Hi Dames, Ik ben vast begonnen met het maken van een geboorteplan, in mijn hoofd heb ik al duidelijk wat ik wil en niet wil en ook al overlegd met mn partner wat er ongeveer in het geboorte plan moet komen, maar om het op te schrijven is heel moeilijk het goed te verwoorden. Weet iemand waar ik een goed voorbeeld kan vinden van een geboorteplan die ik eigenlijk alleen nog naar mijn wensen hoef aan te passen?
Op de site van jouw verloskundige praktijk misschien? Of anders denk ik als je geboorteplan googled dat er wel voorbeelden naar voren komen.
Ik had eentje online ingevuld van de KNOV, op deverloskundige.nl. Daar kan je aanvinken wat je belangrijk vind en dat wordt dan samen gevoegd in een formulier. Maar uiteindelijk heb ik hem omgezet naar eentje met dezelfde kopjes maar in eigen bewoording, want ik vond dat er nogal veel heel uitgebreid in stond wat volgens mij vanzelfsprekend is. Ik wou meer nadruk hebben op een paar punten die ik het meest belangrijk vond. De eerste versie was 3 blaadjes met standaard teksten, heb eentje overgehouden van 1 blaadje in eigen woorden, leek me waarschijnlijker dat het dan ook gelezen zou worden
Anders kun je misschien met je verloskundige bespreken hoe je iets het beste op kunt schrijven? Dan is het in ieder geval voor hem / haar meteen duidelijk!
Wat zet je er in? Ik kan niet meer bedenken dan ml de navelstreng doorknippen..je weet verder toch niet hoe t loopt..ik ben benieuwd ik weet niet waar ik aan zou moeten denken!
Ik kreeg een format van de VK... Ze gaf ook aan, maximaal 1 A4, tijdens de bevalling zijn ze met JOU en je Baby bezig, niet met het doorspitten van pakken papier... Best logisch vond ik Onthoud ook heel goed dat je alleen richtlijnen/wensen mee geeft en dat het compleet anders kan lopen. Pin je er dus niet te veel op vast, want dan zou het wel eens flink tegen kunnen vallen (had een collega'tje van me en die is daar nlg weken mee bezig geweest...)
Bijvoorbeeld hoe je tegenover pijnbestrijding staat en of je dan een specifieke voorkeur voor een bepaalde methode zou hebben. Ook heel simpele keuzes, zoals thuis of in ziekenhuis bevallen en welk ziekenhuis dan.
Ik zet er in dat mijn man de navelstreng niet wil doorknippen en dat ze mij niet hoeven te vertellen wanneer er een knip ofzo wordt gezet. Wil het niet weten omdat ik er dan op ga letten ze zetten hem maar wanneer het nodig is en dan kom ik er daarna wel achter. Oh.. en dat als er ineens een keizersnede moet gebeuren ik, wanneer mogelijk, niet onder algehele narcose wil omdat ik daar als de dood voor ben. Omdat dat eigenlijk de 3 wensen zijn die ik heb zet ik dat gewoon op een a4tje eigenlijk met de woorden die ik nu ook heb gebruikt. Waar ik wil bevallen, wat voor voeding ik wil geven ed weten ze al dus dat soort dingen hoeft er niet meer in.
Geen gb plan gehad en nu ook weer niet. Vk wist wat ik wilde toen het zh werd gezegt dar ik borstvoeding wilde geven ed, van mijn medicatie vrij bevallen kwam toch al niks meer..
Ik heb heel duidelijk aangegeven bang voor naalden te zijn en dat die dus niet in mijn zicht mogen liggen en dat ik alleen bij bijvoorbeeld een vacuüm geknipt wilde worden, oftewel, bij medische noodzaak. Daar is netjes naar geluisterd. Tevens vind ik huid op huid contact na de geboorte erg belangrijk, waardoor mijn dochter meteen bij mij is gelegd en daar ook een uur heeft gelegenvoor de controles. Ik heb in mijn plan gezet dat bij een eventuele ks het huid op huid contact ook door mijn vriend gedaan kon worden. Ook heb ik vermeld dat mijn lichaamstemperatuur altijd vrij laag is en die van mijn moeder ook. Hierdoor ben ik zelf als baby onnodig lang in het ziekenhuis gehouden (standaard heb ik 36.2). Een vragenlijst voor een geboorteplan heb ik van de site van de vk gehaald en zelf aangevuld met wat kleine dingen.
Of wanneer je dat niet wilt geen stagiaires/co assistenten die op je willen oefenen. Bij mij mogen ze alles oefenen behalve inwendige dingen daar beneden. Dat vind ik al snel pijnlijk dus dat er in gezet. Dus niet dat de vk of gyn de ontsluiting gaat meten en daarna nog even degene in opleiding laat proberen. Tip! Maak kopietjes en neem mee naar het ziekenhuis als je daar wilt bevallen. Mij werd verteld dat bij wisseling of drukte er niet altijd tijd is om een plan te lezen. Maar als je ze er eentje in de handen drukt dat ze het dan wel lezen. Verder heb ik er in gezet dat ik mocht ik gescheiden worden van de baby door een ritje ok of iets dat je man en jij het eerste recht hebben om de baby vast te houden. Dus mocht jij nog onder narcose zijn of op de uitslaapkamer en er komt al familie dat die niet eerder dan jij je kind vast hebben. Zoiezo niet vergeten dat het 'wensen' zijn en het geen wet van Meden en Perzen is. Dus dat ze er vanaf kunnen wijken mocht de situatie ernaar zijn.
Een geboorteplan heb ik niet echt. Ik ga wel opschrijven dat ik geen beste stagiaires bij mn bevalling wil hebben en dat ik door mn snelle bevallingen wil dat de vk niet weg gaat als het echt begonnen is. Ook zet ik erin dat ze me niet mogen aanmoedigen, laat mij maar gewoon met rust tijdens de weeën. Ik geen 1bevallingsplan aan de vk, 1doe ik in mn kraampakket en 1 in mn vluchttas. Denk dat dan wel iedereen weet wat ik wil en mn man kan het ook wek vertellen mocht het nodig zijn.
Ik heb er tot nu toe in staan dat ik een ruggeprik wil als ik een keizersnede krijg (keizersnede krijg ik waarschijnlijk) dat ik borstvoeding wil geven , dat als ik onder narcose moet wil dat mijn vriend van alles op de hoogte word gehouden en dat hij graag zoveel mogelijk betrokken wil worden bij de geboorte (bijv navelstreng doorknippen, huid op huid contact als ik onder narcose zou moeten ect) gewoon in grote richtlijnen mijn wensen en vooral de borstvoeding 2x vermeld op de geboorteplan van link hierboven vul je gewoon in wat je belangrijk vind en de rest laat je open dan word het een mooi A4tje waar duidelijk jouw wensen in staan
Een kleine aanvulling: ik had heel duidelijk aangegeven dat ik RUST wilde. Heb tegen mijn vk gezegd dat ze iedereen uit huis mochten schoppen, al is het mijn eigen moeder. Ik wilde er naast mijn man, vk en kraamzorg echt niemand bij hebben. Uiteindelijk in ziekenhuis bevallen en mijn vk deed daar de bevalling en zij zorgde ervoor dat alleen zij en een verpleegkundige er waren. Dat was wel fijn, zo kon ik me helemaal concentreren op het puffen en persen. Verder had ik dat ik absoluut een natuurlijke bevalling wilde en dat ik in bad wilde bevallen. Laatste helaas niet gelukt maar gelukkig wel natuurlijk.
Mijn bevallingsplan Ja, redelijk uitgebreid, maar zo ben ik nou eenmaal Dit is ongeveer 1 1/2 A4tje. Ik was bij mijn eerste bevalling medisch, dus ik wilde graag duidelijk zijn in mijn wensen. De verloskundige en de gynaecoloog van het ziekenhuis gaven gedurende de bevalling aan op de hoogte te zijn van mijn wensen en hebben hiernaar gehandeld. Dat vond ik erg fijn Wees je er wel van bewust dat het uiteindelijk wensen zijn en de realiteit altijd anders uit kan pakken... Zo was het hele stuk m.b.t. het huid-op-huidcontact en aanleggen binnen het uur al niet mogelijk doordat mijn zoontje met spoed behandeld moest worden en daarna naar de neo ging. Voor mijn tweede bevalling ga ik hem (misschien) iets inkorten, maar ik vind het erg prettig om mijn wensen kenbaar en op papier te hebben staan. Succes met het schrijven! Ohja, je zou nog iets kunnen toevoegen over het wel/niet laten uitkloppen van de navelstreng, stamcellen uit de navelstreng laten halen, wel/geen vit. k-injectie, wel/niet waarschuwen voor een knip, etc.
Mijn bevallingsplan; Naar sommige punten is heel goed geluisterd, van andere punten is helemaal niets terecht gekomen. Ik vond het tijdens de bevalling ook echt geen enkel probleem meer als een co-assistent me toucheerde, in plaats van de arts zelf. Het navelstrengbloed doneren is niet meer gelukt, omdat de bevalling zo extreem hard en snel ging, dat er geen tijd meer is geweest om de formulieren in te vullen. De volgende keer zou ik er dus ook in zetten dat ik dat geregeld wil hebben vóór de bevalling. We hebben het 's morgens met de verpleegkundige die er die dag was nog gehad over de paniekaanvallen die ik eventueel zou kunnen krijgen, wanneer m'n angsten teveel op zouden spelen. Ik vond het lastig om daar iets over in m'n geboorteplan te zetten, omdat het er zo 'klinisch' staat, als je het niet zelf uit kunt leggen. Nu wist ik wel vooraf dat ik ingeleid werd, anders had ik dat wellicht ook in het geboorteplan gezet zodat er, als er haast zou zijn, wel iemand was die ervan wist. Oh, het punt over opmerkingen op wie de baby zou lijken, hebben we er overigens ingezet omdat ik zwanger geraakt ben met behulp van donorzaad. Nu zijn we daar heel open over, maar we hadden direct na de bevalling geen zin in slijmende zusters die het maar bleven hebben over 'hoe erg ze op papa lijkt' (of juist op mama) Ik vond het vooraf heel fijn om een bevallingsplan te hebben. Sommige dingen lijken misschien overdreven of vanzelfsprekend, maar als het jouw rust geeft om het er toch in te zetten; lekker doen!
Ik lees bij veel reacties dat de partner ook bij keizersnede de navelstreng door moet knippen en erbij betrokken moet worden. Zou het dan vaak gebeuren dat het medisch personeel dat allemaal snel zelf doet zonder overleg met de partner? Als je daar niets over in je geboorteplan hebt staan? Lijkt me echt vreemd. Ze moeten toch ook beseffen dat dit een hele bijzondere gebeurtenis is ook voor de partner.
Ik wist überhaupt niet dat dat mogelijk was bij een KS. Mij leek het juist heel logisch dat dat niet toegestaan was en dat een arts dat inderdaad meteen zelf zou doen, om zo'n kindje zo snel mogelijk na te kunnen gaan kijken