Ik heb de kids tot nu toe nog geen paprika gegeven, wil er nu wel mee beginnen. Ik zit alleen een beetje met die schil. Mijn moeder beweert dat de paprika-schil slecht verteerbaar is, en zij heeft ons tot 2 jaar altijd geschilde paprika gegeven. Mijn vader krijgt bijv. vreselijke zuuraanvallen als ie paprika-schil eet. Hetzelfde zou gelden voor tomaat, maar die heb je zo gepeld. Ik vind het namelijk zo'n gedoe om paprika te pellen. Eerst onder de grill aanbakken, dan af laten koelen, dan met natte handen die schil eraf pulliken, en dan pas meebakken. Dat is ook de reden dat ze het nog niet hebben gehad Maar hoe doen jullie dat? 'gewoon' geroerbakte paprika geven? En hoe reageren kindjes daarop? O ja, en kent iemand een makkelijkere manier om paprika te pellen?
In een prikker steken en boven de gasvlam van je gasfornuis houden, als je een gasfornuis hebt tenminste. Dan af laten koelen en het zwartgeblakerde vel afpellen (vies vervelend werkje). Kan ook onder de grill van je oven, maar moet je wel steeds draaien. Pas op dat je je handen niet brandt of erger nog de paprika in de hens vliegt. Het resultaat is een lekkere lauwwarme zoete zachte paprika. Straks kan hij weer op de bbc. Mij teveel werk: hier kreeg onze knul vanaf 8 maanden gewoon een stuk rauwe paprika. Heerlijk vond hij het! De beste manier om te pellen doet hij zelf! Hij kauwt het vruchtvlees langs de schil weg. Nu roerbak ik het al een tijd gewoon door het eten. Je ziet de stukjes wel terug in de luier, maar da's logisch en kan geen kwaad.
Als je paprika even bakt op wat lager vuur, wordt hij wat zachter en kan je het schilletje er ook zo af trekken.
Ik geef zowel paprika als tomaat gewoon met schil rauw in stukjes uit het vuistje al vanaf een maand of 6/7. Ik weet dat sommige mensen op vooral paprika heftig kunnen reageren maar hier nooit problemen mee gehad. Vooral tomaatjes vindt ze helemaal lekker. Tomaat kun je makkelijk schillen door ze ff met een mesje een kruisje te geven en te laten schrikken in heet water, dan trek je de schil er zo af. Weet niet of dat met paprika ook lukt.
ik heb een paprika en tomaat nog nooit ontveld. Hier gewoon rauw en gebakken door een gerecht, is altijd goed gegaan.
hier ook nooit ontveld. Gewoon met schil en al geef ik het aan onze oudste zoontje en hij vind het heerlijk!
hmm..Zogelukkig, hier geen gasfornuis, dus doe ik het altijd onder de grill. In de zomer op de bbq is het inderdaad makkelijk, dan gaan ze ook geschild door de salade hier. Emmeken, dat trucje voor de tomaat werkt helaas niet voor de paprika. Hhmmm..misschien moet ik het maar een keertje proberen ongeschild, en kijken hoe ze reageren. Ik heb wel van de week een potje gekocht waar paprika in is verwerkt en dat ging goed. Maar ja, hoeveel daarin nou over is van de echte paprika en de schil weet ik natuurlijk niet. Hmmm.. toch maar nog een keer advies vragen bij mama
Mijn vader heeft er ook altijd last van! Bij alle rauwkost eigenlijk. Ik niet...Finn heeft nog geen paprika op maar als ik het ga geven geef ik het met schil hoor! Tomaat heeft hij ook met schilletje gekregen en ik vond idd wel een schilletje in zn luier...maar ook vind ik wel eens bruine bonen...druivenschil...hele rozijnen...restjes sperzieboon Dus ik maak me niet zo druk, Zou het lekker uit proberen!
Ik ondervind (bij mezelf) dat paprika zonder schil idd. beter te verteren is. Ik schil ze met een dunschiller eigenlijk
Ik heb tomaat eerst ontvelt, maar nu eet ze het gewoon met ons mee, met vel en pitjes. De eerste keren vond ik wel velletjes/pitjes in haar luier, maar dat maakt toch niet zo veel uit? Ik geef paprika ook gewoon met schil. Ik heb het vorige week ook voor het eerst paprika gegeven. Ze vond het niet zo lekker, maar verder heeft ze wel een paar stukjes zonder moeite op. Ik heb een ei geklutst met kleine stukjes paprika en toen een roerei van gemaakt (in de pan, en blijven husselen zeg maar). Toen bleven er kleine stukjes ei en paprika over en dat heb ik gegeven. Ei vond ze wel heel lekker!
mag dat wel dan? nu al een ei? ik las ergens dat dat pas vanaf 1 jaar mocht. ik wou tim namelijk deze week ook al ei geven, maar toen ben ik het voor de zekerheid gaan opzoeken. lijkt me leuk om dit op brood te geven.
Mijn zoontje heeft vorige week een enorme allergische reactie gehad op ei. Ik eet nooit ei en dus kende hij het niet. Ventje kan overal tegen, ik dacht: die is niet allergisch, maar toch! Kan dus zomaar wel gebeuren, ook na een jaar!
Zogelukkig, bedankt voor je reactie. Denk dan dat ik nog een tijdje wacht met het geven van ei. Had het er met mijn vriend dit weekend over. Hoe merk je dat je kind een allergische reactie vertoont en wat doe je daarmee? we wisten het allebei niet omdat we niet bekend zijn met allergieën :S (aan de ene kant ook goed dat we er niet mee bekend zijn ) maar goed, dus nog iets om me in te verdiepen.
Ik had het echt nooit verwacht; kind krijgt alles en ook al redelijk vroeg: volkorengranen, tomaat, paprika, sinaasappel, garnalen. Tot dat ei van vorige week: krijsen 's nachts, rode vlekken in zijn gezicht en op zijn bovenbenen en heel erge borrels en krampen in zijn buik. Was wel 48 uur een drama hier, echt niet leuk!
Phoe, zogelukkig, dat klinkt heftig! Heb je hem al eerder iets gegeven waar een ei in verwerkt is? Want ik ben er ook huiverig voor om ze zeg maar een gekookt of een gebakken eitje te geven nu al. Maar vorige week heeft mijn moeder een hartige taart voor ze gebakken (hele discussie vantevoren dat er ECHT geen zout in hoeft en mag ), van deeg van tarwe, water en een ei, en vulling van broccoli en bloemkool en een beetje kaas. Dit ging heel goed. Dus vraag ik me af of ze dan wel tegen ei kunnen, of is het anders als deze in een heel gerecht verwerkt is en zij maar een klein stukje van het gerecht op krijgen.. Een heel verhaal, hopelijk te volgen Mbt paprika... met een dunschiller, dat klinkt tig keer makkelijker dan mijn methode! Maar maak je de paprika eerst warm zodat ie wat zachter wordt of zo?
Hij heeft al wel een paar keer pannenkoek op, zonder reactie, maar dan eet hij er in totaal 1 van beslag van 1 liter met 1 ei. En ik maak ook weleens quiches met ei. Die heeft hij nooit rechtstreeks op en via mij heeft hij daar nooit last van gehad. Nu had hij 8 hapjes gebakken ei op en dat was dus kennelijk te veel!
Nee, ik schil de paprika rauw. ik maak m eerst schoon van alle zaadjes en witte delen en ik snijd hem in stukken. een paprika heeft geen ronde vorm en in die spleten kun je niet komen met een dunschiller dus ik snijd m eerst in die spleten open dan heb je stuken zonder spleetjes