Iemand vertelde me iets waar ik m’n bedenkingen bij heb. Ze was in een winkeltje waar ze tassen/koffers verkochten en ze kocht dus een koffer. Er stonden meer van dezelfde maar van 1 koffer kon ze voelen dat er wat in zat, want die was zwaarder en ze kon iets horen rammelen. Koffer afgerekend, blijkt er bij thuiskomst 2 nieuwe tassen in te zitten. Ze was helemaal trots toen ze het vertelde, ik vond het maar een beetje raar om daar trots op te zijn. In principe is het wel diefstal, dat heb ik ook gezegd. Ook al had de verkoper beter op moeten letten natuurlijk. Wat vinden jullie? Hoe zouden jullie reageren op zo’n verhaal?
Ik vind het nog iets anders dan dat je er thuis pas achter komt en het dan ziet als een klein gelukje. Nu is het wel bewust en vind ik het ook wel stelen eigenlijk. Ik ben zelf niet zo heilig dat ik terug ga als ik al thuis ben en ze vergeten iets af te rekenen ofzo (ik controleer dat eigenlijk ook nooit, dus als ik teveel betaal merk ik het ook niet). Sometimes you win, sometimes you lose, maar dit valt in mijn ogen toch nog onder iets anders.
Ja dat is stelen. Strafrecht: Hij die enig goed dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort wegneemt, met het oogmerk om het zich wederrechtelijk toe te eigenen
Aangezien ze voelde dat er wat in zat wist ze dat ze mogelijk iets zou meenemen zonder ervoor te betalen. Dat is stelen. En ik zou dat haar ook zeggen.
Absoluut dit. Voordat je iets afrekent dan kijk je toch even wat erin zit. Straks zit er een dooie muis in. Waarom zou je gaan afrekenen zonder te kijken? Ik geloof het dus ook niet. Ik denk dat ze dus bewust die tassen heeft laten zitten als in ‘oeps, ik wist het niet. Maar keek later pas.’ Vind het eigenlijk nogal triest.
Oh en verder ben ik geen heilige hoor. Stel ik ga boodschappen doen en betalen, en kom er later achter dat ik te veel wisselgeld heb gehad of dat mijn kind per abuis niet alles heeft gescand met de handscanner. Dan ga ik ook niet terug. Maar dat is iets anders dan bewust op dat moment zorgen voor financieel voordeel. Chique is het ook niet, maar ik ben ook niet roomser dan de paus.
Nou, stelen is het denk ik niet, want dan had de intentie om iets bewust onbetaald mee te nemen uit een winkel aanwezig moet zijn. En voor hetzelde geld had er troep in die koffer gezeten. Ze hoopte blijkbaar op iets leuks (wat al best gek is imo), maar dat wist ze natuurlijk niet zeker. Ik had wel aangegeven dat ik die tassen terug had gebracht. Is een fout van de winkel, maar ik ben zelf wel zo eerlijk dat ik dat zou regelen. En ik denk dat ik ook wel zou aangeven dat die tassen houden nooit een optie voor mijn zouden zijn. Misschien dat ik het dan wel als stelen met terugwerkende kracht zou noemen.
Ik zou daar zelf mee terug gaan! Van de verkoper ook slecht, je checkt toch eerst de koffer om te kijken of hij leeg is. Lekker makkelijk jatten zo
Vind het wel raar dat als ze zich er bewust van was dat de ene zwaarder was dan de ander en ze iets hoorde rammelen, dat ze ze niet heeft open gemaakt in de winkel. Kortom, ze had al haar vermoedens, dus dat vind ik wel aso.
Ik kijk altijd in een koffer of het eruit ziet zoals ik denk dat het is. (Extra vakje etc) Als jenhet al weet valt het onder stelen. Als het online was geweest en zat extra spul in zou ik twijfelen om er wat mee te doen. Ook raar van de verkoper om het niet na te kijken.
Ik vind het diefstal ja. Zou het nooit gedaan hebben voor hetzelfde geld zit er iets heel goors in. Als winkelverkoopsyer moet je dit wel checken lijkt me, een klant kan er vanalles instoppen. Maar misschien druk of vergeten.
Of het officieel stelen is, weet ik niet. Maar ik vind het wel heel aso, en niet iets om trots op te zijn. Omdat het een collega is, zou ik er verder niet echt op reageren. Een goede vriendin zou ik wel m'n mening erover geven. Ik hoop trouwens wel dat jullie niet in een winkel werken.
Ja ik vind het stelen. En nog erger: bewust stelen (omdat ze al in de winkel het voor deze koffer deed omdat er 'iets' in zat). Ik zou het in de winkel al bekeken hebben en dan teruggegeven hebben. Als ik het thuis pas zou ontdekken zou ik zeker nog teruggaan. Hier bij de supermarkt al diverse keren raar aangekeken door het personeel omdat de caissière iets was vergeten af te rekenen (niet goed aangeslagen oid (bv 6 pack maar 1 flesje aangeslagen)) en ik ermee kwam dat ik nog meer moest betalen. Ze danken je dan voor je eerlijkheid. Waaruit blijkt dat de meesten dat dus niet doen. Ik kan dat niet begrijpen...
Ik vind het wel vreemd dat ze voelde dat er iets in zat en daarom bewust die koffer koos. Dan weet je dus al dat je mogelijk iets mee gaat nemen wat niet van jou is. Een heel bewuste, sneaky actie. Daarmee zou ze van mij dus al meteen een stempel krijgen; blijkbaar ben jij zo berekenend en sneaky. Qua reactie: ik zou er niet veel woorden aan vuil maken, als het een vriendin van je zou zijn dan zou ik er meer energie in steken.
Vind ik best sterk! Dat doe ik dus niet. Ik zal steeds aangeven bv 2 kratten bier, 6 stoelen of wat dan ook, maar als de cassière alsnog verkeerd ingeeft (wat je vaak thuis pas ziet) nou pech dan voor hen... Denk dat het mss wel afhangt van de situatie. Die cassière wordt er wrsch niet minder voor betaald... Maar mijn moeder was indertijd loketbediende bij de bank. En kasverschillen op het einde van de dag ging van haar loon af. Was een of andere constructie dat ze een marge had en dat was een soort variabel loon...