Ik dek het ook af met aluminium folie. Lasagne gaat hier 3 kwartier in de oven en laatste kwartier zonder aluminium folie. Ik doe er altijd mozarella op en geraspte jonge kaas
Hier heb ik dat alleen als ik de oven op de hete-lucht-stand gebruik. Als ik de oven zonder hete-lucht-stand gebruik heb ik er geen last van. Dus bij mij ligt het niet aan de opbouw van de lasagne schotel (of wat voor ovenschotel dan ook met kaas), maar aan de stand van de oven.
Wat gebruik je als onderlaag voor de kaas? Doe je hem op een laagje bechamel? Dat heb ik eigenlijk nog nooit problemen gehad ermee. En een half uurtje op 180 hete lucht. Nog nooit aluminiumfolie nodig gehad op die manier
Ik doe de lasagne 3 kwartier op hete lucht 180 en gewoon goudbruine kaas. Ik doe saus-bladen-bechamel-bladen-saus-bladen-bechamel-kaas. Misschien is je oven warmer dan ie aangeeft?
Bij lasagne die als bovenste laag geraspte kaas heeft, doe ik deze er altijd pas de laatste 5 minuten op. Dat is genoeg tijd voor de kaas om te smelten en zo wordt het zeker niet hard.
Ik gebruik altijd mozzarella en Parmezaanse kaas en doe dat idd op een laag bechamelsaus. Maar ik zie in mijn standaard recept dat ik op de bovenste laag niet eens kaas doe. Bovenop alleen bechamel, en in de tussenlagen bechamel en kaas.
Wat ik had toen dit gebeurde dat de oven niet de goede temperatuur aangaf maar veel warmer was dan die zei. Heel veel gedoe mee gehad maar toen we een nieuwe oven kregen ineens geen problemen meer met de kaas.
Zo doe ik het ook altijd, werkt prima en altijd een lekker laagje die net wat krokant is maar niet te
Eerlijk, ik vind de kaas juist wel lekker als deze een beetje harder is geworden. Let goed op de stand van je oven, staat er op een verspakket bv 180 graden en je gebruikt hetelucht, dan kun je 'm standaard wel 10 graden lager zetten. Wij hebben eigenlijk nooit aangebrande randjes o.i.d. Wij gebruiken het verspakket van AH.