Help! Sinds vanochtend heeft mijn zoontje (15 weken) hele rode wangetjes en rondom zijn mondje en neus is het wit/bleek. Ik zie echt een duidelijke scheidingslijn tussen de rode en de normale huid, een hele rechte lijn. Wat kan dit zijn? Moet ik de ha bellen? Hij is al een paar dagen samen met mij aan het snotteren. Verder is hij gewoon vrolijk, 2 dagen geleden wel heel veel geslapen overdag. Google zegt enge dingen als roodvonk
Als je je zorgen maakt en niet weet wat het is, gewoon de ha bellen. Roodvonk zijn kinderen doorgaans wel ziek van, dus meer dan alleen rode wangen. Dus als hij verder nergens last van heeft lijkt dat me niet aan de hand.
Dank jullie wel voor jullie reacties. Ik heb gebeld en mag vanmiddag even langskomen. Het lijkt nu af en toe wat minder te worden en af en toe ook weer meer rood. Hij is verder echt gewoon goed gehumeurd en heeft ook geen koorts. Ik voel me dan al snel een zeur.. wat nou als het net op het moment dat we bij de dokter zijn weer minder zichtbaar is en het lijkt alsof ik voor niks kom
Ga je hiervoor naar de huisarts? Lijken mij gewoon droge wangen cq eczeem. Mijn kinderen zagen er zo vaak zo uit. Gewoon vet houden met cetomacrogol/vaseline.
Volgens mij zijn z'n wangetjes gewoon wat schraal. Lekker invetten met vaseline. Mijn zoontje heeft het ook de hele winter door ongeveer gehad. Elke ochtend en elke avond en soms tussendoor ook nog gaat er lekker wat vaseline op. Soms is het opeens een paar weken weg, om vervolgens weer terug te komen.
Anouk: Nou dat is dus precies waarom ik het hier even vraag, ik heb dit soort dingen ook nog nooit bij de hand gehad (eerste kindje) dus ik maak me misschien ook wel iets te snel zorgen.. Bedankt Olifantje, ik ga smeren!
Huisarts vind je niet zo snel een zeur hoor, als het om een baby gaat. Dan snappen ze wel dat je als kersverse moeder soms wat angstig en onzeker kan zijn als het om je baby gaat. Dus daar niet druk om maken, gewoon bellen en gaan. Ik ben laatst enkel geweest om betadine op een kras op mijn zoontje zijn gezicht te laten smeren omdat ik dat zelf niet durfde... Maar zelfs dat vonden ze niet raar