Dat is ook zo. Ik kreeg na de echo's en het bloedonderzoek al snel te horen dat ik het korte protocol krijg omdat ze bang zijn voor overstimulatie. Ergens had ik zoiets van, dan ben ik er snel van af. Maar aan de andere kant ben k ook bang dat er van alles mis gaat omdat ik van mezelf dus al veel eitjes heb en een bepaald hormoon erg hoog.
Ik had het idd gelezen dat wij als ouderwets worden gezien... Heb jij ook ervaring met het korte protocol?
ook ik wil natuurlijk mijn korte protocol vertellen. ik ben begonnen op 2 februari met 225 EH gonal F na 6 dagen heb ik daarbij fyremadel gespoten. op 9 feb eerste meting waar van1 groeiende de rest klein. op 12 februari tweede meting weer 1 die doorgroeide de rest bleef hangen op 13 a 15 op 14 februari zagen we dat er een tweede mee ging groeien, nog even door gaan met stimuleren met de hoop dat de rest ook mee kwam op 16 februari nog een meting gehad waar ze zagen dat het bij die 2 bleef maar daar toch een punctie voor wilden doen dat gebeurde op 18 februari. daar hebben ze er meerdere geprikt maar zoals verwacht zaten in de 2 grootsten 2 mooie eicellen. alle 2 bevrucht en op 21 februari de terugplaatsing gehad. dus alles heeft bij mij 20 dagen geduurd. en nu nog 7 dagen wachten om te testen! Succes allemaal dames!!
Ik heb zowel lange als korte protocol gevolgd. De IVF arts heeft uitgelegd dat ze standaard kiezen voor het lange protocol omdat dit over het algemeen een betere opbrengst oplevert bij de punctie. Lange protocol: 5 weken de pil (minimaal 1 strip is protocol van ons ziekenhuis). CD 3 beginnen met Decapeptyl. Na 2 weken Deca stimuleren met Gonal-F 100 eh. 13 dagen Gonal-F + Deca. Je moet rekenen op ongeveer 28 dagen spuiten als alles normaal loopt. In mijn geval was dat niet zo overigens. Ivm dreigende overstimulatie is de poging afgebroken en nog een week extra Deca moeten spuiten om een spontane eisprong te voorkomen + Provera slikken. Toen 4 weken de pil om de eierstokken tot rust te laten komen. Daarna mocht ik beginnen met het korte protocol. Korte protocol: CD 3 beginnen met stimuleren door Gonal-F 75 eh. CD 7 kwam Cetrotide erbij. Na 12 dagen stimuleren + Cetrotide mocht ik eisprong in gang zetten met Decapeptyl ipv Pregnyl (ivm opnieuw dreigende overstimulatie). In totaal 12 dagen spuiten. Na 66 spuiten en 89 pillen is morgen eindelijk de punctie!
Wat een verhaal zeg! Hoop dat de punctie morgen goed verloopt en er een mooie aantal eitjes geprikt worden. Zelf heb ik inmiddels de tp al gehad en zit op wachtdag 4.
Helaas geen verse tp. Wegens het hoge aantal zijn ze bang voor overstimulatie. Eerst een paar week rust en dan een cryo tp.
Er is ook aardig wat geprikt, dus ook wel begrijpelijk. Spannend allemaal hoor. Veel drinken en goed je rust pakken!