Hoi iedereen, Herkennen jullie het volgende: Ik ben nu 25 weken zwanger en lig sinds een week eigenlijk standaard een uur tot 2 uur snachts wakker. Ik word wakker en direct ben ik dan ook klaar wakker. Ook regelmatig dat ik misselijk wakker word en of naar het toilet kan sprinten ivm diarree. Aangezien ik voordat ik zwanger werd al bekend was met angststoornis/hypochondrie heb ik het gevoel dat dit door alle hormonen een beetje terug komt. De angst om te vroeg te bevallen is flink aanwezig en ook de moeheid van het fulltime werken slaat best wel toe. Het liefst blijf ik een week in bed liggen en kom ik even tot Rust, maarin mijn ogen faal ik dan weer. Al met al ga ik momenteel even door een dalletje. Zodra je iets van herkenning krijgt voelt t alweer wat beter (sorry). Fijne nacht nog
Ik slaap ook vanaf een week of 20/25 slecht. Denk dat dat ook normaal is. Je vindt minder snel een fijne houding, de baby gaat tegen maag en darmen duwen enz. Ik zie het gewoon als voorbereiding op straks als de beeb er is. Dan zal ik ook minder slapen. Ik ben moe, maar ik kan je zeggen: ik heb tussendoor nog een week vakantie gehad en het werd echt niet minder daarvan. Neem op tijd je rust, ga op tijd naar bed en ga ervoor. Maar goed, ik snap dat dat moeilijk is als je ook last van angststoornissen hebt.... Succes!
Slaap ook slecht hoor. AL weken. Eerst vanaf week 11 door vooral bekkenpijn. Vanaf week 20 kwam mijn maag in de knoop in bed door maagzuur. Nu is mijn buik zo groot dat ik niet meer op mijn rug kan liggen omdat ik dan het gevoel heb te stikken. Als ik op mijn zij lig, dan komt mijn maag in de verdrukking. Mijn stuit doet vreselijk pijn door de BI. Als ik eenmaal een goede houding te pakken heb, en net slaap, moet ik er uit om te plassen. Een keer of 4 a 5 per nacht moet ik eruit om te plassen. En dan begint het drama opnieuw, hoe krijg ik dan weer een goede houding... Tegen de ochtend val ik uitgeput in slaap, maar dan is mijn zoontje tussen 6 en 7 fris en fruitig wakker.... Ik moet smiddags verplicht rusten ivm harde buiken, dat scheelt wel, kan ik naar uitkijken als ik brak en gesloopt opsta. Vannacht was ik zo misselijk, heb een paar keer boven de pot gehangen omdat ik dacht te moeten overgeven. Was de beeb ook nog lekker actief en dat was zo niet lekker bij misselijkheid zeg.. Ik heb een stapel kussens achter mijn rug, daarop het voedingskussen, de uiteindes van de voedingskussen prop ik in mijn onderrrug en slaap dus praktisch zittend. Lees hier heel veel vrouwen met hetzelfde probleem, het hoort er helaas bij!
Heel herkenbaar hoor! Hier ook al vanaf ongeveer 25 weken veel wakker 's nachts. Wanneer ik er even uit ben geweest, vanwege het vaak moeten plassen kan ik bijna niet meer in slaap komen. Kan zo een uur duren voordat ik weer slaap. Zelf heb ik prikkelbaardarm syndroom. Door de zwangerschap verergerd dit. Heb dus ook vaak last van diarree. Je hoort vaak dat vrouwen last krijgen van obstipatie, maar dit is niet bij iedereen. Bij sommige vrouwen gaat het juist de andere kant op. Komt door de hormonen, kan je eigenlijk niet zo veel aan doen. Misschien wat stoppende producten eten voordat je naar bed gaat, bv banaan. Zoals Eevie ook zegt: ga lekker optijd naar bed. Ook als je niet slaapt rust je lijf wel! Succes! MissyG
Nou ben ik al thuis vanaf week of 15 ivm BI. En vanaf week of 20 moet ik plat smiddags ivm harde buiken, die ik heb om bij kleinste bewegingen. Dus ik hoef niet elke dag mezelf naar mijn werk te slpen. Is minder werken nu geen optie voor je?
Bedankt voor jullie reacties. Voel me vandaag al een stuk beter dan vannacht. M'n ontbijt ging er prima in dus wat dat betreft niks te klagen. Nog 8 weken werken tot aan m'n verlof en ik zal idd de rust pakken die ik kan. Wel 'fijn' om te lezen dat er meer vrouwen zijn met deze klachten. Niet omdat ik t ook maar iemand gun maar herkenning voelt altijd wel goed. Fijne zondag!
@ukoldaatje: ik heb tot aan mijn verlof gepland dat ik maar 4 dagen per wk werk ipv 5. Komt ook door Hemelvaart, Pinksteren enz. Ik kijk het deze week nog aan en anders denk ik dat ik het toch maar ga aangeven. Ik loop trouwens ook bij de fysio ivm rugklachten, maar die spelen eigenlijk alleen erg op na stress en drukte