Wij wonen nu in een vrij groot dorp. Er is een treinstation, groot centrum etc. We wonen in een standaard rijtjeshuis met een tuin van 5,5 x 14. Ik heb altijd de droom gehad om vrijer te wonen. Ik merk dat ik het steeds vervelender ga vinden dat de buren met hun kop koffie en geklets bij wijze van spreken een meter bij me vandaan zitten als we beiden op ons terras zitten. Maar aan de andere kant is het voor m'n zoontjes straks wel weer heel fijn dat ze zo naar vriendjes toe kunnen. Hoe wonen jullie en is iemand van jullie vrijer/landelijker gaan wonen en hoe bevalt dat?
Ik woonde als kind achteraf. Was erg leuk tussen de boerderijen en was altijd buiten te vinden. Tot ik naar de middelbare school ging en toen eind moest fietsen. Vrienden woonden overal en nergens en baalde toen wel dat we zo achteraf woonden. Heb zo vaak tegen mijn moeder gezegd, later ga ik in de bebouwde kom wonen. is gelukt. Zou nu ook niet meer vrijaf willen wonen.
Wij wonen sinds kort in een vrijstaande woning aan de rand van een klein dorp. Heerlijk de ruimte. Vanmorgen stond de buurtvereniging al aan de deur om ons welkom te heten. Zou absoluut niet dichtbij een centrum in een grote plaats willen wonen. Heerlijk de ruimte. Mensen laten elkaar met rust maar zijn er wel voor elkaar.
Dat lijkt me inderdaad het meest lastige. Dat niks zomaar in de buurt is. Zouden denk eerder op zoek gaan naar een wat vrijer huis binnen een kleiner dorp.
Ook achteraf opgegroeid, tot de middelbare school idd wel fijn (mits je brusjes hebt) maar daarna vond ik het verschrikkelijk als tiener. Vroeg op kamers gegaan dus en tot in de 30 genoten van het stadse leven. Echter nu verlang ik toch wel vaker naar de complete privacy en rust van toen. We hebben nu voor beetje middenweg gekozen (ook omdat we maar 1 kindje hebben, wat als het goed is in juli uiteindelijk toch nog gaat veranderen )
Wij zijn van een druk dorp (A16 dichtbij, trein, HSL, kortom altijd herrie) naar een kleiner rustiger dorp gegaan in een vrijstaand huis. Wel in het centrum, maar op een stuk grond wat bij een voormalig oud klooster hoort. Onze huizen staan rondom een kleine rotonde. De toegangsweg is via de wijk die er naast ligt en bij ons dus doodlopend. Hier komt dus alleen sporadisch een auto die verkeerd gereden is en verder alleen bewoners en de pakketdienst. Grote tuin (perceel 700 m2) en door de ligging in een rondje is geen tuin hetzelfde en hoor of zie je je buren niet veel. Wij vinden het heerlijk dat we niet meer de hele dag die trein, HSL en de snelweg horen. School is 5 minuutjes op de fiets en vriendjes zijn nooit ver, want het dorp is niet zo groot. Helaas vinden wij de school onder de maat en hebben we hier geen alternatief, maar het wonen is erg leuk en rustig. Wij overwegen nog een school een dorp verder.
Ik woon in een gemiddeld dorp denk ik (9.000 inwoners). Het belangrijkste hebben we in het dorp (basisscholen, supermarkt, drogist, Hema ed, busverbinding, zwembad enz) Vanaf de plek waar wij wonen (rand van de dorpskern) hebben we alles op loopafstand. Ideaal! Kindjes uit de klas wonen allemaal in de straat of op loopafstand. Willen we winkelen o.i.d. zo'n we in 20 minuten met de auto in de stad. Middelbare school is ongeveer 6 km fietsen voor de kinderen. Prima te doen denk ik. Mijn schoonzus woont in een heel klein dorp met 1 kleine supermarkt. De basisschool zit al een dorp verderop. Haar zoon is nu 12 en gaat sinds begin dit jaar naar de middelbare school. Hij is ruim 1 uur onderweg (fietsen, trein, fietsen /bus). Klasgenootjes wonen dus ook verder weg. Zodra hij klaar is met de middelbare school zal hij wel op kamers moeten gaan. Ze wonen wel heel mooi en vrij maar leveren daardoor ook veel in.
Wij wonen heel landelijk en vrij. Ca. 3 km buiten de bebouwde kom maar wel in een 'buurt' dus buren dichtbij. Voordelen: lekker rustig, grooooote tuin (echt in deze tijd een enorm voordeel!!) Nadelen: lopend naar school is een hele onderneming, als in niet te doen. Op de fiets wel, alleen weer minder praktisch ivm werk. Kinderen spelen met de kinderen van de buurt, maar kunnen verder niet echt op straat spelen. Voor ons zijn de nadelen niet zo erg. Meeste vriendinnetjes van dochter wonen ook buitenuit dus halen/brengen moet sowieso tot een bepaalde leeftijd. Winkels zijn op 4 km afstand, andere kant op 5 km. Toen we nog in een grotere plaats woonden deden we ook meestal boodschappen met de auto, dus dat verschil is er niet echt. Ik zou echt niet in een stad of grote plaats willen wonen. Ik geniet zo van de rust en de ruimte.... vrij utizicht over de weilanden... en als ik de kinderen dan zie rennen en spelen door de tuin dan ben ik echt zo blij dat ik ze hier mag zien opgroeien.
Wij wonen buitenaf met een basisschool op 1 km en een grote stad op 7 km (9 km tot het centrum). Goed te fietsen dus. Wij wonen vlak bij de oprit van de snelweg en zijn binnen 20 reisminuten in 3 grote steden. Wij hebben vrienden die ook buitenaf wonen, maar dan ook overal ver vandaan. Dit zou ik zelf wat minder ideaal vinden.
Wij wonen sinds een paar jaar in een vrijstaand huis aan de rand van een klein dorp. Het dichtstbijzijnde winkelcentrum zit op 2,5 km afstand, het voortgezet onderwijs is ongeveer 25 minuten fietsen, school is 5 minuten lopen (afspreken met vriendjes en vriendinnetjes gaat dus prima). Ik heb vroeger altijd vrijstaand gewoond, samen met mijn man heb ik in rijtjeswoningen gewoond in vrije grote dorpen. Ondanks dat we altijd leuke buren hebben gehad en de huizen erg ruim waren, voelden we ons erg opgesloten op de een of andere manier. En toen was daar die once-in-a-lifetime kans.... Nu wonen we in een heel groot huis op een perceel van bijna 700m2 eigen grond. Het onderhoud van zowel het huis als de tuin vraagt natuurlijk meer, maar het is het allemaal waard!
Wij wonen zeer landelijk (20.000 m2 eigen grond) maar zijn omringt door 3 dorpen (met alle voorzieningen) op nog geen 500 meter afstand. We kunnen alles af met de fiets of lopend. Echt een gouden plekje, zo heerlijk! Maar eerlijk is eerlijk, onze meiden vinden het soms wel jammer om niet in een kinderrijke buurt te wonen. Hoewel, sinds de oudste inmiddels zelfstandig naar vriendinnen fietst, mist ze dit een stuk minder.
Dat hangt er een beetje vanaf. Ik woon nu in een dorp met 9.000 inwoners en redelijk wat voorzieningen, 3 basisscholen (zoon zit met 31 kids in de klas) er zijn erg veel vrijstaande huizen met wat grond maar er zijn maar weinig huizen echt afgelegen. Echter zijn de huizen hier mega duur dus stonden we op het punt een huis 30 km verderop te kopen, 4000m2 grond, dorpje met 1000 inwoners, 1 school met 60 leerlingen en geen winkels. Helaas kregen we de opvang voor de kinderen niet rond en zijn we niet verhuisd. Ik denk overigens dat we wel voor een fout zijn behoed, het was erg afgelegen en je had vrijwel niets, denk niet dat ik daar had kunnen wennen. Maar wat vrijer wonen in bijvoorbeeld het dorp waar ik nu woon of een ander groot dorp, dat zou prima bevallen.
Wij zijn verhuisd naar de rand een kleiner dorp van 5000 mensen ongeveer, wel op 10/15 minuten fietsen van een stad met treinstation. Ons perceel is 500m2. Aan de voorkant in een woonwijk met een autoluw speeltuintje/pleintje voor de deur en achter een vrij uitzicht over landerijen. The best of both worlds, maar toch.... ik blijf toch stiekem nog verlangen naar nog vrijer wonen.
Wij wonen in een dorp met ongeveer 9000 inwoners. Wij wonen naast/achter een nieuwbouwwijk en hebben 3000 m2 grond. In de tuin voelt het alsof we helemaal vrijaf wonen, maar de kinderen kunnen via een paadje zo de bouw in waar al hun vriendjes wonen. Ideale plek vinden wij... winkels op loopafstand... zwembad ed op 10 minuten fietsen afstand.
Wij wonen in een heel klein dorpje (1 straat en je bent er doorheen) met alleen 1 hotel, 1 restaurant en een kerkje, verder niks. Paar boeren met koeien en kippen waar je melk, honing en eieren kan kopen. Wonen hier nu 3 jaar en vind het echt heerlijk. Op het balkon koffie drinken met vogeltjes als achtergrond geluid of de koeien van de buurman. Het is hier eigenlijk altijd heerlijk rustig, geen verkeer, zo nu en dan een tractor. Enige nadeel is dat hier maar weinig bussen heen en weer rijden en dat je eigenlijk echt een auto nodig hebt voor boodschappen of naar de stad gaan. Maar dat is soms lastig, zou om die redenen niet terug de stad in willen waar ik altijd met oordoppen sliep
Ik ben in een zeer klein dorp opgegroeid (1800 inw) Geen supermarkt, geen openbaar vervoer, geen winkels. 2 scholen, 5 kerken. Dichtbij gelegen supermarkt is 5km verderop. Destijds was er een kroeg en een snackbar maar die zijn beide weg. Er is daarvoor in de plaats in het party centrum wat er zit een kroeg gekomen 2 dagen per week en een snackbar 2 dagen per week. het is daar ongelofelijk rustig, ons kent ons en alle kinderen spelen op straat. Je bent voor je boodschappen wel echt afhankelijk van een auto of je moet van fietsen houden. Al heb je tegenwoordig natuurlijk ook bezorgservice. Voor de kinderen zou ik er wel willen wonen nu ze klein zijn. Wij vonden het altijd heerlijk. Tot ik ging puberen.. ik moest maar 7km fietsen voor school maar al mijn vriendinnen woonde dus ook verder weg. Mijn broer moest 20km enkele reis fietsen voor de middelbare school. Een groter dorp met voorzieningen maar wel buitenaf wonen lijkt me ideaal
Hier een dorpje van 1000 inwoners. We wonen wel in het dorp, zo'n 500m vd basisschool. Hier rust, geen bemoeienis maar wel elkaar helpen. Ben opgegroeid in the middle of nowhere, En Dat was niet leuk. Speelafspraakjes waren te ver weg, basisschool zo'n 5km verderop. Ruimte was heerlijk, maar miste het spontane contact met andere kinderen.
Vroeger opgegroeid in een klein dorp met wel de meeste winkels als een bakker, slager, supermarkt ed. Heerlijk vrij.. kinderrijke buurt, woonboerderij met veel grond. Middelbare school op 20 min fietsen. Dicht bij de A2. Ideaal als student ook later. Ben niet op kamers hoeven gaan. Vrienden en vriendinnen allemaal in de buurt. Woon nu een aantal doeken verder. Weliswaar meer in het centrum en een kleiner huisje maar heb het hier prima. Kdv en school op 2 minuutjes. Kinderrijk dorp dus voor het kleintje straks ideaal. Ouders wonen vlakbij. Vrienden en vriendinnen verspreid maar prima te doen. Iets minder qua winkels in de buurt maar is een kwartiertje met de auto. Ik zou niet in de stad kunnen wennen denk ik
Wij wonen buitenaf, en willen echt niet anders meer. Aan de ene kant is het voor de kinderen jammer dat ze niet op straat kunnen spelen, maar ach, die tijd is eigenlijk ook maar relatief kort, mijn oudste is 11 en fietste vanaf zijn 9e gewoon zelf naar vriendjes. We zitten wel erg centraal. Het dorpje waar we officieel bij horen is op 2 km afstand, daar is een supermarkt. Daarnaast is beide andere kanten op een groot dorp/kleine stad op 3 a 4 km afstand. Wel wonen we aan een drukke weg, waardoor ik zelfs midden in de nacht nog veilig op de fiets naar huis kan na een avondje met vriendinnen. Dus de kinderen kunnen dat als ze ouder zijn ook. Ik zou echt in the middle of knowhere minder aantrekkelijk vinden met tieners, dan moet je altijd rijden. De basisschool is wel wat verder, bijna 7 km, maar dat went wel. Het allergrootste voordeel vind ik de vrijheid en ruimte om ons heen . Achter zitten we aan het bos, zijkanten aan de weilanden. Enorme tuin, waar de kinderen alles hebben wat hun hartje begeert. Ze hebben elkaar en dat gaat prima. Vooral in de zomer als ik op een terras neerplof met mijn ontbijt, de vogels hoor fluiten, roofvogels zie vliegen, koeien in weilanden zie, dan ben ik echt op en top gelukkig.