de titel zegt het al, kan je tijdens je zwangerschap lactacyd gebruiken ? of iets wat er op lijkt ? want ik word gek van de afscheiding en voel me hartstikke vies zelfs na een douche !!
Nee ik zou juist helemaal niets gebruiken of Neutral (zeepvrije douchegel) anders riskeer je misschien nog een candida. Zo neutraal mogelijk is het best (ondanks dat Lactacyd beweert dat het Ph neutraal is). Het is inderdaad lastig maar hoort er wel bij. Vaak van ondergoed wisselen en het liefst katoenen ondergoed dragen helpt ook goed.
De afscheiding hoort er echt gewoon bij! Gebruik idd katoenen ondergoed, ik gebruik ook katoenen inlegkruisjes Als het gaat kriebelen gebruik ik molkosan om te spoelen. Als de kriebel doorzet een kuur gyna daktarin van de huisarts. Beetje afzien, maar we weten waarvoor!
Idd gebruik liever niet die lactacyd, het is troep! Je tast je zuurgraad alleen nog maar erger mee aan, waardoor kans op bacteriën en schimmels groter worden. Gewoon met washandje en water. Ik heb een jaar lang last van schimmelinfectie en bacteriën gehad, vanwege een te lage weerstand. Een vriendin raadde mij destijds toen lactacyd aan, dus was het ook gaan gebruiken, maar het werd alleen maar erger en erger. Ben er toen mee gestopt en op een gegeven moment ging alles vanzelf over. Spoelen zou ik ook niet aan beginnen, ook niet met water binnenin spoelen. Je spoelt hiermee de goede bacteriën er uit en de slechte bacteriën nemen de overhand.
Ik gebruik wel lactacyd. Ooit juist op aanraden van de gynaecoloog omdat ik toen veel infecties had. Daarna niet meer gehad.. dus geen last van. Wel uitwendig gebruiken en niet inwendig.
Ik gebruik al 19 jaar Lactacyd wasgel, het geeft me een fris gevoel, het ruikt lekker fris en ik heb nog nooit een schimmelinfectie, jeuk, nare afscheiding, blaasonsteking o.i.d. gehad. Nu natuurlijk wel de gebruikelijke afscheiding die hoort bij een zwangerschap, maar daarvoor inderdaad inlegkruisjes. Vaginale douches doe ik overigens nooit, maar dat wordt ook sterk afgeraden tijdens je zwangerschap.
lactacyd wordt tijdens zwangerschap sterk afgeraden door gyns en vk's. Voor de zwangerschap gebruikte ik het ook altijd, ook vanwege regelmatige infecties ed. Maar tijdens de zwangerschap verstoor je de zuurtegraad in je vagina en daarmee vergroot je dan juist weer de kans van infecties tijdens de zwangerschap. Dit is wat mijn gyn toendertijd vertelde.. persoonlijk zou ik het dus niet doen..het doet namelijk ook niets aan de hoeveelheid afscheiding. Wel herken ik het hoor, dat je er helemaal gek van wordt. Ik trek 2x per dag schoon ondergoed aan en als ik 's ochtends douche, was ik 's avonds me ook van onder met een washand en warm water (dus geen zeep). Dit werkt bij mij redelijk om van het 'vieze' gevoel af te komen.
Zolang je geen vaginale spoelingen doet kan je de wasmulse gewoon gebruiken voor je buitenkantje zeg maar. Ik denk alleen niet dat jeje er veel frisser door zult voelen hoor. Je kan beter regelmatig met water spoelen en van onderbroeken wisselen. Vervelend kwaaltje, ik weet er alles van.
Ik heb ook lactacyd gebruikt, maar niet de 'gewone'; je hebt ook een variant speciaal voor tijdens je menstruatie, zwangerschap en borstvoeding, die ph-waarde is anders dan de 'gewone' lactacyd. Het staat op de verpakking, dus even goed kijken (Hier zei de vk dat het geen probleem was, de gyn zei na de bevalling dat het ook gewoon mocht, zolang je maar niet met gewone zeep gaat wassen.) Ik gebruikte het trouwens 1 tot 2x per week, zeker niet dagelijks, en ook alleen van buiten (dus geen spoelingen). Verder katoenen ondergoed, zo min mogelijk inlegkruisjes (je kan ook katoenen inlegkruisjes kopen, zelfs wasbare als je dat wil, dat broeit niet, maar je kan het dus wel een paar keer per dag verwisselen, dus voelt frisser!) en ook geen strakke kleding.
Voor m'n zwangerschap had ik ook regelmatig last van schimmeltjes etc, ben heel gevoelig voor infecties, maar mijn huisarts heeft me toen absoluut afgeraden om ook maar iets te gebruiken (had ook lactacyd). Alleen water. Ik moet zeggen, ik vond het vreselijk, want wilde iets 'fris' gebruiken, maar de infecties zijn veel minder teruggekomen en ik voel me er niet minder vies om
De afscheiding is verhoogd om je kindje te beschermen. Het zorgt ervoor dat infecties veel moeilijker kunnen plaatsvinden. Dus niets aan doen !