Het blijft een fantastisch vak, maar dat er ook mensen zijn die alle bijkomende taken die je als docent krijgt niet meer zien zitten verbaasd me niets. Ja, we MOETEN helaas wel blijven werken. Ook ik zal 4 dagen blijven werken als ik straks bevallen ben, het kan niet anders, maar zelfs in de beperkte tijd die ik heb zal ik mijn kinderen toch proberen waarden en normen mee te geven. Als ik soms op een ouderavond de ouders aan tafel krijg denk ik ook 'geen wonder dat dat kind zo reageert, zijn/haar ouders zijn net zo'. Helaas zijn dít vaak ook de ouders die de school de schuld geven van alles.
ik vraag me serieus af wie er zo over denkt. Ik ken namelijk niemand, die vindt dat respect aangeleerd moet worden door de school.
Er komen ind heel veel dingen extra bij kijken die niemand anders ziet... alle extra taken, vergaderingen, voorbereidingen (bij ons vr feestjes en opendeurdagen enzo) ... Ik ben vanaf me eerste kindje halftijds gaan werken omdat ik samen met mijn werk ook de opvoeding van mijn eigen kindjes heel belangrijk vond.. en dit binnen onze situatie op die manier haalbaar was. Ik heb er geen spijt van die keuze te hebben gemaakt maar heb echt wel me werkdagen nodig om er es even uit te zijn en weer lekker bij collega's en kids op te laden !
Ik ken inderdaad ook niemand die vindt dat dit de taak van de school is, en denk er zeker ook zelf niet zo over. Ik ben zelf op dit moment thuis om Valentino zelf op te voeden en te proberen normen en waarden te gaan meegeven, maar moet er natuurlijk wel bij vermelden dat dit voor ons financieel haalbaar is en ik me goed kan voorstellen dat anderen deze keuze niet altijd hebben. Waar ik wel moeite mee heb, is dat sommige leraren/leraressen zo afgestompt zijn dat zij zich niet meer in kunnen leven in deze tijd, de taal en levenswijze van kinderen is nu eenmaal anders dan 20jr geleden en dat zijn wel dingen waarmee je om moet kunnen gaan...(zolang het niet buiten de perken is uiteraard) Al met al heb ik veel respect voor alle leraren en leraressen petje af, niet iedereen kan in jullie plaats gaan staan.
Het probleem zit hem niet alleen in het feit dat veel mensen beide werken denk ik....ik ken genoeg gezinnen waarbij 1 van de ouders thuis is en die hun kinderen ook niet met normen en waarden opvoeden..... Kwaliteit van de opvoeding is volgens mij nog belangrijker dan de kwantiteit. Ook ik kan me echt ontzettend kwaad maken over alle problemen die maar op het bordje van school en leerkrachten geplaatst worden!!!!!!!!!! Ik heb zelf groep 8 en maak ook van alles en nog wat mee en maak me dan ernstig zorgen over de toekomst van de kinderen..... ze worden steeds ouder en krijgen steeds meer vrijheid en als dan niemand ze thuis vertelt wat normaal sociaal gedrag is ](*,)
Oh, ik moet er natuurlijk wel bij zeggen dat het slechts om een kleine groep ouders en kinderen gaat.... De meeste mensen zijn gelukkig wel in staat om kinderen op te voeden Alleen die paar hopeloze gevallen hebben altijd zoveel impact op een groep...
Ik ken persoonlijk ook geen mensen die er zo over denken, maar ik ken wel mensen die vinden dat scholen bijvoorbeeld te weinig tegen het pesten doen, etc.
Het lijken er inderdaad al snel veel, ja, dat is waar. Een kleine groep kan zo veel macht hebben. Soms moet je alle zeilen bijzetten om de groep "brave" kindertjes te beschermen zodat ze gewoon lekker kunnen leren en zich veilig voelen. Oh, en dan pesten! Wat een probleem! Het is toch zo moeilijk te zien, laat staan effectief ingrijpen! Ik heb voor de postdoctorale lerarenopleiding een onderzoek naar pesten gedaan en wat blijkt, sommige leraren doen ook mee! Op die school kwamen elke keer de namen van 2 docenten naar voren, waarvan de leerlingen zeiden dat ze meededen. Je weet wel zo'n gymleraar die elke keer het dikke jongetje naar voren haalt om voor te doen en dan opmerkingen maakt over zijn figuur. We hebben het maar discreet doorgegeven aan de leiding en gehoopt dat ze er iets mee zouden doen. Achteraf denk ik dat ik meer had kunnen doen.
Ik sta dan niet voor de klas, maar zorg 100% voor mijn kind, wat ik voorlopig ook wil doen. Het gevoel wat mij steeds vaker bekruipt, is dat ouders geen ouders willen zijn van hun kinderen, maar maatjes, vriendjes! En dat lijkt me niet goed! Ik hoop dat mijn meisje me later dankbaar zal zijn voor hoe ik met haar ben omgegaan enzo, maar ik zou in geen geval met mijn dochter een vriendinnenrelatie willen hebben. Daarnaast zie je toch in de opvoedprogramma's dat (bijna) alle gedragingen voortkomen uit het gedrag van de ouders!
Precies Gupsie. Mensen durven om een of andere reden geen "nee" en "dat mag niet" tegen hun kind te zeggen, laat staan concequenties te verbinden aan het overtreden van een regel. Kinderen hebben regels en concequenties nodig.
ik denk dat ouders en scholen zorg moeten dragen voor normen en waarden jij kan je kind alle normen en waarden meegeven maar als er dan op school niets mee gedaan wordt waar sta je dan als ouder? ik weet dat veel ouders moeten werken (ook ik ) alleen kan ik gelukkig met mijn beroep in de uren werken dat mijn man thuis is, zodat er altijd iemand is als de kids thuis zijn zelf ben ik ook opgegroeid met werkende ouders en was ik veel alleen thuis mij heeft dat juist zelfstandiger gemaakt en wijzer , want ik had geen mama waar ik op terug kon vallen wat mij wel opvalt is dat de kinderen veel mondiger zijn geworden zelf heb ik 2 pubers en wat die er soms uitkraaien oefff dat hebben ze zeker niet van mij geleerd maar van wie wel? ik denk dat er op straat en op school veel gebeurd en toch gedrag getollereerd wordt en er niet gewezen wordt op hun gedrag (want je krijgt een grote bek van ze) zelf heb ik een zoon die een gedrags stoornis heeft en die jongen heeft het goed moeilijk maar dat buiten kijf als ik dan zie hoe zijn mentor met hem omgaat, sorry hoor maar dan denk ik jongen wat doe jij op school (natasja weet nu waar ik het over heb) niet elke leerkracht zet zich in voor zijn/haar leerling en dat kan ook niet altijd maar een beetje verdiepen in een kind is dat er niet meer bij? weet gelukkig dat er genoeg leerkrachten zijn die zich wel inzetten voor hun leerlingen maar om weer even terug te komen over normen en waarden ik denk dat wij als ouders ze dat moeten bijbrengen en de school het moet voortzetten dus samen zijn we verantwoordelijk voor de normen en waarden van de kinderen maar wat ik wel even kwijt wil is dat sommige scholen er wel een potje van maken hoor en dan doel ik op leerkrachten want die slaan soms ook taal uit waarvan ik denk halloooo moet dit nu zo ? dus ik denk niet dat alle schuld op de ouders geschoven kan worden. zo dat was mijn relaas dit is dus wat ik als ouder heb meegemaakt met mijn kinderen
Daar ben ik het zeker mee eens... samen moeten we het doen, maar wij moeten niet rechtbrijen wat er thuis niet gedaan word, en dat is zeker niet overal zo laat dat voorop staan! Ook maakt het inderdaad niet uit of je moeder thuis of op haar werk is, beide kunnen je een goede opvoeding geven, zo bedoelde ik het ook niet te zeggen.. En die mentor moet ik echt niet tegenkomen! Ik heb ook sommige collega;s waar ik soms wel eens heeeeel diep van moet zuchten..die snappen absoluut niet waar het met kinderen over gaat. ik heb altijd geroepen, als ik niet meer weet wat er speelt bij jongeren dan ga ik uit het onderwijs! inleving is heel belangrijk. Ik sta al voor de klas sinds mijn 21ste en ga mijn 7de jaar in! tot nu toe weet ik nog waar ze het over hebben en krijg ik gelukkig heel vaak te horen: Kijk Juf, u weet tenminste hoe we ons voelen!
Ik denk dat er heel veel oorzaken/ plekken zijn waar(door) kinderen verkeerde dingen oppikken... Inderdaad, van leeftijdsgenootjes op straat en op school, maar ook internet en tv spelen een rol, denk ik. Wat daar allemaal op te zien en te vinden is, gaat mij soms boven mijn pet, maar dat moet dan allemaal maar gewoon worden gevonden. Kinderen bij mij in de klas zijn soms zwaar verontwaardigd als ik bepaalde sites/ spelletjes/ etc verbiedt op de pc. Ze kunnen dan niet bevatten en snappen wat daar dan verkeerd aan is. Normen en waarden verloederen erg op die gebieden. Ik ben ook best wel blij dat er nu een discussie op gang is gekomen over bijvoorbeeld videoclips op tv. Ik heb bij mij op school gezien dat kinderen van 10 op het schoolplein de pussycatdolls na stonden te doen door tegen een rekstok aan te paaldansen. En dan ook echt paaldansen, he?!
juist Natasja inleving maar dat vind je niet bij iedere leerkracht terug helaas ik ben best streng voor mijn kids al zeg ik dat zelf (hun ook hihi) heb regels voor het gebruik van de pc meestal krijg ik daar commentaar op maar hebben ze pech ook wil ik niet dat er s 'avonds buiten gehangen wordt want als ik ergens een hekel aan heb zijn dat hangjongeren nu wil ik mezelf geen model ouder noemen want ook ik maak fouten wie niet maar ben best ouderwets zo zeggen mijn kinderen dus ook u tegen ouderen (hoop ik ) wel als ik erbij ben in ieder geval maar dit vind ik niet ouderwets meer een vorm van beleefdheid en ontzag maar helaas ook hier denkt niet iedereen het zelfde over (krijg vaak commetaar) maar hier sta ik boven maar ik moet toegeven opvoeden dat valt niet altijd mee, ik verslik me er nog regelmatig in en dan heb ik maar 2 tieners laat staan leerkrachten 27? maar we moeten het samen maken we zijn beide verandwoordelijk voor hun
Ik ben van mening dat opvoeden idd bij de ouders ligt. Maaaaar.... (en nou kom ik op het stuk over pesten) ik vind wel dat er ook door leerkrachten meer gelet moet worden op pesten. Helaas ben ik ook 1 van de zoveel die echt getreiterd is op school. Van uitschelden tot geslagen worden (tot bloedens toe) en zelfs haren werden in de brand gezet en uit m'n hoofd getrokken. Mijn lerares? Die zag nooit iets...... (zelfs niet als ze onze kant op keek) Zij vond dat ik me aanstelde en dat ****** (de pestkop) zulke dingen nooit zou kunnen doen. Hij was tenslotte zo'n lieve jongen...... Volgens mij zouden leerkrachten wel moeten optreden in dit soort situaties, omdat de ouders hier niet bij zijn. En tenslotte is hiertegen optreden ook een vorm van opvoeding. Dit is mijn mening. En ik weet dat mijn ervaring (gelukkig) een uitzondering is. Ik heb veel respect voor leerkrachten. Als ik soms zie hoe kinderen tegenwoordig worden opgevoed... (of niet dus) Dus dames: BRAVO voor de juffen!
ben ik ook helemaal met je eens BeetjePeetje daarom zeg ik ook samen en pesten bah ook ik kan daar als ouder over meepraten dan 1 van mijn kids werdt gepest en zoerg dat ik mams huilend op school stond omdat ik het niet kon aanzien en ik ben echt geen watje hoor gelukkig had de leerkracht dat in de gaten en greep wel in maar 9 van de 10 keer zag meneer het niet ik was al zover dat ik haar naar een andere school wilde sturen maar met eens goed om te tafel te hebben gezeten met die leerkracht is het toch nog een leuke tijd geworden voor me dochter zo kan het dus ook