Hier een vriendin die absoluut geen jongen wil, ze heeft met 14 weken een echo laten maken en als daar gedacht werd dat het een jongen zou zijn dan zou ze abortus doen zei ze .... Het bleek een meisje, en nu willen ze nog een kindje, ook ook nu wil ze weer een meid, een jongen .... Is volgens haar vervelend, ze gaf voorbeelden als " jongens fietsen altijd midden op straat, ze irriteren meisjes ze hebben een grote mond en zijn ontdeugend" en meisjes zijn veeeeel liever, Nja ik wist ook niet wat ik hoorde, mijn vierde kindje ( tweede zoontje) lag op dat moment te vechten voor zijn leven op de ic, ik kon alleen maar zeggen dat ik voor haar op nog een meid hoopte, en ben er verder niet meer over begonnen. Ik ken mezelf dat als ik eenmaal zo'n discussie aanga dat het ook echt een discussie kan worden die niet snel meer eindigd en dat wou ik niet, lekker achterwege laten en denken het is goed met je, wetende dat als ze jongen zou krijgen ook zij daar stapelgek mee is en het niet over haar hart zou verkrijgen abortus te doen,
@Hippo89: dat kan toch helemaal niet in NL? Of met die termijn nog wel? Lekker kortzichtige mensen trouwens... Als het nou om een medische reden was... Maar goed, ts ik denk dat je het veel te zwaar opneemt. Gewoon een man die weinig van vrouwen weet denk ik en daarom ook niet zou weten wat hij met een meisje aan zou moeten. Maar die dat niet zo handig weet te brengen... Ik ben zelf niet gelovig dus opmerkingen waarbij god betrokken wordt raken mij verder niet, kan me voorstellen dat wanneer je wel gelovig bent zo'n opmerking meer kwetsend kan zijn. Desalniettemin, je zwager toont hiermee meer zijn gebrek aan intelligentie dan dat hij een opmerking maakt waar je je iets van aan zou moeten trekken.
@ikkie97 Helaas kan dat wel: https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/abortus/vraag-en-antwoord/abortus-hoeveel-weken De grens is 24 weken, maar in de praktijk 22 weken. Daarbij laat ik even volledig buiten beschouwing hoe ik over mensen denk die om niet medische redenen zo laat een abortus laten uitvoeren.
Ben het met Ballon eens. Denk dat je zwager het anders bedoelde Mijn man gaf ook aan dat het geslacht hem niets uitmaakte, als het maar gezond is. Maar als het een meisje zou worden, het wel echt een papa's kleine meisje zou worden waar hij veel zorgen om zal hebben mbt. Jongens Mannen hebben volgens mij het idee dat ze dochters veel meer moeten beschermen dan jongens. Althans de mijne wel.
Een vriend van ons zei altijd: echte mannen krijgen zonen. Heb er altijd om gelachen. Hij heeft nu zelf een dochter en is stapelgek op haar. En natuurlijk kreeg hij van vrienden opmerkingen 'ben jij nu wel een echte kerel?' Hij kon er zelf smakelijk om lachen. Vrouwen kunnen er nog wel eens zwaar aan tillen en mannen denken vaak niet na. Ik denk dat het wel zo is, dat je zorgen heel anders kunnen zijn. Geen idee of dat zo is, want ik heb alleen een zoontje dus weet het verschil niet.
Dat zou mijn reactie zijn. En ik zou hem minder serieus nemen (misschien nog minder dan al het geval was?).
Gewoon hartstikke blij zijn met de kinderen die je hebt, jongens of meisjes maakt helemaal niks uit! En heel stiekem in je hoofd een lichte voorkeur hebben is heus niet raar of erg maar dit soort uitspraken kunnen echt niet vind ik.
Ik zou het zeker niet persoonlijk aantrekken, maar ik zou er helemaal niet op reageren want als het over voorkeur voor een geslacht gaat reageer ik meteen heel overgevoelig en vreselijk bot dus ik ga die gesprekken uit de weg.
Ik ben ook niet gelovig, maar hij wel.. Heb het ook wel losgelaten hoor.. vanmiddag bleef het in m'n hoofd zitten, maar ik hou het maar op een kortzichtige reactie vanuit zijn kant Mannen..........
Meestal worden dit soort opmerkingen gemaakt als mensen na een zoontje nog een of meer zoons krijgen ( goh wat druk al die jongens, Ah weer geen meisje tegen de zogenaamde jongensmoeders. Wat ik tenminste regelmatig op het forum tegen kom is dat het altijd over weer een jongen gaat, ipv he, weer een meisje. Geen tactische opmerking met je dochtertje erbij van hem, maar zou het niet persoonlijk aantrekken. Hij mag ook blij zijn dat hij zoons heeft natuurlijk en jij bent dat met jouw kind.
Ik snap het wel, het kan kwetsend overkomen omdat het net lijkt of je kind niet 'goed genoeg' is vanwege zijn/haar geslacht. Ben nu zwanger van de 2e en dat mijn moeder zegt dat een jongen nu wel leuk zou zijn (meisje niet dan?) of dat er in een sinterklaasgedicht voor mijn schoonvader alleen werd gesproken over een kleinzoon dat steekt wel ja! Onze oudste is een meisje en we zijn zo verschrikkelijk blij met haar. Ik weet niet wat de 2e is maar als het een meisje blijkt te zijn, moeten we dan zoiets hebben van; jammer? Wij hebben enkele weken in erge onzekerheid gezeten m.b.t. mogelijke afwijkingen bij ons 2e kindje. Goddank bleek alles goed maar we hebben echt maar 1 wens; dat het gezond en wel op de wereld mag komen/zijn. Meisje of jongen, even welkom. Mocht iemand dan een opmerking hebben over het geslacht, ja daar kan ik nu dus niet zo goed tegen. Ik vind elk gezin, in welke samenstelling dan ook, zijn eigen charmes hebben.
Ik zou het niet zo persoonlijk maken. Wij hebben 1 zoon en 2 dochters en mijn man zegt ook weleens gekscherend dat die maar wat blij is met zijn zoon want anders zou die helemaal geen leven hebben hier in huis haha Is toch gewoon met een vette knipoog. En of je nu een zoon of dochter hebt je blijft toch altijd wel ergens zorgen over houden.
Wat een onzin. Een dochter een straf van God noemen is gewoon seksistische nonsens. Wanneer gaan we seksistische gal dat uit de monden van mannen komt eens niet tolereren of wegwuiven onder het mom van "hij bedoelt het waarschijnlijk niet zo of het alom bekende "boys will be boys"? En iemand anders hier betichtte de TS van het persoonlijk opvatten van zo'n opmerking.. Ja DUH vat ze het persoonlijk op want een vrouw (of meisje) een "straf van God" noemen IS persoonlijk als jij a) zelf een vrouw bent en daarenboven b) zelf een dochter hebt. Ik had deze man de wind van voren gegeven als ik in TS's schoenen stond. Bah, kan echt niet tegen zulke kerels en hun middeleeuwse gedachtegoed.
Dat het voor hém een straf van God is om een dochter te hebben, betekent toch niet dat hij vrouwen minderwaardig of des duivels vindt? Het zegt gewoon dat hij geen dochter wil. En dan? Ik heb ook jaren geroepen dat ik geen dochter wou. Ik wou er ook echt geen. En toen bleek mijn eerste een dochter. Topkind, dolgelukkig mee. Toen riep ik overal dat ik hoopte dat mijn tweede óók een meisje zou zijn. En dat was dan weer een jongen. Nu ja, goed toch? Ik overleef het wel. Ben heel blij met allebei
Wat een domme opmerking, ik zou daar ook kwaad om worden. Maar waarschijnlijk niet meer zeggen dan: 'Als een dochter een zware straf van God is, dan is Hij wel bijzonder aardig want het is juist fantastisch om een dochter te hebben', echt in discussie gaan met zo iemand heeft toch geen zin. Vind dat je goed gereageerd hebt naar je dochter toe.
Lijkt mij in de categorie 'stoere mannenpraat' vallen hoor Net zoals 'echte mannen maken mannen'. Heel onzinnig vind ik dat! Vaders kunnen juist zó trots zijn op hun dochter! Maar goed, lekker laten kletsen dus!!