Oké, ik ben eruit! En heb net het hele menu en de planning gemaakt voor Kerst. En die zal ik zo delen. Maar nu ook de vraag: wat eten jullie met Kerst? En dat mag voor het ontbijt/lunch/diner zijn, of misschien voor bij de koffie/borrel, etc! Omdat ik sinds dit jaar weer werk had ik bij voorbaat al een beetje stress. Want wanneer ga ik al dit werk nou doen. Heb nl de neiding om altijd heel veel zelf te maken.. Dus daarom gekozen voor een Indische rijsttafel ipv een x-aantal gangen diner. En daar ben ik nu al heel blij mee, want heb al een hoop klaar en in de vriezer of gevacumeerd (bv rendang, sambalgehaktballen, sreondeng, e.d.) en de stress ik ook gewoon weg nu. Heb er vooral veel zin in. 1ste kerstdag (zijn we met 13 personen, waarvan 1 kind, de rest eet als een volwassene) Kerstdiner: Rendang Stoofvlees van kip Sambalgehaktballen Sajoerboontjes Ketjap champingons Atjar tjampoer Seroendeng Aziatische coleslaw Zoetzure komkommer Kroepoek (het enige wat ik wel gewoon bij de appie haal ) Mijn vader maakt dan nog de nasi en sambal goreng telor Mijn zus en partner regelen trouwens de borrelhapjes Dessert: Kokos-pandan panna cotta, met stukjes spekkoek, bananengelei, kokos-passievrucht ganache, mangoblokjes, ananaschips Ontbijt: Zelfgemaakt briochebrood en cream cheese en cranberry danish En natuurlijk afbakbroodjes, beleg, verse jus d’orange, etc. Bij de koffie: Sloffenkrans met witte chocoladeroom, pistache, gesuikerde cranberry’s, pistachenootjes en kerstchocoladeballetje (van de Hema) Red velvet crinkle cookies Kokos-kardemom cupcakes Goudse moppen 2de kerstdag (ben ik alleen met mijn gezin) Gourmetten en geen dessert, want de ervaring leert dat gourmet echt wel vullend genoeg is. En qua lekkernijen: alles wat natuurlijk over is van 1ste kerstdag. Briochebrood gaat bv ook vooraf in de vriezer. En de sloffenkrans(bodem) heb ik net gemaakt en gaat ook in de vriezer. Dus het lijkt veel, maar ik maak iedere week wel iets wat in de vriezer kan en ik vind het heerlijk om mee bezig te zijn. En mag duidelijk zijn dat ik nu doordeweeks even een paar weken het me er vaak heel makkelijk van afmaak
Lekker hoor! Ik heb werkelijk nog geen flauw idee, en dat vind ik wel eens leuk voor de verandering wij zitten in een huisje met kerst, dus ieg simpel.
Kerstavond gaan we iets luxer koken dan gewoonlijk. Ik dacht aan aardappel truffel gratin (lidl) Pommes douches (lidl) Harricot verts en gebakken champignons. Lekker zalm en entrecote erbij. En als toetje iets van een lekker doort ijs. Eerste kerstdag. Ontbijt, Afbak broodjes, eitje, verse jus en natuurlijk stol. Diner met ons gezin en mijn ouders. Pizzarette lekker uitgebreid. Tweede kerstdag, Ontbijt zelfde als eerste kerstdag. Diner met hele familie, Gourmetten. Echt nu al zin in de feestdagen.
Ziet er goed uit @Adje!! Helaas ben ik niet zo'n keukenprinses Voor nu lijkt het te worden: Kerstavond: met de kinderen tapas hapjes maken, niet te ingewikkeld, vooral wat we allemaal lusten Eerste Kerstdag: grootouders komen bij ons, de kinderen rekenen in elk geval op rollade, stoofpeertjes en viennetta het zal wel zoiets worden met nog wat gerechten erbij, als iedereen dat lekker vindt is dat wat mij betreft prima Tweede Kerstdag: géén idee! We zijn ergens uitgenodigd, dus we laten ons verrassen
Oh ja, kerstavond was ik vergeten. Maar dan eten we altijd erg simpel omdat we ‘s avonds flink gaan borrelen met hapjes en kaasjes en omdat ik voor de rest al zoveel zelf maak. Dus ik heb nu van ah excelllent twee soepen besteld (kreeft en ossenstaart) en dan van dat afbakbreekbrood e.d. erbij. En dan ‘s avonds All you need is love, met wat airfryer hapjes, salades op toast en kaasjes. Maar moet nog even schrappen in dit lijstje, want zoon ligt dan al in bed en we zijn maar met zijn drieën. Dus dan is het al snel te veel.
De avond voor Kerst gaan we met familie (18 personen) gourmetten. Dat vinden de kinderen geweldig! Eerste Kerstdag vieren we met opa en oma; beenham en rollade zijn al in huis. Opa zorgt voor stoofpeertjes. Luxe ijssoorten liggen in de vriezer. De rest verzinnen we komende weken. Tweede Kerstdag komt er (zo ver we nu weten) geen bezoek en eten we waarschijnlijk één en ander wat nog van de dagen er voor is overgebleven. Die ervaring hebben we inmiddels!
Kerstavond bij mijn ouders hebben we kaas en wijnavond (geen alcholische voor mij) kerstdag bij schoonouders eten van traiteur Dus thuis niks, lekker rustig voor mij.
Wij doen kerstavond pizzarette. Maar dat is ieder 2 kleine pizzaatjes meestal en klaar. 1e kerstdag gourmetten bij mijn ouders (ik maak ook 2 amuse hapjes en ijstaart van de lokale ijszaak) 2e kerstdag uiteten
Kerst avond : geen idee wij zijn dit jaar gast. Kerst dag: kaasschotel met fruit, nootjes, brood, vijgen , .... ( ik kijk er al naar uit).
Ja, vinden ze echt leuk om te doen! En gewoon niet te ingewikkeld, wraps, mini broodje hamburger, stokbroodje, rauwkost met een dipsausje, mini pizzaatje etc
Heerlijk!! O ja, de ragoutbakjes zullen hier met de tapas op Kerstavond ook nog wel in t menu zitten, kinderen zijn er dol op Voorgerecht Eerste Kerstdag zal wel een soepje worden (kan ik vooraf klaarmaken, beetje eigenbelang )
Ja ik hou er echt van. We hebben een heel goed kaaswinkeltje in de buurt en daar laat ik een plank samenstellen. Ik bestel bij hen kaas en brood Hun broodjes zijn zoooooo lekker Fruit, chutney, noten mengsel koop ikzelf aan in de detail handel.
wij eten in principe niet anders dan anders, wij houden van chill en normaal en kerst interesseert ons echt helemaal niets. Heb wel dochter van 17 voorgesteld dat zij een 3 gangendiner mag bedenken voor 1 vd dagen en helpen voorbereiden. Ze is nogal een lastige eter en weet ook nooit iets te verzinnen dus nu gaat ze hopelijk wat enthousiaster worden. Dessert heeft ze al bedacht, en vooraf iig soep (maar nog geen keuze gemaakt). Ben benieuwd wat ze verder nog gaat verzinnen.
Eerste kerstdag : coquille- pastinaak Rivierkreeftenbisque Kreeft- spinazie- hollandaisesaus Champagne mousse Kaasplankje Tweede kerstdag: we hebben lootjes getrokken en iedereen maakt een gang. Weer dus alleen het hoofdgerecht. Hertenbiefstuk - pastinaakpuree- portsaus- groene groente