Ledikant zonder spijlen

Discussie in 'Veilig slapen' gestart door Query, 21 apr 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Query

    Query Actief lid

    17 sep 2013
    278
    0
    16
    Van schoonfamilie hebben wij een ledikant gekregen zonder spijlen. Tegenwoordig worden er volgens mij alleen ledikantjes verkocht met spijlen, dus vraag me af of dit wel veilig is? De zijkanten zijn zeg maar dicht.
    Ivm wiegendood?
    Ik hoor het graag!
     
  2. MamavanImraan

    6 feb 2015
    57
    0
    0
    NULL
    NULL

    Handig!

    Heb je niet het gezeur dat je ze telkens weer terug moet leggen als ze de sta-fase hebben.. :p
     
  3. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Geen idee of het uitmaakt voor luchtcirculatie
     
  4. Query

    Query Actief lid

    17 sep 2013
    278
    0
    16
    Las ergens op een website dat de zijkanten luchtdoorlatend moeten zijn, vandaar.

    Maar verder niemand informatie hierover dus?
     
  5. VeiligheidNL

    VeiligheidNL Veiligheidsexpert

    5 mrt 2014
    542
    4
    18
    Signaleren, onderzoek naar veiligheid en het stimu
    Amsterdam
    Beste Query,

    Het bedje moet wel lucht door kunnen laten. Daarom hebben de meeste bedjes ook spijlen tegenwoordig. Voor de zekerheid zal ik het voor je navragen bij een collega die alles weet over veilig slapen (ze is vandaag niet aanwezig) en kom er dan nog even bij je op terug!

    Groet, Angela
    VeiligheidNL
     
  6. Query

    Query Actief lid

    17 sep 2013
    278
    0
    16
    Dank je wel!

    Tevens vandaag een discussie gehad met schoonvader over lattenbodem of een bodem bestaande uit een soort plaat met gaten erin. Lijkt mij dat een lattenbodem beter is toch?

    Over de zijkanten die dicht zijn zei schoonvader: dan boor je daar gewoon wat grote gaten in hier en daar? Vind ik dan weer een beetje een domme keuze aangezien baby's op een gegeven moment dan uit bed kunnen klimmen. Creëer je een soort van klimwand :$
     
  7. Mime28

    Mime28 Fanatiek lid

    24 nov 2008
    4.050
    1
    0
    Misschien lukt het om ze een beetje strategisch te boren zodat het niet een klimwant wordt. Ik zou liever gaten hebben dan een dicht bedje.
     
  8. Bouwjaar1979

    Bouwjaar1979 VIP lid

    20 apr 2011
    8.087
    2
    36
    onderzoek in de gezondheidszorg
    Noord-Holland
    In bijlage 1 van de Warenwetbesluit Kinderbedden en -boxen staat:

    Ventilatie

    De bedbodem moet voldoende en over het hele oppervlak luchtdoorlaatbaar zijn. Er zijn echter geen duidelijke richtlijnen om te bepalen wat voldoende is.

    Het product moeten voldoende lucht doorlaatbaar zijn in verband met wiegendood. Ook hier was het niet mogelijk een percentage te noemen wat voldoende zou zijn. De gedachte is dat minimaal 65% een vereiste is. Wel is het absoluut niet acceptabel dat het product volledig bestaat uit gesloten zijwanden.

    bron


    Er zijn ook eisen aan de aanwezige openingen in een kinderbed ivm beknelling. Persoonlijk zou ik niet zelf knutselen
     
  9. VeiligheidNL

    VeiligheidNL Veiligheidsexpert

    5 mrt 2014
    542
    4
    18
    Signaleren, onderzoek naar veiligheid en het stimu
    Amsterdam
    Beste Query,

    We zouden nog even bij je terugkomen met het officiële advies vanuit VeiligheidNL. Het is inderdaad niet aan te raden om een bedje met volledig dichte zijwanden te gebruiken. Het is belangrijk dat de zijwanden lucht doorlaten, zodat je baby voldoende frisse lucht kan inademen. Om die reden hebben tegenwoordig bijna alle bedjes spijlen.

    Wij raden af om zelf te gaan knutselen aan het bed. Zoals je zelf al aangeeft, creëer je op die manier gevaarlijke situaties. Bijvoorbeeld klimmogelijkheden, maar ook bestaat de kans dat een kindje met zijn/haar arm, been of nog erger het hoofdje bekneld kan raken in een zelfgemaakt gat. Om beknelling te voorkomen, zijn er eisen opgesteld in de wet over o.a. de afstand tussen de spijlen. Die mag niet groter zijn dan 6,5cm en niet kleiner dan 4,5cm.

    Wat betreft de bedbodem is het advies is om een ventilerende bedbodem te gebruiken. Of dit een lattenbodem is of een hardboardplaat met gaten, dat maakt niet zoveel uit.

    Groet, Angela
    VeiligheidNL
     
  10. Query

    Query Actief lid

    17 sep 2013
    278
    0
    16
    Dank je wel voor jullie reacties. Ik regel gewoon een bedje met spijlen en kan nu goed onderbouwd mijn mening geven zonder uitgemaakt te worden voor overbezorgd en panisch!
     

Deel Deze Pagina