Afgelopen vrijdag ben ik met mijn dochter van nu 6 weken bij de huisarts geweest. Ze zat onder de rode bultjes en schilfers op haar hoofd. Diagnose koemelkallergie. Verder sliep ze overdag van voeding tot voeding en was ze 's avonds erg onrustig, voeding liep ook terug haar mondje in. Sinds vrijdagmiddag begonnen met Pepti, wat goed leek te helpen. De afgelopen dagen had ik een totaal ander kind. De bultjes werden zichtbaar minder, ze was 's avonds niet meer onrustig, geen voeding die terugliep en ze was overdag veel alerter en wakkerder. Maar nu haal ik haar vanmiddag op bij opa en oma waar ze gisteren ging logeren en zij vertellen dat ze de hele dag weer heeft geslapen. Nu ik naar haar kijk zie ik ook dat de bultjes en uitslag veel meer geworden zijn, nog meer dan vorige week. Na de fles van 17.00 uur is ze ook weer erg onrustig. Ze ligt nu in de box en huilt voortdurend, net als vorige week. Is het normaal dat na een aantal dagen Pepti te gebruiken de symptomen weer terug komen? Hoort dit er bij of zou de pepti toch nog niet genoeg zijn? Heb net het consultatiebureau al gebeld en zij zijn van mening dat ik nog door moet blijven gaan met deze voeding (denken ook dat het geen koemelkallergie is, maar dat de uitslag bij de leeftijd hoort. Iets waar ik het zeker niet mee eens ben). Kan iemand me helpen?? PLEASE??!
Kan de huisarts die diagnose stellen? En krijg je de Pepti dan nu vergoed? Mijn zoontje heeft ook vermoeddelijk KMA en had ook heel veel uitslag. Maar wij zijn wel bij een kinderarts geweest, en de diagnose kan pas 100% gesteld worden op het moment dat de provocatie testen dit ook uitwijzen. (en dan is het nog geen 100% zekerheid) Wil natuurlijk niet zeggen dat jouw kindje geen KMA heeft, maar als de uitslag terug komt, is Pepti misschien niet goed genoeg en moet je nog hypo-allergenere voeding krijgen voor je kindje (nutrimigen of neocate) Maar ik zou dus een verwijzing naar de kinderarts vragen! Die hebben toch net iets meer verstand van kinderen dan de huisarts! Heel veel succes in ieder geval!
Ik ga morgen ook terug naar de huisarts en vraag om direct doorgestuurd te worden naar de kinderarts. M'n dochter is 4 weken te vroeg geboren en als je dat verteld aan een arts dan vliegen ze voor je. Wil nergens misbruik van maken ofzo, maar ga het morgen toch gebruiken om dnel naar het ziekenhuis te kunnen. Pepti krijg je inderdaad vergoed. En onze huisarts vond de allergie zo duidelijk dat provocatie niet eens mocht van haar. Hopelijk gaat andere voeding helpen.
Mijn zoontje had dit ook. De Pepti bleek niet "sterk"genoeg en we gingen over op Nutramigen. Daarna zelfs Neocate. Wij hebben nooit een provocatie gehad. Als het beduidend beter gaat met koemelkvrije voeding is het al duidelijk genoeg hoor! Als je een beetje een mee levende ka hebt in ieder geval wel! Je kunt alvast aan de huisarts vragen om dan Nutramigen voor te schrijven. Dit kun je ook op eigen initiatief bij de apotheek kopen, maar dan betaal je er dus wel voor. (Zo'n 20 euro per blik) Succes!
Ben net een uurtje terug van de huisartsenpost. Ineens werd het veel erger en had ze helemaal rode wangetjes. Blijkt inderdaad toch allergische reactie te zijn en we hebben nutramigen gekregen. Ze heeft ook pas na 5 uur weer gehuild van de honger. Terwijl ze anders om de 3 a 4 uur eten wil hebben. Dus goed was het zeker niet met haar. Nu ligt ze in bed en huilt nog een klein beetje, maar dat is meer van het in slaap moeten vallen. Mocht ze zo nog huilen dan ga ik lekker met haar beneden slapen vannacht. Kan ik haar goed in de gaten houden, want vind het allemaal doodeng en zielig voor d'r. Morgen als een idioot zorgen dat ik voldoende van die voeding in huis heb, want dat wordt thuisbezorgd door een speciaal bedrijf. Haal je 'm bij de apotheek dan krijg je 'm niet vergoed. Niet dat dat nu zo erg is voor een aantal van die pakken. Maar ik woon in een dorp met een kleine apotheek die dit waarschijnlijk niet op voorraad heeft. Dus als ik voor het weekend geen voeding in huis kan hebben, moet ik morgen eerst op pad om bij een grotere apotheek die voeding te gaan kopen.
Onze dochter heeft ook koemelkallergie, sinds de pepti gaat het een stuk beter met haar. Niet onrustig meer en niet meer huilerig. Misschien heeft je kindje een wat hevigere vorm van koemelkallergie. Wij krijgen de pepti ook vergoed zonder allerlei testen en via de huisarts.
Nee, bij opa en oma heeft ze dezelfde voeding gekregen. Sinds gisteren is ze aan de Nutramigen. Ze ratelt nog ontzettend omdat haar voeding nog iets omhoog komt geloof ik. Maar ze slaapt veel, huilt niet ofzo. Dus kijk het maar eventjes aan. Volgens de huisarts, waar ik vanmorgen ook nog met haar geweest ben, komt het snel goed. Ik heb er vertrouwen in. Zo niet, dan zit ik dit weekend gewoon weer bij de huisartsenpost (weet nu ongeveer alle posten in de omgeving blindelings te vinden).
HIer hetzelfde gehad met de pepti. Ging een week goed en toen begon de ellende opnieuw. Toen ook nutramigen gekregen en nu gaat het perfect. Ons meisje wil van de nutramigen trouwens minder drinken dan van de andere soorten voeding, ze komt overdag om de 5 uur, dus het kan best dat jouw meisje dat ook heeft. ik heb trouwens gewoon een machtiging van de arts gekregen en haal het gewoon bij de plaatselijke apotheek, gaat dan rechtstreeks naar de verzekering.
Hier zitten we nu sinds 3 weken op de Pepti. Eergisteren en vandaag heeft L. weer heel veel gehuild. Ontroostbaar. We vinden het dan erg moeilijk om te zien wat er nou is. Honger? (lijkt ons van niet want hij had 2 uur daarvoor een fles van 150/5 gehad), last van zijn berg/ schilfers op zijn hoofd, last van jeuk vanwege de bultjes in zijn gezicht.... Wat me wel opvalt is dat de uitslag die hij in zijn gezicht heeft, nog steeds niet helemaal weg is. Rondom zijn ogen heb ik het idee dat het zelfs wat erger is. Vooral op de plek waar wij wallen hebben zeg maar. Het is nog vrij rood, zeker als hij gehuild heeft. We hebben cetomacrogol zalf voor in zijn gezicht en hydrocortison voor zijn lichaam/ plooien. Die laatste zalf werkt prima, maar mag ik niet in zijn gezicht gebruiken... Maar als ik dus lees dat bij jullie de klachten terug kunnen komen houd ik dat ook even in de gaten, want de KA zei wel dat als de uitslag niet zou verbeteren we misschien naar Nutrimigen moesten gaan. Het huilen kan natuurlijk ook gewoon van de kramp zijn hier....
Het duurt minstens 6 weken voordat uitslag echt goed weg trekt. Nutramigen wordt wel aangeraden bij hevig eczeem, heeft meer effect dan pepti. Klachten kunnen inderdaad terug komen als de voeding te licht is. Maar het is nu ook een rottijd voor uitslag, koud en verwarming. Ik merk het aan mijn kids en mijzelf, hebben nu meer eczeem. Het rode bij zijn oogjes, is dat net een soort kringen en ook droog? Heeft mijn zoontje ook altijd. Volgens de ka typisch bij allergie kindjes. Je zou eens voor lanette zalf kunnen vragen. Ik vind die beter werken dan cetomacrogol en dan paar keer per dag smeren, dan worden die kringen wel minder.