Omdat ik plotseling een dag weg moest vorige week heb ik voor de zekerheid kunstvoeding gehaald van de kruidvat biologisch. Gelukkig had ik nog genoeg voorraad gekolft en staat het nog verpakt in de keuken. Ik geef nog steeds volledige borstvoeding en het gaat hartstikke goed. Ik vind het ook heel fijn maar merk dat de twijfel begint toe te slaan. Ik wil het graag combineren met flesvoeding omdat ik wat meer bewegingsvrijheid krijg. De reden waarom ik het niet combineer komt uit schuldgevoel. herken iemand dit?
Opzich kan combineren soms wel, maar zeker als je kindje zo jong is dan is de kans dat je productie echt enorm hard terugloopt en het zomaar gedaan kan zijn met je BV als je dat niet weer opschroeft.
Had jij niet eerder een soortgelijk topic geopend over dat je wou combineren? Staat me iets van bij. Ik weet eerlijk gezegd niet zo goed wat je wilt horen. Of ik het herken? nee, absoluut niet. Ik wil heel graag tot 6 maanden uitsluitend bv geven, dan beginnen met bij voeden. Ik geniet ervan en heb nooit de aandrang gevoeld te combineren om zo meer "bewegingsvrijheid" te hebben zelf. Kan me prima vrij bewegen, ook al geef ik borstvoeding! Zeer waarschijnlijk zal je productie omlaag gaan als je zo snel begint met combineren en kan je de ring in de mand gooien na en paar weken bv. Je productie is echt nog niet stabiel genoeg voor zo iets, of je moet tussendoor kolven als jij weg bent en je kind kv krijgt. Zo houd je toch je productie op pijl voor als je dan weer zelf wilt aanleggen. Ook zou ik de speen/tepel verwarring nog te groot vinden op die leeftijd als ze regelmatig flesjes gaat krijgen. Loopt er nmnlk een stuk makkelijker in, voeding uit een speen. Ze hoeft er geen "moeite" meer voor te doen. Hierdoor kan ze lui worden aan de borst. Uit schuldgevoel moet je iets niet laten in het leven, is niet gezond. Als jij voelt dat het voor jou nodig is om je dochtertje ook flesvoeding te geven, moet je dit doen. Ze zal er ook groot op worden en het is fijn dat ze er nog een tijdje bv naast krijgt. Maar gezonder is uitsluitend bv, dat weet je zelf waarschijnlijk ook en daarom voel je je schuldig. Vrees toch echt dat je deze beslissing alleen moet maken, maar houd wel in je achterhoofd dat het vaak lastig is om weer "op te bouwen" mocht je spijt krijgen en weer volledig terug willen op bv.
Dank voor de reacties. Ik weet ook niet wat ik wil en worstel nog steeds met het gevoel. Wellicht zit ik gewoon hardop te denken/klagen terwijl ik gezegend moet zijn dat ik BV kan geven. Ik geniet er ook wel van maar merk dat een voorraad maken ontzettend moeilijk is als ik even weg moet (helaas solliciteren) Daardoor merk ik dat het ontzettend ontregeld loopt en weet soms niet hoe ik dit weer moet rechtzetten. De meningen zijn ook zo verschillend over kolven, kunstvoeding e.d. Ik zou graag 1x per dag kunstvoeding willen geven en dan kolf ik wel erbij om mijn productie op peil te houden. Daar maak ik me geen zorgen over. Zo kan ik een voorraad maken zodat ze misschien langer juist van mijn BV kan genieten als ik moet werken. Alleen hoor ik dat je bij 1x kunstvoeding de darmen gelijk ermee verpest en daarom wacht ik ermee en twijfel ik elke dag. Zucht... Morgen weer een dag.
Aantal vragen: 1) waarom moet je nu alweer solliciteren zo vlak na je bevalling? 2) om de hoeveel uur (ongeveer) drinkt je baby overdag? 3) als je 'even' weg moet, hoe lang is dat dan? 4) je zegt dat je al een aardige voorraad hebt opgebouwd. Moet je zo vaak weg dat je daarmee tekort komt en kv moet gaan geven?
Hoihoi! Ik combineer KV en FV al een paar weken. Ik kolf volledig en kan niet genoeg kolven voor hem, dus vul het aan. Niks mis mee hoor, hij doet het er prima op. Al moet ik wel zeggen, als het niet nodig zou zijn zou ik het niet doen. Ik geef hem Friso HA naast de BV. Ze raden wel HA aan naast BV omdat het beter aansluit. Friso is trouwens een stuk lekkerder dan Nutrilon(Heb het geproeft, Nutrilon is GOOR!) en Remus heeft minder krampjes van de Friso, dus die kan ik je wel aanraden. Je zou het ook nog kunnen mengen, dat doen wij ook. Zodat hij geen hele fles KV hoeft. Dan doe je bijvoorbeeld half/half, zo bouw je toch een voorraad op maar belast je zijn darmen minder.
1) omdat het eenmaal zo is, niet relevant verder, 2) ongeveer 2 a 3 uur 3) ongveer 1 a 2 voeding dus drie uurtjes ongeveer 4) ik wil een voorraad maken die heb ik nu niet.
1) oke, da's dan zo. 2 en 3) dan kan je wel even weg toch? En voor nood kan de oppas dan een fles afgekolfde melk geven. Zo snel zal je niet door je gespaarde voorraad heen gaan, je solliciteert toch niet iedere dag? 3) dit snap ik niet helemaal. Ik vind het een beetje vreemd om nu moedermelk op te sparen en in plaats daarvan kunstvoeding te geven. Ik zou nu altijd moedermelk geven, liefst live en in geval van nood een fles gekolfde melk en dan pas later kunstvoeding. Het is al gezegd: kv geven op deze termijn verstoort het vraag- en aanbodprincipe. Het kan zo zijn dat je hierdoor gauw opdroogt.
Even iets anders. Hoe zit het met slapen? Slaapt je baby 's avonds wat langer achter elkaar? Want over vraag en aanbod: Als je nou eens 1 voedingsmoment extra inlast (kolven dus) bijv. om half tien 's avonds, dan stelt je productie zich daarop in. Al kolf je elke dag 40 cc, dan kun je toch 1 a 2 voedingen per week weg. Als je weg bent geweest dan kun je kolven als je thuiskomt (niet helemaal leeg) en daarna nog aanleggen, en heb je je voorraad weer op peil.
Ik kolfde na de ochtendvoeding en toen dat liep had ik iedere week 4 uur 'vrijheid' en kon mijn vriend mijn baby een flesje geven. DIt was in mijn verloftijd toen uk 1,5 maand was erg bekangrijk voor me, even zonder baby. Vier uur was trouwens ruim voldoende Je kunt steeds na de ochtendvoeding kolven. Je bouwt dan een voorraadje op. Als je een voeding bij elkaar hebt kun je lekker even weg
Waarom zoveel voorraad in de vriezer, dat is ook niet eeuwig houdbaar. Ik krijg het idee dat het terug krijgen van je bewegingsvrijheid je hoofdreden is om over te stappen op kv. Als je 2-3 uurtjes weg wilt/moet dan kun je toch voor vertrek voeden en zodra je terug bent? Ik zie het probleem niet zo eerlijk gezegd.
Iedereen moet dit zelf weten maar nee, ik heb dit nooit zo gevoeld. Ik ben wel vrij snel gaan kolven na 2 voedingen per dag (zoiezo een uurtje na de ochtendvoeding en vaak een uurtje na de voeding van 4 uur nog eens) en had zo al snel een reserve in de vriezer voor het geval dat. Nou zeg ik eerlijk dat mijn kleine nog nooit vriezermelk gehad heeft voordat ik ging werken (afgelopen week) maar ik vond het idee gewoon prettig en kan me goed voorstellen dat sommige moeders heel graag even bewegingsvrijheid hebben (of moeten). Misschien is dat dus een idee? Beetje frequenter kolven?
Nee ik herken het helemaal niet. Ik ging toen de oudste 5,5 week was weer ruim fulltime werken en ik kolfde gewoon. Heb me nooit beperkt gevoeld of zo. Ik had een heel goede draagdoek dus kind kon overal mee naar toe. Schuldgevoelens vind ik ontzettend contraproductief. Die moet je gewoon uit je hoofd zetten, schiet je toch niets mee op. Je kind is nog piepjong en je dit nog middenin de opbouwfase van je bv. Als je twijfelt, niet oversteken.
ik herken het wel, heb ook geworstelt met het idee t ecombineren en toen ook hier op t forum steun gezocht en toch voed ik nu steeds!! en het is juist reuze handig vind ik. Terwijl ik met bv begon met het iee ik zie t wel t kan een week 2 maar ook een maand en nu dus al 5,5maand Ik geef soms al ik niet genoeg gekolft heb kv maar dat vind ze echt vreselijk (nutramigen) en drinkt dan heel weinig idd bij twijvel niet oversteken krijg je spijt van!!!! heb dit mn mn tweede gehad en vond het heel erg want toen was t op en toen kon ik niet meer terug
Als je wilt kolven om een voorraadje op te bouwen, kun je doen zoals de suggesties hier: na de ochtendvoeding of ergens 's avonds als er geen voeding is om die tijd. Schrik er alleen niet van als je eerst niet veel kolft! Je kindje heeft je borsten dan misschien net leeg gedronken, en je productie moet er langzaam aan wennen dat je steeds bijv 40cc extra wilt kolven. De eerste dagen kolf je dan misschien maar 5 - 10 cc en dan steeds wat meer. Na een paar dagen heb je dan een of twee voedingen bijelkaar gespaard! En als je weggaat, kolf je vlak voor vertrek en direct na thuiskomst, dan heb je die voeding(-en) weer teruggekolft voor de volgende keer dat je weg moet. Plus dat je nog steeds die 40cc per dag extra spaart voor de voorraad, die zo steeds een beetje groeit. En zo heb je dan ook genoeg voor je eerste werkdagen.