Als je hypotheek en huis op eigen naam afsluit maar er wel samen in gaat wonen en je vriend en jij fiscaal partnerschap hebben. Kijken ze dan alleen naar jou gegevens of word je vriend zijn gegevens ook gecontroleerd?
Alles wordt op één hoop gegooid. Als je fiscaal partner bent, vul je één keer je belastingaangifte in (incl. je woning dus) en daarin staan alle gegevens van beide.
Als ik het goed begrijp koop jij en huis en komt het op jouw naam te staan. Bedoel je nu dat bij de hypotheekaanvraag dan naar zijn inkomsten wordt gekeken of bedoel je bij de belastingaangifte? Als het om de hypotheekaanvraag gaat, dan wordt er in dit geval alleen gekeken naar jouw inkomen. Dus of jij het kan betalen.
Maar mijn vriend komt niet in de hypotheek, is dus geen schuldenaar bij de hypotheekverstrekker. Zijn niet gehuwd, geen geregistreerd partnerschap, alleen samenlevingscontract maar daarin staat dat we geen gemeenschap van goederen hebben, dan staat mijn vriend toch buiten mijn hypotheek?
Wij hebben die situatie en alles wordt op 1 hoop gegooid (huis en hypotheek staan alleen op mijn naam).
Je hypotheek heeft niets met fiscaal partnerschap te maken. Als het huis op jouw naam staat (of komt te staan) en je kunt de hypotheek zelf dragen (als in: de hypotheekverstrekker gaat akkoord met allen jouw salaris) dan heeft je vriend niets. Letterlijk
Ik heb dit bewust zo aangevraagd ivm dat mijn vriend in het verleden schulden heeft opgelopen en een bkr notering, wil als dit nog een keer gebeurd er niks mee te maken hebben en mochten we ooit uit elkaar gaan gewoon in de woning kunnen blijven wonen. Mijn salaris is hoog genoeg voor de hypotheek.
Okee - ja, dat hebben wij ook, alleen had ik het huis en hypotheek al voordat ik mijn man leerde kennen ... Nooit gewijzigd ook.
Tussenpersoon (hypotheekadviseur) maakte me bang dat ivm fiscaal partnerschap mogelijk m'n vriend ook werd gecontroleerd. Maar klopt dus niet? Beetje flauw van tussenpersoon.
Hij staat toch niet op de hypotheekakte? Wat moeten ze controleren dan? Heb je niet gevraagd aan de tussenpersoon waarom dat is dan?
Nee, ook niet. Betaald hij wel mee? Niet alleen aan de hypotheek, maar ook aan de inrichting? O nee jullie hebben geen gezamenlijk bezit, maar komt dat ook niet. Samen niet een bank of eettafel kopen? Toen ik bij mijn vriend introk, was hij eigenaar van een koophuis. Ik betaalde echter mee aan de hypotheek. Er is toen in zijn testament vastgelegd dat, mocht hem iets overkomen, het huis naar mij zou gaan. Omdat ik anders na jaren meebetalen (incl. verbouwing) met lege handen zou staan. Dit even ter info.
Ja, maar dat is echt wat anders. Degene op de akte is de schuldenaar. Degene op de koopakte is de eigenaar. Geen fiscaal partner die daar iets aan veranderd hoor. Mijn man betaald net zo goed mee (en wij zijn getrouwd met kind), maar het huis EN hypotheek is echt van mij. Fiscaal Partners ben je enkel voor de belasting. Ik snap echt niet wat een hypotheek daarmee te maken heeft.
Nee inderdaad. Snap ik ook niet echt. Ja ze zei mogelijk dat vanwege fiscaal partnerschap het apart vinden dat ik huis alleen koop maar dat hij er wel in komt wonen, waarom niet met z'n 2en kopen zei ze. Maar als je genoeg alleen verdient kan dat toch alleen kopen?
Ja volgens mij ook. Ze dacht ook al dat je partner met samenlevingscontract verplicht mee moest tekenen. Moest ik haar gaan overtuigen dat dit niet zo was pfff.