Vreemden kussen ze niet, vrienden van ons geven hun een kus op de wang en soms kussen de kinderen hun zomaar op de wang, dit doen ze gewoon uit hun zelf zonder dat wij ze dat gezegd hebben Opa en oma ( schoonouders) kussen ze vaak op de mond, oma wat minder want die rookt en dat vinden ze niet fijn, Opa en oma ( mijn ouders) kussen ze vaak op de wang die roken allebei en ook dat vinden ze niet fijn. Mijn zoon van 7 kust verder voor zover ik weet niet, Mijn dochter van 5 zegt op school weleens kusjes op de wang te krijgen van twee jongetjes en zij geeft soms een klein kusje op de wang Aan die jongetjes Mijn dochter van 2 geeft de leidster op de peuterspeelzaal heel soms een kusje En mijn zoon van 4 maand doet nog helemaal niets wij laten anderen inprincipe niet bij de kinderen op de mond kussen, wij laten het naarmate ze ouder worden aan de kinderen over en natuurlijk ze mensen die willen kussen, ik ga er ook vanuit de leidster zelf als ze al kusjes geeft dit bij de kinderen op de wang doen en hierdoor zal ze weten dat de leidster dus graag kusjes op de wang heeft ipv op de mond, Net als dat ze weten dat de regels bij een ander anders is als thuis weten ze ook snel genoeg hoe het met kusjes zit
Ik doe het wel en mijn man ook en haar zusje mag ook. Andere mensen of familie niet. Enkel in wang. We doen het omdat we dat erg leuk vinden en ze geniet ervan. Ik kus ook mijn man en minn oudste dochter op mond vind het probleem niet of zo Mijn oudste kust wel op de mond andere als ik vraag "kusje geven" of zo ze snapt het verschil mond/wang niet. Ze heeft vriendje van bijna 4 en kussen ook in mind elkaar erg schattig
Ja ik kus mijn meiden op hun mond en hun vader doet dat ook. Nee ze (de oudste) kust andere niet op hun mond maar op hun wang. Ik ben dit ook van huis uit gewend, kus mijn ouders ook nog steeds op hun mond.
Vol op de mond. Zo fijn dat het mondje tegenwoordig dicht is en ik een echt kusje terug krijg 😂 Mijn zoon draait echter ook heel vaak zijn wang toe. Dat lijkt instinctief te gaan, prima!
Eh...is het raar dat ik hier nog nooit over nagedacht heb? Ik kus mijn dochtertje zeker op de mond en eigenlijk geen idee of opa/oma, ooms/tantes dat ook doen. Vanaf welke leeftijd letten jullie hier op?
Hier ook gewoon op de mond dat doe ik bij familie en vrienden ook. Mijn oudste kust alleen mij en zijn vader nog op de mond. Opa's en oma's geeft hij een hand. de middelste heeft een aantal die ze nog kust. de jongste is weten echte kuskont voor ons maar voor andere niet.. Een kus geven Is hun eigen keuze. Ze moeten een hand geven maar wat ze daarna doen Is hun keuze
Automatisch voornamelijk op het voorhoofd. Maar ook op de wang. Ik heb niks tegen mensen die binnen het gezin een kus op de mond geven. Maar dat zit niet in mijn automatisme.
Soms een kusje op de mond, meestal op de wang of voorhoofd. Ik vind het wel iets alleen voor ouders. Als anderen het bij mijn kind zouden doen zou ik er niet blij mee zijn.
Ik geef meestal een kusje op de wang ik weet eigenlijk niet waarom, ik krijg ze wel op de mond terug, mijn man doet hetzelfde. De enige die verder kussen zijn de opa en oma's, volgens mij wel op de mond. Zl is enorm eenkennig dus verder wordt niemand gekust. (Behalve de hond)
Ik geef kusjes op dr wang of voorhoofd. Zo'n natte kledder op mn mond, nee dank je Vriend kust moeder op zn mond, vind dat zoiets raars. Voel me er ongemakkelijk bij. Waarsch omdat ik het zelf niet gewend ben.
Ik kom niet uit een kusserig en knuffelig gezin, maar kus mijn dochter op mond, voorhoofd, wang, buik, voet, hand. Haha. Heerlijk. Ze geeft ook kusjes terug op mijn mond met een dikke mmmmwaaaah erbij. Ze is nu 14 maanden. Haar vader krijgt ook dikke mondzoenen van haar. En ze wijst ook nog heel directief met haar vingertje wanneer zij vindt dat wij moeten zoenen. Anderen op de mond zoenen vind ik niet nodig. Maar het kan wel gebeuren. Ze moet niet zo heel veel hebben van contact met anderen, dus ze gaat echt niet uit haarzelf kusjes uitdelen. Ik heb er wel echt een hekel aan als anderen als ze nog iets groter is gaan bedelen om een kusje. Zo van 'krijgt oma nog een kus'. Ja, doei. Als mijn kind dat niet wil, dan hoeft dat dus echt niet. Ik vind het sowieso minder prettig als anderen (ook haar opa en oma) haar heel overdreven kusjes geven en knuffelen.
ja hoor gewoon een kus op de mond (en voorhoofd, in de haartjes, op de buik, onder de voeten)! geef mn moeder ook nog steeds een kus op dr mond, mn vader dan weer niet. hier krijgen directe familie, dus oma's en opa's (tante en oom soms) ook nog wel een kus en de rest een high five!
Hier ook gewoon een kusje op z'n mond hoor. En sinds kort weet hij precies hoe het moet en komt dan al met getuitte lipjes op me af lopen. Hier krijgen papa, opa's en oma's en tantes ook een kusje op de mond. Dit komt vanuit hemzelf en wordt niet opgedrongen door familie, dat zou ik niet accepteren. Zolang zoontje het toelaat en zelf het initiatief neemt vind ik het prima. Ik link het totaal niet met verliefdheid e.d.
Hier krijgt ze gewoon een kus op de mond, vind het zo raar dat dit alleen bij verliefdheid zou moeten horen. Dan ben ik wel uberverliefd op mn kind (dat sowieso ). Ik heb dit vanuit huis geleerd en geef mijn vader nog steeds een kus op zijn mond. Ze mag bekenden een kus geven (opa en oma, ooms en tantes) en de rest kan ze gewoon een handje geven als ze die ziet.
Wij zoenen elkaar ook gewoon op de mond hoor.. Ik mijn moeder en zusje etc. ook trouwens. Ze leren vanzelf dat dat niet iets is wat je bij iedereen doet. Dat is met op de wang zoenen toch niet anders? Dat doe ik ook niet bij vreemden..
Mijn dochter eet mij soms bijna helemaal op, dus ik haar ook. Ze geeft de gastouder ook een kus op de mond (nadat de gastouder bij voorbaat mijn mening hierover heeft gevraagd). Maar de band tussen mijn dochter en de gastouder is wel een exceptionele. Die is zo gek met haar alsof het haar eigen dochter is! Vind ik alleen maar mooi. Als ze later wat meer snapt van 'kusjes geven' zal ze zelf wel bepalen wat ze wel of niet wil. Vreemden hoeven überhaupt niet bij haar gezicht in de buurt te komen van me. Dus die kan ze ook niet kussen. Papa en mama krijgen de meeste, dikste en natste kusjes op de mond en ik vind het heerlijk!
Heerlijk! Zeker weten dat ze kusjes op de mond krijgen. En een dikke knuffel er bij! Maar alleen de 2 jongste kinderts. De oudste die heeft dat nooit gewild. Dus dan niet De link met verliefdheid ontgaat me echt helemaal totaal
Ik kus mijn oudste wel op haar mond. Ze doet dit verder niet bij anderen. De jongste kus ik op zijn wang anders zit ik onder de kwijl, koekresten, fruithap etc haha dus dat probeer ik te vermijden