Hallo allemaal, ik wil even iets aan jullie voorleggen. wij wonen in een huis van ongeveer 15 jaar oud, met pastelblauwe kozijnen, zoals heel de buurt hier. Nu staan we op het punt om kunststof kozijnen aan te schaffen, en nu adviseerde de kozijnenboer ons antraciet, waar we zelf ook heel enthousiast over zijn. m'n vriend heeft het in photoshop bewerkt en het ziet er heel mooi uit. bij 3 buren al even gevraagd wat ze ervan zouden vinden als we een andere kleur nemen, en hoewel eentje zei: 'dat is altijd m'n grootste angst geweest, verschillende kleuren.' vonden ze wel dat we het zelf moesten weten. een straat verder op staan dezelfde type huizen en daar heeft iedereen een andere kleur... alleen in deze straat zouden wij dus de eerste zijn. nu ben ik benieuwd wat jullie zouden doen. toch voor blauw gaan om in het straatbeeld te blijven of gewoon kiezen wat je zelf het mooiste vind. opzich zou ik het nieteens zo'n grote ramp vinden om voor blauw tevgaan maar het is 1. een stuk duurder omdat het geen standaard kleur is. en 2. we laten kunststof plaatsen, dus dat is wel voor de komende 20 jaar. ik zou ervan balen als we nu braaf voor blauw gaan en over 2 jaar zegt een ander in de straat, hoppahhh we gaan voor een andere kleur. benieuwd naar jullie kijk hierop!
zéker voor de nieuwe kleur gaan! pastelblauw....dat is toch geen kleur??? Bij koopwoningen is het nu eenmaal zo dat mensen ieder hun eigen kleur kiezen; vaak donkergroen/donkerblauw en bordeauxrood, of inderdaad antracietgrijs. Niks mis mee.
Ik zou gewoon kiezen wat je zelf leuk vindt. Zolang het geen pimpelpaars is vind ik dat een andere kleur prima moet kunnen. Bij ons heeft iedereen bruin (SNURK, zo saai), wij hebben donkergroen met geel (geen kanariegeel, hahaha, meer donkergeel). Ik heb er eerlijk gezegd geen seconde over nagedacht wat de rest van de straat ervan zou kunnen vinden.
Je hebt te maken met de welstandscommissie; bij nieuwe huizen gelden soms vaste afspraken bijv over de kleuren van gevels, schilderwerk etc. Voordat je iets doet dus eerst even navragen wat je wel en niet mag doen!! Dat voorkomt veel gedoe
Haha als mijn kozijnen pastelblauw waren had ik die allang een andere kleur gegeven Eerlijk gezegd zou het ook niet in mij opgekomen zijn om te vragen wat de buren ervan vinden? Hier heeft iedereen een andere kleur, is doodnormaal.
Staat zoiets dan niet in je eigendomsakte? Bij ons staat er bijvoorbeeld in dat alle voortuinen een afscheiding met het trottoir moeten hebben die bestaat uit een haagje.
Daar zou je het kunnen vinden maar je kunt het ook bij de gemeente navragen. Echt doen! Met een beetje pech schilder je je kozijnen wit en moet je alles opnieuw doen omdat het niet mag/past bij het karakter van het huis. Google maar eens, je komt genoeg voorbeelden tegen.
Mwah, ik zou het risico maar gewoon nemen. Bij ons heeft er bijvoorbeeld jaaaaaren geen haagje gestaan. We hebben 'm terug geplant omdat we dat wel leuk vonden. En nou ja, als je echt zo'n kleuter in de buurt hebt die zoiets gaat melden en uiteindelijk moet je het echt oververven, dan is dat maar zo. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat men bij de gemeente precies weet in welke straten de kozijnen in welke kleur geverfd moeten zijn.
Ik zou hem in de kleur kiezen die jullie mooi vinden. Wij hebben dat met de voordeur. Iedereen heeft dezelfde kleur en nu hebben 2 buren een andere kleur gekozen dus wij gaan dat binnenkort ook doen
Ik zou het wel de kleur houden die het is. Kunststof kun je tegenwoordig ook gewoon verven, en ik vind een huis erg goedkoop ogen als het een andere kleur is dan de rest. Ik zou er op af knappen persoonlijk. Wij hadden een 2 onder 1 kap, en gingen toen de gevelplaten en alle kozijnen vervangen. We hebben toen best wat discussie gehad met de buren, maar we wilden persé beiden dezelfde kleuren. We hebben toen beiden wat water bij de wijn gedaan, en nog steeds als ik langs dat huis rij denk ik: wauw, wat ontzettend mooi dat het 1 geheel is, het geeft allebei de huizen een sjieke uitstraling. Als we beiden toch iets anders hadden gedaan, had ik het huis echt minder mooi gevonden.
Uiteraard weet de gemeente dat wel. Dat ligt vast in de bestemmingsplannen/bouwplannen van de wijken. Zoals ik het lees, woont TS in een nieuwbouwhuis en daar hoorde (toen het gebouwd werd) een bepaalde gedachte bij van de architect. Je mag een vooraf vastgesteld aantal jaren dan niets doen aan bijv de kleur, vorm, hoogte van je huis. Navragen levert duidelijkheid en geen gedoe op. Het kan best zijn dat de x aantal jaren waarin de kleurstelling vast lag al voorbij zijn hoor maar nogmaals, vraag het gewoon na. Dan voorkom je gedoe.
Ja dat snap ik, dat het vastligt. Wat ik natuurlijk bedoel is dat men echt niet uit het blote hoofd weet wat, waar, welke kleur moet hebben. En dan nog, alsof ze wekelijks alle wijken langsgaan om te controleren of alles nog wel de goede kleur heeft. Daar geloof ik niet veel van.
Hier is alles oranje met donker oranje..... echt niet dat we die zelfde kleur doen! Hier is het niet alleen kozijnen maar tussen de begaande grond en de eerste verdieping is het hout in knal oranje!! Echt niet dat we die kleur weer aan brengen! Even afhankelijk hoe het met mijn elleboog en rug gaat deze zomer (elleboog gebroken en rug zwaar gekneusd) maar anders sta ik dit jaar op de stijgers om alles over te schilderen! Als de kleur een beetje basic was geweest had ik wel overwogen om de zelfde kleur te doen maar nu echt niet!
dank voor jullie reacties!! fijn om te lezen dat de meeste gewoon zeggen ga voor de kleur die je mooi vind! we gaan morgen even de gemeente contacten of het mag!
Daar komt nog bij dat je formeel verplicht bent om bij het veranderen van kozijnen een vergunning aan te vragen. Als de hele straat (of ik lees: wijk) in een uitgesproken stijl is gebouwd, zou het zomaar kunnen dat in het beeldmerk staat opgenomen dat de kleur van de kozijnen blauw moet blijven. Of te wel: wij kunnen er niets zinnigs over zeggen of het volgens de gemeente uberhaupt mag. Praktisch gezien heb je een aantal opties: 1) De officiele weg: een vergunning aanvragen. Nadeel is dat het langer duurt, extra geld kost, en dat je ook wel eens een antwoord kan horen waar je weinig trek in hebt. Je kan in dit geval vaak vooraf even bellen met de gemeente (afdeling ruimtelijke ordening) om te informeren wat er voor jouw woning van toepassing is. Je kan dit overigens ook zelf opzoeken in het geldende bestemmingsplan. Let wel: formeel ben je bij het wijzigen van kozijnen aan je voorgevel altijd verplicht om een vergunning aan te vragen. 2) Net doen alsof je neus bloedt, en geen vergunning aanvragen. Daarmee voldoe je dus niet aan de wettelijke verplichting. Dan kan je alsnog kiezen om te gaan voor blauw, of je eigen smaak te volgen.
Het voordeel van kunststof is juist dat de kozijnen niet geverfd hoeven worden. Nooit meer! Daarmee bespaar je flink op de periodieke verfbeurten. Het is een erg vreemde keuze om voor kunststofkozijnen te gaan, en die alsnog te gaan verven. Ik zou dat zeker niet aanraden.
Inderdaad, dat is hier zo. We wonen in een vrij nieuw huis en de kozijnen in de voorgevel mogen niet zomaar in een andere kleur worden geverfd. Dat verandert de stijl en het straatbeeld teveel. Ik zou het dus zeker even navragen bij de gemeente!
In onze straat heeft iedereen een andere kleur. De buren hebben b.v alles wit, ernaast is alles donkerblauw met wit, een deur verder is alles bruin. Wij kiezen dus ook voor een kleur die wij zelf mooi vinden. Dat er nooit gecontroleerd word is een fabeltje, hier in de wijk word dat regelmatig gedaan zelfs. Er zijn hier meerdere problemen die 'schade' brengen aan het zogenoemde straatbeeld. Denk aan afval in/achter de tuin of schutting en dan ook grof afval. Maar ook mensen met een hoekhuis die het naastgelegen groenstrookje toe eigenen of achter het huis als daar een groenstrook loopt plaatsen ze rustig hun schutting 2 meter naar achter zodat de tuin groter word. Minstens 1 keer per maand rijd er een busje rond van de gemeente met 2 mannen die dat soort zaken controleren. Dat weet ik omdat ik een tijdje terug in gesprek raakte met 1 van hun vanwege een bank die al ruim een maand bij iemand in de voortuin stond. Alles wat niet binnen het straatbeeld past word aangepakt. Nu zal dat niet in elke gemeente zo gaan maar ik zou liever het zekere voor het onzekere nemen. Zoals iemand hiervoor al zegt worden sommige wijken naar een bepaalde visie gebouwd en is het niet de visie van de architect dat iedereen anders gekleurde kozijnen heeft. Dan kun je alles opnieuw schilderen en dat is hoe dan ook zonde. En kunststof kozijnen zou ik echt niet gaan schilderen, zou niet weten waarom. Dat is juist 1 van de voordelen van kunststof. Gewoon even navraag doen bij de gemeente en als hun groen licht geven voor eigen keuze van kleur dan zou ik never nooit geen pastelblauwe kozijnen nemen! Ik ben best ruimdenkend maar dat vind ik echt geen kleur voor kozijnen. Zo is hier ook iemand die heeft turquoise met een soort geel-groene kleur gecombineerd, afgrijselijk vind ik het maar ja ieder zijn ding!