Yes! Weer 2 baby's erbij. Noname: gefeliciteerd met jullie zoontje Liam! Wat een prachtig mannetje. En jij een goed herstel gewenst. Ik heb ook een totaalruptuur (inderdaad au au au). Neem lekker je rust. Juttel: gefeliciteerd met jullie zoontje Twan! Fijn dat alles nu goed gaat
Fijn weer wat van je te horen Juttel, en gelijk ook heerlijk nieuws. Gefeliciteerd met jullie wonder Twan. Vannacht werd ik even gefopt, had weeën van twaalf uur tot half drie om de vier minuten. Ze hielden alleen niet aan en om half drie stopte het.. Het is weer rustig binnen. Ik denk dat ze aan de schoonmaak was ofzo. Morgen word ik eventueel gestript (2e poging) en maandag naar de gyn. Misschien dat ze morgen het vruchtwater breken, dan kan ik, als ik maandag toch naar het ziekenhuis moet, gelijk blijven. Anders wordt het pas woensdag.. en dan ben ik twee weken over de uitgerekende datum. Vind ik een beetje te eng. Ik duim dat het vanavond of vannacht gaat beginnen. Nee... duim jullie maar.. ik ben er even te moe voor na een halve nacht weeën.
Hier alles goed. Wel de nodige kraamtranen gehad, maar ach dat hoort erbij. Alleen word ik een beetje gek van al die tegenstrijdige adviezen over borstvoeding . Vrijdag was Robijn namelijk na 6 uur niet wakker te krijgen, dus ik voor de zekerheid de huisartsenpost gebeld. En we moesten daar naar toe gaan. En ja hoor toen werd ze weer wakker en ging aan de borst. Dus volgende dag naar de ha toch maar voor de zekerheid. Ha zegt dat ik haar om de 3 uur moet aanleggen en ook 's nachts. Maar mw. van het consultatiebureau zegt om de 2 tot 4 uur en op verzoek dus...en 's nachts uiterlijk na 6 uur (ik hoef ook geen wekker te zetten volgens haar). Verloskundige zegt om de 3 uur en 's nachts niet langer dan 5 uur. Ik wordt hier zo moedeloos van. Ze heeft altijd een plasluier dus dat zit wel goed. Nu maak ik haar maar om de 3 uur wakker (meestal wordt ze niet zelf wakker namelijk). En 's nachts laat ik haar niet langer slapen dan 5 uur. Maandag moet ik haar wegen op het CB of ze is aangekomen. Dus borstvoedende mama's hier hoe vaak leggen jullie aan en slapen jullie ook langer door 's nachts ???
@ pelikaantje: Lastig he die verschillende adviezen.. hier hoor ik ook elke keer weer wat anders.. Ik geef mijn meisje het liefst om de 3 - 4 uur de borst... De ene keer word ze wakker na 3 uur en soms heeft ze langer haar slaap nodig. Maar als ze de 4 uur bereikt heeft (overdag) en ze word nog niet wakker (gebeurd eigenlijk zelden) dan maak ik haar wakker.. Word ze niet wakker dan was het advies een koud doekje over haar gezicht te doen zodat ze wakker word. 's nachts is het idd maximaal 6 uur doorslapen.. ik zet mijn wekker 5,5 uur verder na de laatste avond/nacht voeding. Ik heb het ook altijd zo gedaan bij mijn jongens
@ Pelikaantje: doe wat jij denkt wat goed is. Ik moest die van mij wel wakker maken, anders sliep hij van zeven uur tot zeven uur. En dan is het wel heel lang zonder voeding.(dat werd dan van 10 uur ´s avonds tot 7 uur ´s ochtends.. ik maakte hem dan maar wakker door hem in bad te doen, als ik het niet anders voorelkaar kreeg). Hij heeft dus ook nooit nachtvoeding gehad. Maar dat je dochter lekker een uurtje extra pakt, geeft volgens mij niets.. ze meldt zich vanzelf wel. Zolang ze mooi op gewicht blijft. Maar dit is mijn ervaring. Ik zou doen, waar ik mij het lekkerst bij zou voelen.... Hopelijk maak ik het niet nog meer verwarrend voor je. Sterkte!
@mama van vier: jee, wat duurt 't lang zo!! Ik hoop voor je dat je vanavond gewoon gaat bevallen!! @Pelikaantje: ik geef Hanne flesvoeding, maar Noah legde ik zo om de 3,4 uur aan. Ze sliep 's nachts idd vrij snel 6 uur achter elkaar, meer mocht nog niet, dus ik moest 'r regelmatig wakker maken. Maar goed, da's ruim zes jaar geleden...
Juttel, gefeliciteerd met de geboorte van Twan! Pelikaantje,ik voed overdag ook vaak om de 3 á 4 uur 's Nachts laat ik Jonathan gewoon komen. Ene keer komt ie na 5 uur en de andere keer om de 3 uur. Binnen de 6 uur word ik uit mezelf wakker.
@juttel: gefeliciteerd met twan!!!! @pelikaantje: ik zou als ik jou was zou ik haar overdag om de 3 uur aanleggen en snachts zou ik het nu nog om de 4 uur doen want ze is nog zo klein en mocht je zien dat ze nauwlijks drinkt dan kun je de volgende keer er uurtje langer tussen laten.. ik voed ook op verzoeken heb een heel hongerig babytje die om de 2 uur wel wil overdag en snachts om de 4 uur
Leuke foto Missflower. Heerlijk hoe ze kunnen genieten van een badje e.d. Hier ook zo'n wakker mannetje;
Hallo allemaal. Ik ben 5 januari mama geworden van onze lieve dochter Yana! Ze is super. Ik heb wel een moeilijke bevalling gehad en nog altijd niet echt mijn slaap kunnen terughalen. terug uit ziekenhuis (na 3 dagen - standaard hier in spanje) is hier geen kraamhulp maar mijn ouders zijn wel hier om te helpen. de eerste en tweede nacht waren moeilijk (en ben benieuwd wat het deze nacht wordt) want ze huilt de hele nacht (terwijl ze tijdens de dag echt voorbeeldig is. het is frustrerend want ik weet niet wat doen en zit de hele tijd te huilen zelf. sorry dat ik hier zit te klagen. ik ben echt heel blij met haar hoor!! misschien hebben jullie tips? na de avond borstvoeding, wil ze niet slapen in haar bedje en huilt er op los. misschien zijn het buik krampjes maar wat doe je dan om haar te helpen? mijn man en ik proberen alles en het enige wat helpt is haar borstvoeding te geven en dan als ze slaapt, haar te laten liggen bij ons in bed dan slaapt ze toch wat (maar ik niet echt). telkens als ik haar in haar eigen bedje wil leggen, begint ze weer opnieuw. echt raar want tijdens de dag doet ze dit helemaal niet. gisteren gaf ze ook een klontertje bloed over. ik panikeerde helemaal en heb de pediator gebeld die me vertelde dat dit komt omdat mijn tepels open zijn. wat voel ik me toch een slechte mama. ook al deze emoties: gelukkig zijn, gefrustreerd, vermoeid, verliefd op haar, pijn aan de hechtingen/hemeroid etc. het is en blijft fantastisch hoor. ik moest het gewoon even kwijt en misschien kunnen jullie me wat raad geven. dankje!!
Hallo allemaal, Het is alweer even geleden dat ik wat van me had laten horen. Sorry, de dagen gaan snel voorbij zo en de kleine wil het liefst continu op schoot zitten. Dus je komt ook nergens aan toe. Wel net even bij gelezen, dus: Noname: gefeliciteerd met Liam Juttel: gefeliciteerd met Twan Gwendo: gefeliciteerd met Yana Nu komt er echt schot in de zaak. Mamavan4: ik hoop dat de tweede strippoging gaat lukken. Pelikaantje: voor mij is het tijdstip van voeden ook nog een beetje lastig uit te kienen hoor. Ik zet wel 's nachts ook de wekker, zodat er niet langer dan zes uur tussen zit. Ik wil ook niet dat ze een te lage bloedsuikerspiegel krijgt en dan helemaal gaat shaken! Gwendo: volgens onze kraamverzorgster hebben bijna alle babies bij geboorte een omgekeerd dag en nacht ritme en helpt het om ze overdag regelmatig wakker te maken. Bij Ronja was het na een dag of vier al een stuk beter. Ook ik zit wel met de nodige kraamtranen. Hoe gaan jullie daarmee om? Want ik vind Ronja echt geweldig en dat is ook het probleem niet, maar ik kan van de kleinste dingen ineens meters diep in de put zitten... erg vervelend en ook zo sneu voor mijn man. Die is heel begripvol en lief, maar er is voor hem zo ook geen peil op te trekken. @Sanka: ik heb wel zo nu en dan wat last van mijn bekken, maar niet van mijn knieen... had je dat tijdens de zwangerschap ook? @all: wat een mooie foto's, zal binnenkort ook wel weer even met Ronja pronken!
@Gwendo: gefeliciteerd met Yana!! En wat Anneke ook al zegt: baby's hebben vaak nog een omgekeerd dag- en nachtritme... Wij hebben hier de eerste week ook twee, drie nachten met Hanne opgezeten, omdat ze maar bleef huilen en niet in d'r bedje wilde slapen.. Voor sommige baby's werkt 't ook als ze in de bak van de kinderwagen bij je op de kamer staan. Ze komen immers vanuit een veilige baarmoeder ineens in 'n wel heel grote wereld. Je kindje dichtbij je houden kan dan heel goed helpen.. Bij buikkrampjes wil 't soms helpen je meisje rechtop tegen je aan te houden, alsof je d'r een boertje wilt gaan laten doen en 'n beetje op en neer wiegen. Maar frustrerend he, als je baby'tje, waar je zo veel van houdt, zo ontzettend moet huilen, krijsen zelfs.. HIer net ook zo'n moment met Hanne... Die dronk d'r flesje niet leeg, maar zoóp 'm leeg, met als gevolg: krampennnnnn!! En ik maar heen en weer sjouwen, me afvragend of ze niet nog honger had, speentje aanbieden (wilde ze niet), liedjes zingen, wiegen en me maar steeds gefrustreerder en machtelozer voelen, vooral toen ze rood aanliep en ze gewoon woest leek te worden. Uiteindelijk heb ik 'r op de commode gelegd en ben ik circeltjes op d'r buik gaan aaien. Vervolgens gooit ze een gedeelte melk eruit en valt ze in slaap... Probleem opgelost... Maar goed, je dóet ook maar wat en toevallig bleek dit voor Hanne nu even de oplossing... En je bent géén slechte mamma, je bent 'n kersverse, lieve mamma die nog bol staat van de hormonen, slaaptekort heeft, last van d'r lichaam en zich machteloos voelt..
@gwendo: gefeliciteerd met Yana! Mischien kun je haar tussen jullie in leggen op een aankleedkussen en eigen dekentje? of op je buik laten slapen.. onbewust weet je wel dat ze er ligt en ga je ook echt niet ineens draaien in je slaap of wat dan ook.. je kan haar dan als je het toch niet vertrouwd op de dekens leggen met een eigen dekentje over.. verder idd mischien overdag wat meer wakker maken en duidelijk verschil maken tussen dag en nacht. overdag met licht laten slapen en in de nacht in het donker.. succes er mee! @anneke: geef het even de tijd joh.. je zit nog vol hormonen.. komt allemaal goed!!
@noname Gefeliciteerd met Liam leuk ventje @mama1984 Late December mama's topic super, want dan kan ik gewoon bij dit groepje blijven superrr @Mijkeltje Hier ook niet zo heel veel kraambezoek gehad, er zijn nog mensen die nog moeten komen.... @Juttel Gefeliciteerd met jullie zoon Twan, en wat goed dat hij jullie nu al laat doorslapen. @mamma van vier Ik hoop dat jij vandaag ook je kleine baby kunt vasthouden @Pelikaantje Ik geef in de nacht alleen voeding als Dex zelf wakker wordt, nu heb ik niet zo heel veel borstvoeding zo'n 10 cc per keer ongeveer tenminste dat kolf ik dus ik denk dat als Dex aan de borst drink ongeveer het zelfde binnen krijgt. Daarna geeft ik de fles bij ik maak voor hem al 150 cc de ene keer drinkt hij alles op de andere keer laat hij wat staan. Maar goed ik maak hem dus niet wakker als hij doorslaapt. Overdag maak ik hem wel wakker voor zijn voedingen. Ik doe dit zo op advies van het consultatiebureau. En het ziekenhuis meestal rond half 6 6 wordt hij wakker als hij eens een nacht doorslaapt. Maar zoals mama van vier ook al zegt jij moet op jouw gevoel afgaan jij kent jouw kindje het beste. @MissFlower Wat een mooie foto, hij is ook al echt bij he. @Runner Wat een schattig koppie, lekker samen onder de douche @Gwendo Gefeliciteerd met jullie dochter Yana. Wat vervelend dat ze de hele nacht huilt. Je bent absoluut geen slechte mama het is ook zo frustrerend als de kleine huilt en je weet niet waarom. Probeer haar bedje eens met een kruik voor te verwarmen, want als ze bij jou in slaapt valt en lekker warm tegen je aan ligt wordt ze natuurlijk wakker van het koude bedje zodra je haar daarna daarin legt. En na de voeding S'avond en s'nachts sab simplex geven tip van elmo werkt goed is tegen krampjes. Succes ik hoop dat het gauw beter gaat.En klagen mag je hier altijd @annekevdz Ik herken je probleem hahaha ook Dex wilt het liefst altijd op de arm of schoot. Kom maar op met die nieuwe foto
@ Gwendo: Gefeliciteerd! Veel kindjes zijn 's nachts juist vaak wakker.. Ja idd zoals miss flower zegt een voedingskussen in het midden leggen en haar daar op laten slapen met een eigen dekentje. Of haar bedje naast jou bed zetten (als daar plaats voor is).. Over het algemeen gaat het na een tijdje weer over en slapen ze weer beter.. ze willen nu het liefste bij papa en mama zijn.. jullie geur, ademhaling en hartslag horen, jullie warmte. Een slechte moeder ben je zeker niet hoor!!! Over krampjes... rondjes (met de klok mee) draaien over haar buikje, haar op haar buikje leggen (alleen als je er bij bent) Als ze huilen is het niet altijd zo dat ze honger hebben.. als ze honger hebben zie je dat vaak aan dat ze hun vuistjes/vingertjes in de mond doen of er op gaan sabbelen.. Mocht het zijn dat ze krampjes heeft en je blijft maar voeden omdat je denkt dat ze honger heeft valt ze vaak van vermoeidheid in slaap tijdens het voeden maar al gauw komen de krampjes weer opzetten en beginnen ze weer te huilen.. Op een gegeven moment merk je wel aan je kindje of ze honger heeft of dat ze ergens anders last van heeft. Probeer overdag als daar de mogelijkheid is even bij te slapen.. @ anneke: ik heb eigenlijk nooit last gehad van kraamtranen.. Ik kan er daarom ook niet over meepraten.
Da's dus soms lastig, want sommige kindjes doen dat ook als ze krampjes hebben, zoals die hummel van ons... :s
ja kyran kan ook erg hongerig lijken als hij krampjes heeft.. hij zoekt dan troost door te gaan sabbelen.. De nachten gaan steeds beter! hij kwam nou voor de 2x pas om 03.00 en daarna rond 6 uur maar dan wil hij niet eens echt drinken maar word wakker van de krampjes dus als die straks over zijn dan slaapt ie vast nog veel beter! en hij had gister om half 9 ofzo voor het laatst gehad dus heeft ie goed geslapen tot 03.00! want ook al maak ik hem wakker als wij op bed gaan dan komt ie alsnog op dezelfde tijd dus als het lukt dan leg ik hem slapend over in bed
@Honger en krampjes, Dex trapt meestal met zijn beentjes heel erg als hij krampjes heeft. Ook zuigt hij dan graag maar anders hij sabbelt dan meer. Zo herken ik het verschil tenminste meestal Na zijn flesje 5 min later ongeveer heeft hij altijd even wat krampjes zo'n 15 min Weet iemand trouwens of die krampjes blijven, of dat dat na een bepaalde leeftijd weg gaat? De zelfde vraag eigenlijk over het spugen @Opstaan Dex heeft gisteren om 23:30 zijn laatste fles gehad en om 4:30 melde hij zich weer, dus dat gaat de goede kant op