Dag dames, Hoe lang hebben jullie het 'rustuur' tijdens de kraamtijd in acht genomen (daarmee bedoel ik het rusten van de moeder tussen 1 en 3 uur 's middags)? Onze kleine is nu een maand en ik merk dat ik geen zin meer heb om 's middags in bed te liggen rusten; heb veel meer zin om lekker in huis te rommelen of te wandelen. Maar, mogelijk wil ik daarmee te snel en is het juist goed om dit de eerste 6 weken trouw te doen (heb HELLP gehad, dus mijn lijf heeft veel te verduren gehad). Wat is jullie ervaring hiermee? Groetjes!
Ik ben geen dokter, arts of wat dan ook. Ik ben nog niet eens bevallen. Maar als je zelf eigenlijk al aan voelt dat je niet meer wilt rusten of minder wilt rusten, dan is dat toch ok? Dan ga je toch een beetje rommelen? Je voelt het vanzelf wel dat het kan of dat het toch teveel was...
Ik had helemaal geen rust.... . Ging wel even op bed liggen en uitrusten, maar kan niet lang stilzitten.. Als je er lekker op uit wilt en wandelen of wat aanrommelen, zou ik dat lekker doen! Maar doe het in kleine stapjes, niet te ver en te veel in een keer, dat kan nog wel eens tegenvallen (ben dat ook wel tegengekomen, heb een keizersnede gehad en moest het ook 6 weken rustig aan doen..). Ik was het na een tijdje ook echt helemaal zat, dat "stilzitten".
Ik heb alleen in de periode dat de kraamhulp er was "gerust" oftewel van half 1 tot 2 boeklezen/puzzelen. Was er ook niks niet rouwig om toen het 14:00 was Gewoon goed naar je lijf luisteren
Dank voor de snelle reacties. Fijn om te lezen dat anderen dit herkennen. Ik doe het de hele dag door rustig aan qua bezoek en uitstapjes, dus dat zal ook meespelen. Ga maar eens kijken hoe het zonder bedrust s middags bevalt!
Gewoon lekker rustig aan doen en niet teveel tegelijk willen. Hier sliep ik in m'n verlof lekker uit en s avonds niet te laat op bed, hield ik het prima vol.
Ik hier ook alleen de kraamweek de verplichte rusttijd genomen (hier hield dat in dat ik in bed met de laptop/mobiel/boekje bezig was) Ik was ook niet moe, had weken later pas zo'n energie dip.
Ik heb het op dag 2 wel gedaan. Daarna niet meer bewust een rustuurtje genomen. Als ik een mindere nacht heb gehad of een drukkere dag dan slaap ik wel eens een uurtje mee met de kleine.
Ik heb het ook geen 6 weken gedaan hoor, moest na mijn ks echt wel even herstellen en ging in het begin 's middags even slapen, maar je voelt vanzelf wel wanneer het niet meer nodig is. Alleen wel handig om niet in de verleiding te komen juist heel veel te doen en dan juist doodop te zijn als je kindje wakker wordt, maar dat heb je ook gauw genoeg in de gaten.
ik rust ook niet standaard, ook niet in de kraamweek. als ik behoefte heb ga ik even liggen. direct na thuiskomst (4 dagen na ks) had ik meer behoefte aan slaap overdag dan nu. 's ochtends doen we het lekker rustig aan en ga ik weer naar bed na de voeding. niet echt slapen, maar gewoon lekker lui zijn.
Ik heb het denk 3 weken trouw gedaan. Nu ben ik nog steeds erg moe en probeer het toch nog wel iedere dag een uurtje te pikken maar dat lukt bijna nooit meer omdat je toch allemaal dingetjes te doen hebt!
Ik heb nooit geslapen 's middags.. Het lukte me niet om midden op de dag in slaap te vallen! Als de kraamzorg zei dat ik moest rusten ging ik lekker met de laptop op bed liggen, maar had dat met een uurtje ook wel weer gezien! Doe wat voor jou goed voelt, je kent je lijf zelf het beste!
Ik heb in de kaamweek pakweg 2x 1 uur gelegen, voor de rest helemaal niet. Wel de eerste 3 weken wat rustiger aan gedaan. Wel smiddags even lekker opd e bank gezeten met een kop thee en de tv aan of boekje of zo.
Ik heb nooit aan mn rustuurtje toe kunnen komen, onze dochter begon steevast om 14uu te huilen tot voorbij middernacht. Ja, echtwaar, zo lang. We aten om de beurt, liepen om de beurt met haar te wiegen, was ze constant aan het voeden en dat wakkerde het alleen maar aan want blijkbaar huilde ze zoveel en zo hard vanwege een koemelk allergie. En wat doe je dan, als ze huilt? Je geeft ze de borst. Oeps.
rust uur? geen! 2 dagen na keizersnede kwam ik thuis maar heb thuis overdag niet gerust hoor, dat kon ik echt niet. de eerste dagen ga je toch nog niet naar buiten met de kleine dus kan je gewoon rustig aandoen maar echt in bed gaan liggen.....nee hoor! Na 2 weken kwam het kraambezoek op gang maar niet meer dan 1 bezoekje p. dag en ook niet iedere dag. dus bv maandag en dinsdag bezoek gehad, woensdag geen bezoek.
Ik denk dat je zelf wel aanvoelt wat goed voor je is en wat niet. Ik heb helemaal niet gerust, zelfs niet op de dag van de bevalling (11.45 bevallen). Had echt energie voor 10!
Ik denk dat niemand die vraag kan beantwoorden. Luisteren naar jouw eigen lichaam is in dit geval toch het belangrijkste. Als jij geen behoefte hebt aan die rust dan ga je toch lekker een blokje om en pak je daarna jouw rust. Ieder geval is anders ik voetbalde anderhalve week na mijn bevalling een voetbalwedstrijd van 90 minuten.