Ik vroeg me af of jullie misschien suggesties hebben voor mijn "probleem" Het zit namelijk zo, ik studeer nog en ik geef dus borstvoeding en op het moment is het echt supergoed te combineren. Ik ga tussen mijn colleges door naar het KDV om te kolven of als het zo uitkomt zelf te voeden. Maar nu krijg ik er na de meivakantie nog een vak bij en heb ik les van kwart voor twee tot half 6. Met wel 3x een pauze van een kwartier. Nu dacht ik eerst dat ik dan in de pauzes wel zou kunnen kolven, maar ik denk niet dat het haalbaar is omdat de kolfkamer van de universiteit helemaal aan de andere kant van de campus is en waar laat ik de afgekolfde melk dan? Want om half 6 (moet zelfs ietsjes eerder weg) moet ik meteen naar het kinderdagverblijf om mijn kabouter op te halen En kan dan ook niet daar nog even kolven want ik heb maar opvang tot half 6. En kan het ook niet maken om hem dan te voeden want dan sta ik zo op springen dat het arme manneke zich dan gigantisch zal verslikken. En vind het ook zonde om bijvoorbeeld op de wc wat af te kolven en het weg te gooien.. Nou ja heel verhaal en waarschijnlijk is er niet echt een "oplossing" maar je weet maar nooit of er iemand is die een goed idee heeft.
Als je een koeltasje of boxje hebt met goedbevroren elementen blijft je melk een dag lang koud, weet ik uit ervaring. Dus dat is een oplossing voor een gedeelte voor je probleem. Blijft wel de belangrijkste vraag staan waar en wanneer je kunt kolven. Is er een leeg lokaal in de buurt van waar je je vakken volgt waar je desnoods 10 minuten kunt kolven? Ev. later in de les komen? Of eerder weg? Ik denk nog even verder...
Kan je hem om half 2 voeden en dan weer om half 6? Dan sta je nog niet op springen neem ik aan, 4 uur is niet zo gek lang (al laat Eva er hooguit 3,5 uur tussen overdag).
Oei, da's moeilijk. Als je studeert is er veel minder geregeld dan wanneer je werkt. Kun je niet eens een babbeltje maken met de beheerder van het gebouw waar je les hebt? De kolfkamer is veel te ver weg als je maar 15 minuten per keer hebt, maar misschien is er een kamertje, kantoortje, desnoods bezemhok, waar je even kunt gaan zitten en kolven. Ik heb ook wel eens een kolvende bezoeker in mijn kantoortje gehad vroeger. En ik weet verder niet hoe het met de pauzeruimtes gesteld is? Is er desnoods iets te regelen met een kamerscherm waar je achter kunt zitten of zo? Op zich is van kwart voor 2 tot half zes een periode die wel borstloos te overbruggen is voor veel babies, en ook veel borsten kunnen het kolfloos overbruggen, maar of dat bij jullie werkt kun je zelf het beste beoordelen. Na de meivakantie is je kaboutertje ook weer een beetje groter dan nu natuurlijk.
Ik zit op de universiteit (en vertoon nu studieontwijkend gedrag... ) En pauze-ruimtes Refter e.d. zijn niet echt geschikt.. Koeltasje zou idd wel een optie zijn. Kan dan om half 6 ook gewoon in de diepvries op het KDV. Om half 6 kolven is geen doen want dan moeten we echt naar huis. KDV sluit rond die tijd en we moeten nog met de trein, als het te laat wordt dan is hij zo moe dat hij zo jengelt in de trein dat ik me opgelaten ga voelen en het voor hem ook niet leuk is. Op zich zijn ze wel erg meewerkend hoor. Maar wil zelf ook liever niet teveel missen van de lessen, heb al flinke studieachterstand opgelopen door de zwangerschap (eerst schok van oh jee ik ben zwanger, toen de zwangerschap en bevalling e.d.) en wil mijn studie toch wel graag snel afmaken.
Ik zou dan toch echt bij het afhalen en in de trein gewoon aanleggen hoor! Als je kindje de volgende dag weer nar het kdv gaat hoeft de melk niet in de vriezer, maar gewoon in de koeling. Dan blijft het levende stoffen bevatten en dat is weer net een tikkie beter. In de koelkast kan het tot 5 dagen bewaard worden.
Ja, dat is dus ook zoiets. Hij drinkt echt niet als er vanalles te zien is... (misschien tegen die tijd wel) maar dan wordt hij zo onrustig en gaat hij huilen en daar word ik dan weer onrustig van en daardoor hij nog onrustiger e.d. Wat dan gigantische krampjes tot gevolg heeft.. Dus trek me altijd maar een beetje terug tijdens het voeden.. Hij gaat maar 2 dagen per week naar het KDV dus de ene dag gaat het idd in de koelkast maar als het nog een week duurt voordat hij weer komt natuurlijk in de diepvries. (het wordt er trouwens ook niet lekkerder van als het ingevroren is geweest. Laatst had hij geen zin in de fles en heb ik het even geproefd wordt echt een beetje zepig dan) Maar moet inderdaad maar een koeltasje regelen, als ik dan koelelementen bij het KDV leg dan kan ik met 2x een kwartiertje kolven en is het goed vol te houden tot thuis. Dan kan hij meteen eten als we thuis zijn.
Wat stom he, dat dat kolven op school/universiteit niet beter geregeld is! Ik dacht eerst ook dan kijken of er niet iets anders in de buurt is om te kolven en voeden in de trein, maar dat is dus ook geen oplossing. kiki80 zat/zit ook nog op school, moest daar ook altijd kolven voor haar zoontje. Ik weet alleen niet meer hoe zij het altijd deed. Ze is nu gestopt met bv maar misschien kun je haar nog tips vragen? Maar je kan het ook even uitproberen zoals je net zelf geschreven hebt. 2x kolven en voeden bij thuiskomst. Heb je trouwens ook geen tijd om tussen kdv en trein even te voeden? Ben je wel iets later thuis (denk ik) maar is de reis voor beide wat 'gemakkelijker'. Succes met je studie trouwens!
Even een update Er blijkt ook een kolfruimte te zijn in het gebouw waar ik les heb! - Ook belachelijk trouwens dat ze mij daar niks van verteld hebben maar ok - En de melk kan je bij de portier in de koelkast zetten! Ben helemaal opgelucht..
Nou, dat is mooi opgelost dan, toch! Heb je wel genoeg tijd in de pauzes om te gaan kolven. Want daar word natuurlijk geen rekening mee gehouden?