Ik heb mijn temperatuur gewoon zelf opgenomen en hoefde ze ook niet bij te zijn hoor. Maar bevallen en controles is gewoon genant vond ik
Mijn kraamhulp deed t eigenlijk nooit anaal. Ze zei dat t bij veel vrouwen erg onprettig is, zeker vlak na een bevalling. Altijd onder mijn arm gemeten en dan zoveel bij opgeteld.
Hier ook anaal. Voor de bevalling had ik het waarschijnlijk ook absoluut niet gewild. Maar toen kon het mij echt niks schelen. Ze controleerde ook mijn hechtingen.
Bij de organisatie waar ik werk is het protocol om rectaal te temperaturen. Dit is gewoon de meest nauwkeurige manier van temperatuur opmeten. Een oorthermometer thuis, is lang niet zo nauwkeurig als een oorthermometer in het ziekenhuis. Ook tempen onder de oksel of de tong is niet nauwkeurig. Het is uiteraard geen enkel probleem om dit zelf te doen (desnoods zonder dat de kv er bij is). Ik las hier al verschillende keren de opmerking dat iemand echt zelf wel voelt of ze koorts heeft. Vaak begint een infectie niet meteen met hoge koorts en in de praktijk blijkt dat vrouwen "verhoging" lang niet altijd opmerken. Natuurlijk ben je altijd zelf degene die beslist of je wel of niet rectaal getmpt wilt worden. Bij ons moeten de kv een aantekening in het zorgplan maken als een kraamvrouw niet rectaal getempt wil/ kan worden. Het risico van een niet opgemerkte (beginnende) infectie is dan voor jezelf.
Bn zelf zwanger vd 3e dus weet ook wel dat het niet al te romantisch is. Maar voor sommige denken ze dat je als kraamverzorgster erop let hoe het daar beneden eruit ziet...nou niet dus!! Het gaat ons erom dat je gezond de kraamtijd doorkomt. Elke situatie is anders, heb je daar volop aambeien gaan we echt niet lopen porren omdat we graag rectaal willen tempen.We werken volgens protocol en dat is dan misschien overal anders. Het gaat erom...de kraamvrouw staat voorop, ook haar wensen, maar in situaties dat we het niet vertrouwen is gezondheid het allerbelangrijkst. Dus niks kort door de bocht...
Gewoon onder de oksel bij mij en dan + 0.5 graden.. niks aan de hand.. En ben het er niet mee ens dat rectaal tempen toch niet erg is als toch al je hechtingen gecontroleerd worden.. lijkt me geen prettig idee dat de kraamzorg ook nog wat rectaal naar binnen brengt.. Kaar dat is mijn mening
Maar meet maar eens drie keer achter elkaar onder je oksel. Het verschil kan wel zo'n 0,5 graden zijn. Dus je kunt echt niet zeggen: gewoon 0,5 er bij optellen en niks aan de hand...... Of je het wel of niet erg vindt, kan idd per persoon verschillen. Ik bedacht me: stel dat je straks oud bent en jezelf niet meer kunt verzorgen. Of je het dan leuk vindt of niet, een ander zal je kont af moeten vegen, je kruis moeten wassen, enz.
Ook al zo'n dooddoener. Want dat is voor alle vrouwen zo? Ik heb in mijn leven genoeg lichamelijke onderzoeken gehad (chronisch ziek), zowel inwendig als uitwendig, even een andere arts erbij halen voor een mening, etc, en voor mij went het nooit.
Ik kan me voorstellen dat die onderzoeken ontzettend vervelend zijn. Maar na en tijdens een bevalling ervaar je het een tijdje anders, ik denk zelf dat dat door hormonen komt. Ik bleef gewoon met mijn benen wijd liggen tijdens de weeën toen de koffiejuffrouw vroeg of we wat wilden drinken. Ik had niets aan en het interesseerde me ook niet, ik lag wel lekker zo... Als ik daar aan terug denk, no way dat ik dat nu zou doen. Ben nog te preuts om een spiraal te laten plaatsen!
Let's agree to disagree dan. Ik heb dat anders gehoord mijn moeder wilde nog net niet haar broek aanhouden tijdens de bevalling en haar zus heeft zelfs haar man weggehouden tot ze gewassen en aangekleed was. "Hormonen" zei de gyn. Dus ik blijf erbij dat het voor elke vrouw anders is. En dat mag elke vrouw zo ervaren, dus als er per se rectaal getemperatuurd moet worden, is het toch mooi opgelost als je dat zelf mag/kan doen?
Hier bij de eerste aangeven niet rectaal te willen temp. Was geen probleem en vervolgens deed ze temp. onder de oksel. Dat ga ik straks weer aangeven. Je moet doen waar je je goed bij voelt!