Wij hebben een woning op het oog waar een zorgwoning in de tuin staat die gesloopt moet worden (is al door de Raad van State zo bepaald). Het duurt allemaal ontzettend lang en wij vermoeden dan ook dat het financieel een probleem is voor deze mensen. Slopen kost natuurlijk geld, maar hoeveel? Is er iemand die ervaring heeft met het slopen van een woning cq. zorgwoning? Het gaat in dit geval dus om een gelijkvloerse woning zonder verdieping. De fundering en nutsvoorzieningen zijn aanwezig. Iemand enig idee van de kosten hiervoor?
Ik zou de foto's naar een sloopbedrijf sturen met de globale afmetingen erbij en vragen om een GLOBALE offerte. Als er asbest in zit ben je wel enorm de sjaak. Mn broer werd geconfronteerd met asbestdelen in de grond, rechtzaak verloren en voor een schoon grond verklaring kan hij 45k investeren. In het verleden was t schuurdak vervangen, maar de oude dakdelen hebben lange tijd op het terrein gelegen dus verpulverd en verspreidt.
@Vero0504 Het "geluk" wil dat deze woning pas 2 jaar oud is, dus ik verwacht geen gekke milieu dingen. We verwachten ook veel materiaal (bv dakbalken, kozijnen, badkamermeubels e.d.) te kunnen recyclen (verkopen of hergebruiken). De woning is natuurlijk (nog) niet van ons en hoe deze bijwoning er verder uit ziet weten wij niet. Het huis kennen we wel (er staan er meerdere, daar woont een bekende van ons in) Doordat het zo veel problemen oplevert is het al van funda gehaald en weten ze even niet hoe ze nu verder moeten. Wij hopen hierin de oplossing te kunnen bieden.
Ik vermoed dat er dan al een technisch rapport ervan is. Misschien gewoon ff. navragen bij de eigenaren
Is het een huis wat eventueel gedemonteerd en weer opgebouwd kan worden? Anders kun je het verkopen wellicht? De nutsvoorzieningen zijn nooit weg voor een veranda oid en kunnen ook gewoon afgesloten worden in de grond. Zo ligt er bij mijn ouders ook water en riolering in de tuin voor het geval dat er ooit een dergelijke woning zou moeten komen. Met prijzen kan ik je niet helpen. Ik denk dat je dan een aannemer oid moet inschakelen.
Onze garage volledig laten slopen (met verdieping) kostte 5 jaar geleden ongeveer 2500 euro. Vond ik toen best meevallen. En als je zelf handig bent kan je een container bestellen en zelf gaan slopen. Die mantelzorgwoningen zitten vaak een stuk minder stevig in elkaar dan een stenen woning waar een deel (hier de garage) van losgemaakt moest worden.
Nee helaas, het is steentje voor steentje gemetseld. We hebben idd ook bedacht dat de fundering nog wel eens handig zou kunnen zijn voor bv een overkapping. We zouden dan alleen bij de gemeente moeten navragen of dat wél mag blijven liggen. Het zal niet voor niets zo lang duren allemaal. Ik denk dat de gemeente daar ook niet zo meewerkend in is. Ik heb in ieder geval de vraag bij de hypotheekadviseur neergelegd of je dit uit je overwaarde mag betalen. Dat is ook nog zoiets, maar het lijkt qua bedrag gelukkig mee te vallen. Waarschijnlijk ergens tussen de 5000 en 10000 euro.