Kleinesara Respect voor je openheid. Ik reageer vooral inhoudelijk op je. Heb moeite met je standpunt, maar niet met jou als persoon. Het was gewoon een discussie, maar niet onplezierig. Ik zou me als ik jou was niet teveel zorgen maken, lees je wel vaker voorbij komen en heb me nog nooit afgevraagd wat er met je was Gewoon blijven schrijven dus!
Snap ik ook wel hoor, ik weet gewoon van mezelf dat ik geen rem heb en als ik eenmaal bezig ben kom ik daar moeilijk weer uit. Het zou alleen fijn zijn als ik dat door zou krijgen vóór dat het ongezellig word.
Ik moet heel eerlijk zeggen dat ik daar ook wel last van heb, dat ik geen rem heb als ik eenmaal bezig ben. Daarom meng ik me ook echt zelden meer in een discussie. Uiteindelijk heb ik er alleen mezelf mee, merk ik. Maar soms kan ik het toch niet laten... En discussies zijn ook niet slecht hoor. Zo lang iedereen elkaar in hun waarde laat, is het allemaal prima!
Ja maar dat laatste is op internet vaak lastig te beoordelen merk ik. Je kan denken dat iemand je compleet belachelijk maakt terwijl diegene het helemaal niet zo bedoeld had. Heb ik helaas al meerdere keren meegemaakt.
Ik weet er alles van! Maar ik probeer voor mezelf tegenwoordig altijd eerst zelf heel goed na te denken voordat ik zeg/typ. Ik kan ooit ook nogal lomp uit de hoek komen, terwijl ik dat helemaal niet zo bedoel. En soms kom ik mensen tegen met zulke gruwelijke domme opmerkingen, en daar reageer ik gewoon niet meer op. Want anders loopt het uit de hand. En daar schieten we allemaal niks mee op.
Dat zou een goede les voor mij zijn, gewoon niet op reageren. Net zoals gewoon niet meer kijken. Als een discussie uit de hand loopt denk ik vaak: ik klik gewoon niet meer op dat topic, doe net of het niet bestaat. Maar voor ik het goed en wel besef heb ik er toch weer op geklikt.
Het is ook echt heel moeilijk!! Dat vind ik zelf ook. Maar voor mij werkt negeren echt het beste. Ik kijk over het algemeen nog alleen maar op de "luchtige" topics enzo. Daar word ik zelf ook een stuk gezelliger van.
Het geeft mij persoonlijk heel veel rust. En dat doe ik met veel dingen tegenwoordig. Ik kijk ook maar heel weinig nieuws op tv enzo. Ik ga me daar alleen maar over op lopen fokken, en daar heeft niemand wat aan.
Ik las dat iemand zei dat roken en borstvoeding geven nog altijd beter was dan flesvoeding, maar dat is toch vreemd? Ik zat even op borstvoeding.com te lezen hoe dat precies zit, want ik heb er niet heel veel verstand van, maar ik kan die site gewoon niet serieus nemen.. Er staat een stukje van een moeder die gerookt heeft tijdens de zwangerschap en de borstvoedingsperiode maar haar kinderen wel een " goede basis" heeft meegegeven.. Wat is dat voor een vreemde tekst op een dergelijke informatieve site?! Dus, wie wil mij uitleggen hoe het kan dat borstvoeding in combinatie met roken beter is dan flesvoeding? En hoe zit het met alcohol en heel slecht/verkeerd eten?
Als je naar asthma en obesitas kijkt, zoals deze onderzoekers. En als je alle borstgevoede kinderen op één hoop gooit (kind dat alleen in kraamweek tepel in de mond gehad heeft telt al mee al 'borstgevoed'). Er zijn meer redenen om borstvoeding te geven dan alleen asthma en obesitas. Have We Been Overstating The Benefits of Breastfeeding? I Don’t Think So And Here’s Why - Kindercare Pediatrics
Helemaal niet roken is natuurlijk het beste. Als een moeder rookt loopt kind in de buik al schade op, en daarna nog steeds, ook als moeder alleen buiten rookt. Die schadelijke stoffen blijven om haar heen hangen. Moedermelk kan een deel van de schade herstellen. Kunstvoeding kan dat niet. Kind dat rokende moeder heeft en geen moedermelk krijgt loopt dus dubbele schade op. Alcohol zit in de melk zolang het ook in het bloed zit. Wil je drinken en voeden, dan is het dus vooral een kwestie van timing. Slecht eten, daar heb je jezelf mee. De natuur heeft er voor gezorgd dat de melk bevat wat kind nodig heeft, ook als moeder ondervoed is.
Jep die schaffen massaal dit soort dingen aan: About Baba Buddy - Bella Baby Designs Baby Bottle Holders | Teach to Hold Baby Bottle (nu ook bij Toys 'r us!) BPA Free Baby Bottle for Twins, Triplets, Octuplets, and Parents of Multiples by Podee® International ik moet de eerste ouder nog tegenkomen die dit echt zou doeb...
De enige die hier beweert dat JIJ een tweederangs moeder zou zijn ben JIJ! Wat je idee over wat er de laatste jaren bereikt is in de samenstelling van kunstvoeding...keep dreaming. Dit onderzoek is gebaseerd uit data uit de jaren 70 en gaat dus over kunstvoeding van 40 jaar oud...
Dat hoef jij ook niet te zeggen Kleinesara, dat doet de WHO al voor je. Overigens, kunstvoeding is geen tweede keuze, maar vierde keuze. Volgens de WHO gaat de voorkeur uit naar melk zo uit mama's borst. Tweede keuze is gekolfde melk van eigen moeder, derde keuze is melk van een andere moeder, vierde keuze is kunstvoeding. Borstvoeding zie ik trouwens niet als 'de beste', maar als 'de gewoonste' voeding voor een kind.
Nee klopt. Een vierde rangs moeder lees ik verderop in jouw posts. Gefeliciteerd met je diploma lk. Misschien eigen hoekje aan vragen en ook stoppen met adviezen in kv topic? Als je om wat voor reden dan ook geen bv geeft is het onplezierig continue op je fouten gewezen te worden en om de oren geslagen te worden met de teksten dat je kind natuurlijk niet dood gaar, maar wel vierde rangs/ keuze -wat jij wilt- voeding krijgt. Wees toch blij met een onderzoek waaruit blijkt dat kv óók deugt.
Zucht. Passen je lange tenen nog in je schoenen? Kv is wat mij betreft een medicalisering van een natuurlijk proces, het voeden van een kind. Voor mij de ingewikkelde optie, waarvan ik blij ben die te hebben kunnen vermijden. We zijn blij dat het er is voor als een moeder haar kind niet zelf kan voeden. Mensenmelk is het meest geschikt (hoe vaak neem jij een lekker glaasje poedermelk, en hoeveel magen heb jij?) maar als alle moeders die nu fv geven massaal naar een donor gaan zoeken hebben we wel een probleem. Kunstvoeding is voor mij net zoiets als IVF omdat het op de gezellige manier niet lukt, of een ks omdat een natuurlijke bevalling niet mogelijk is. Een uitkomst maar wel een kunstgreep. Welke moeder voelt dat ze voortdurend haar ks moet uitleggen, of blijft herhalen waarom de natuurlijke bevruchting niet lukte?