Ik heb gisteren van de groentenboer 10 kilo rode uien gekregen voor 10pence. Hartstikke goedkoop dus (omgerekend 13 eurocent) en ze zien er nog goed uit, ondanks dat ze een maximale verkoopdatum hadden tot gisteren.Zolang ze niet uitlopen zal ik ze ook gewoon gebruiken, maar geen idee hoe lang ik ze nog kan bewaren. Iemand een goed idee om zoveel uien te verwerken? Invriezen gaat niet, die zit bomvol. Zoonlief begon al over uiensoep, dus als iemand een goed recept daarvoor heeft (kan dat uberhaupt met rode uien?) lees ik het graag.
In elk geval donker bewaren, zo kunnen ze moeilijker groeien. Uiensoep inderdaad, vlees met gebakken uitjes, patat met mayo en uitjes. Gewoon overal uitjes doorheen gooien! haha en wat een goeie deal trouwens! Super!
haha, ja zo zaten wij hier ook al, uienbrood ofzo voor ontbijt en lunch en dan uiensoep als voorgerecht, en dan vlees met uien als hoofdgerecht.. Is de koelkast een goed idee? Want buiten de keukenkastjes heb ik geen andere donkere ruimte.
Tussen de middag: broodje ui met spek Uienringen in wat boter bruin bakken. Een paar spekblokjes of gesneden ham/boterham worst erdoor en even meebakken. Scheutje ziete ketjap erdoor en dat op brood! Mmm Of gewoon op een broodje ham/kaas/gezond (ik hou van rauwe ui) Een paar wortels erbij kopen en stampot wortel/ui En eigenlijk gewoon ui doorheen doen met koken. Ovenschotels Roerbak gerechten Rijst gerechten (bv ui en broccoli of ui en boontjes en dan wokken met knoflook en ketjap) Friet en snack speciaal Door alle soepen (courgette, prei, pompoensoep) Leuke deal zeg!!!
Uiencompote en dan inmaken, of in kleine porties invriezen. Een braadpan met dikke bodem nemen, uien pellen en in vieren snijden en dan in reepjes. Boter in de pan, en de uitjes op het zachtste vuur smoren. En dan in een oven doen die maar op 100 graden staat, en een paar uur verder laten smoren. Dan kristalliseren de suikers in de uien en wordt de compote heerlijk smeuiig en zoet. Heerlijk bij wat vetter vlees, volle kazen en lever. Of bij ham. Of bij alles waar je chutney bij zou eten.
Of as groente. Een grote braadslee, daar schoongeboende aardappelen inleggen nog in de schil, en hele uien waar je de lelijkste schil af hebt gehaald, en hele teentjes knoflook. Olie erover, zout en peper en hele komijn, en in de oven op ongeveer 160 graden. Een uurtje erin. Dan lekker grote kippenpoten die je in hebt gewreven met olie, peper en zout erbij doen en het er nog een uurtje in laten staan. De uien worden heerlijk zacht en zoet. De knoflook ook en die kun je zo zacht uit de schil drukken en als warme zoete knoflookpuree over je kippenpoten doen. Oh heerlijk, dat ga ik weer eens maken.
Zo eten wij het ook regelmatig, maar niet vaak genoeg om 10 kilo binnen notime weg te werken. Zat al te denken aan hutspot, maar tis zulk mooi weer dat ik daar eigenlijk helemaal geen trek in heb. Was zeker een hele goede deal, had ook 10 kilo aardappels voor 80pence, en heel veel fruit voor bijna niets.
Nouja, stokbroodje met kaas en een paar plakjes ui uit de oven.. Hmmm! Wij eten ook wel eens stokbrood met een mengsel van gehakt (rullen tot het bruin is), tomaat, ui (erbij als de gehakt klaar is, even laten staan), ei (vuur laag zetten, anders wordt het te snel hard) en héél veel geraspte kaas. Ook héél lekker!
Ik zou in elk geval een paar potten uienchutney maken. En je kunt ze ook lang bewaren als je er bawang goreng van maakt, drooggebakken uisnippers die je over je (indonesische) eten strooit. Leuke groentenboer heb je!
Wat zal er een hoop geknetter uit jullie huis komen de aankomende week/weken. ( kon het niet laten hihi hoop dat je tegen een grapje kunt)