Hier niets gesmeerd of iets dergelijks. Komt op mij ook over als onzin. Ik heb gewoon braaf geluisterd naar de gyn, als zij stop zei dan deed ik dat ook netjes. Van het staan van het hoofdje trouwens ook helemaal niets gevoeld. Met als resultaat een heel klein inwendig scheurtje met 2 kleine hechtingen. Ik heb er werkelijk waar helemaal niets van gevoeld, van het scheurtje niet, van het hechten niet en na die tijd al helemaal niets meer. Ik had een uur na de bevalling echt het gevoel dat daar onder helemaal niets gebeurd was
Ik ben ook bij alle 3 de bevallingen niet uitgescheurd. En ik heb toch 3 snelle bevallingen gehad, 2 persweeen en ze waren er uit. Maar ook dan heeft het weefsel tijd nodig om te rekken. Dus wanneer het hoofdje staat, is het belangrijk dat je op dat moment naar de vk luistert.
Dan is het hoofdje er voor de helft uit, zeg maar. En dat brand dan op dat moment ff, en dan is het de bedoeling dat je het even laat rekken. Dus moet je even stoppen van de vk. En pas weer gaan persen als je de volgende wee krijgt.
Hier ah trainen met de epi-no, zowel verloskundige als yogajuf waren er erg over te spreken en zeggen dat het schijnt te helpen. Ook na de bevalling om de boel weer in model te krijgen of het echt helpt, kan ik pas over een paar weken zeggen
Ik denk dat je enkel de kans wat kan verkleinen, maar voorkomen niet. Ik heb me helemaal suf gezucht op het moment dat de gynaecoloog aangaf dat het hoofdje stond en ik niet mocht persen. Het heeft weinig geholpen en ben alsnog flink gescheurd toen er een paars chouders doorheen moesten, maar achteraf gezien was het niet echt een ramp. Ik herstelde snel en heb er alleen de eerste week last van gehad. Ik had meer last van andere ongemakken (aambeien het zou verboden moeten worden....).
Serieus bedoelen ze dat ?! Mmhhhhh dat lijkt me niet plezierig. ( druk het licht uit nu ) krijg er kriebels van als ik me dat probeer voor te stellen.
En toen mij op dat moment werd gezegd dat ik niet mocht persen het dus wel gedaan.... Kon het echt niet tegenhouden en daardoor TOT... uitgescheurd. Hier voelde ik echt niks van en toen ze me bij het onderzoeken dus zei dat ik alsnog naar het zh moest om gehecht te worden kon ik me dat niet voorstellen! Ik heb totaal geen pijn gehad (ja alleen de verdoving voor het hechten bij je doos is geen pretje!) en liep de volgende dag alweer vrolijk rond.
De beste manier om niet uit te schuren is langere tijd persen. Daardoor heeft alles de tijd om op te rekken. Hechtingen bij de eerste echt als een drama ervaren. Hechten zelf niet maar de dagen erna. Bij de twee keer konden ze niet verdoven en dat was echt niet leuk. Daarna geen last meer gehad.
Nou, ik heb 2 uur geperst (was twijfel om toch met ambu naar zh tegaan omdat dat eigenlijk te lang werd) en toch uitgescheurd...
kwartietje geperst alleen een schaafwondje,gelukkig ,had wel een klein meisje 45 cm en 2795 gr. hoop er deze keer weer zo vanaf te komen.. maar idd goed luisteren doet wonderen