Groetjes Marloes
Tot 12 maanden hebben ze 500cc zuivel nodig, vanaf 12 maanden 300cc. Maar dat is inclusief boter, kaas, yoghurt ed. Met 11 maanden kun je dus al rond 300cc aanhouden. Wij zitten vanaf 12 maanden tot op de dag van vandaag op ongeveer 120cc koude melk 's ochtends in een rietjesbeker bij het ontbijt, 's avonds ongeveer 75g Griekse yoghurt als toetje en 120cc flesje warme melk voor het slapen gaan.
Het is lastig omdat je de bv niet kunt vergelijken met fv. Met borst haalt je kindje de hoeveelheid uit de borst die hij nodig heeft. Ik zou gewoon het aantal voedingen aanbieden die voor jullie het beste werken, en niet denken aan hoeveelheid. Qua flessen zaten ze met 11mnd of 2 flessen van 200cc en fles van 100cc. De kleine middagfles heb ik na 1 jaar vervangen voor thee, en de ochtend en avond fles afgebouwd naar 150cc.
Hier flesvoeding dus denk niet dat het te vergelijken is. Met 11 maand gingen we hier net over op 2 bekertjes volle melk.
Het gaat mij erom hoeveel ze nog nodig hebben op deze leeftijd. Dat is met fles en borst hetzelfde! Alleen als je langer door wilt gaan met bv dan moet je niet afbouwen maar dat is dus niet het geval.