Mijn kleine man is nu 5 maanden en drinkt sinds een tijdje steeds minder en minder (vaak) lijkt het. Oke, eerst dronk hij extreem vaak. Om de 2 uur. Nu ben ik meestal degene die hem drinken aanbied. Als ik tsr krijg, dan stopt hij al met drinken.... Heel vreemd! Wat moet ik hiermee? heb nu dus ook stuwing.... verder lijkt hij gewoon gezond. is vrolijk etc. vanmiddag wel even dat hij huilde en niks leuk vond, drinken wilde die ook niet.. maar hij weigert wel vaker laatste tijd. ook slapen leek hij niet te willen... ??
Borst weigeren en slecht slapen waren hier de symptomen van oorontsteking. Misschien oortjes even laten nakijken? Gaat een flesje gekolfde melk beter? (minder druk op de oortjes)
Sprongetje? Hier ook wel periodes dat ze minder dronk en even niet lekker in haar vel leek te zitten. Hoeveel voedingen geef je nu gemiddeld?
ik dacht ook aan een sprongetje, gaan ze dan minder drinken ook? spruw alleen tot 6 weken dacht ik? maar ook niks te zien. hij drinkt nu ook om 2/3 uur, maar als k toeschiet krijg, laat ie gauw los, en om de 2 uur alleen omdat ik hem aanbied. als ie huilt dan geef ik hem ook gelijk.. en dan weigert hij soms.. denk geen oorontsteking, snachts slaapt hij gewoon goed. hij slaapt dan wel langer door.. normaal vraagt hij de hele nacht door, maar nu zeker een stuk minder.. sprongetje met 5 maanden?
Dat kan. Het kan ook zijn dat hij aan het 'regelen' is, en je dus minder voedingen gaat krijgen. Toen mijn dochter zo oud was als je zoontje, dronk ze nog maar 6 a 7 keer op 24 uur. Met de hele nacht doorslapen. Ze heeft dat zelf zo geregeld, ik had haar graag vaker zien komen maar ze nam echt alleen wanneer ze wilde. Overigens hier ook een snelle drinker, langer dan 7 min (geef altijd 1 borst) is een uitzondering. Meestal is ze met 5 min wel klaar.
Of zijn je borsten te vol? Dat hij niet kan pakken? Onze man heeft wat reserves ontwikkeld voor mijn toeschietreflex. Het gaat zo hard dat hij zelf al wacht tot het minder is. Volgens lactatiekundige komt dit wel vaker voor bij een heftige toeschietreflex.
Spruw is niet beperkt tot de eerste zes weken hoor! Je kunt het zelfs als volwassene in je mond krijgen. Hoe is de groei van je kind?