Kokosmelk maken van geraspte kokos?? Wie weet dit?

Discussie in 'De lounge' gestart door PenK, 18 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Zo stom;

    Ik ga vanavond iets maken waarbij ik de kip moet marineren in de kokosmelk.
    Ik dacht dit dus in huis te hebben, maar nu blijkt dat ik gecondenseerde melk in huis heb. Iets heel anders dus:(

    Ik heb wel melk in huis en een zakje geraspte kokos. Als ik dit samen meng zou ik dan ongeveer hetzelfde effect kunnen krijgen??

    Ik baal als een stekker. Zit met een zieke dus ik kan ook niet even een boodschap gaan doen. Verder ben ik alleen thuis....
     
  2. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    ik zou het gewoon proberen. evt nog even door de blender zodat het helemaal goed gemixt wordt?
     
  3. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Zo stom. Kijk al de hele dag uit naar dit gerecht....Heb nog gecontroleerd of ik alle boodschappen in huis had gisteren. En heb de gecondenseerde melk verward met de kokosmelk.

    Ik ga het gewoon proberen. Op tijd de geraspte kokos mengen met de melk. Dit een paar uur laten staan en voor het marineren door de blender of door een fijne zeef.
     
  4. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    zou precies hetzelfde doen. lijkt mij dat het niet kan mislukken eigenlijk. gewoon beetje voor beetje kokos erbij doen en af en toe proeven misschien. laat even weten of het wat is geworden?;)
     
  5. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Doe ik!:)
     
  6. Tinkerbell81

    Tinkerbell81 Fanatiek lid

    20 dec 2005
    3.152
    0
    36
    je kan het altijd [proberen, het wordt alleen wel heel zoet denk ik met gecondenseerde melk;)
     
  7. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Ik heb de kokos met gewone (halfvolle) melk gemengd.

    Qua geur doet het niet onder voor kokosmelk, haha!
     
  8. macy77

    macy77 Fanatiek lid

    28 dec 2009
    3.239
    1
    0
    Ah je hebt al een oplossing. Maar zo hoort het dua met gedroogde kokos


    Gedroogde geraspte kokos:
    in zakjes te koop. Voor ½ liter kokosmelk 250 gram gedroogde geraspte kokos met ¼ liter kokend water overgieten. Dit mengsel 5 minuten laten staan, zeven en de kokos goed uitdrukken. Het vocht opvangen. Nogmaals ¼ l kokend water over de kokos schenken, weer 5 minuten laten staan, zeven en het vocht uit kokos drukken. Voor een extra geconcentreerde kokossmaak: de gedroogde kokos in een blender of keukenmachine doen, overgieten met 1/2 liter kokend water en de machine 2 minuten laten draaien. Het mengsel 5 minuten laten staan en daarna zeven.
     
  9. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Ahhh, net te laat!
    Ik heb het geweld (zo noem ik het maar;)) in de melk. Elke keer wat melk erbij gedaan tot het niet meer zo dik was.

    De kip ligt inmiddels in de 'kokosmelk' te marineren.

    Ben benieuwd. Het ruikt aardig;)
     
  10. Sweetlakecity

    Sweetlakecity Niet meer actief

    hoorde vandaag bij life and cooking die kok zeggen dat kocos melk niet anders is dan geraspte kocos en melk samen. Duss..... was het lekker by the way?
     
  11. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    hahaha, toeval bestaat niet he!?

    Het was lekker. De eerste keer dat ik dit gerecht zelf maakte, dus echt goed vergelijkingsmateriaal heb ik niet.
    Maar het was verder goed gelukt, dus denk dat ik een goede vervanger voor kokosmelk heb gemaakt!

    Iedereen bedankt voor het meedenken en jullie reacties!
     
  12. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    ah das mooi!
     
  13. Sweetlakecity

    Sweetlakecity Niet meer actief

Deel Deze Pagina