Elke nacht wordt ons zoontje van 8 maanden zo'n 2-5x wakker. Hij wordt dan huilend wakker en de enige manier om hem weer in slaap te krijgen is door hem weer in slaap te voeden. In slaap wiegen, speentje geven oid werkt helaas niet. De voedingen duren zo'n 30 minuten tot 1,5 uur. Hij blijft maar doordrinken en als ik voorzichtig de borst eruit haal wordt hij wakker en begint te huilen totdat hij de borst weer krijgt. Ik moet dus echt wachten tot hij eindelijk zelf loslaat. Wij slapen zo'n 5 uur (1,5&1,5&2) en zijn intussen helemaal op. Moet ik gewoon zo door blijven gaan met 's nachts continu voeden of kan ik beter aan andere methode (welke?) gaan zoeken om het voeden 's nachts te doorbreken? Ik wilde nog wat langer borstvoeding blijven geven maar zo trek ik het niet lang meer.
Dat zijn wel hele lange voedingen op deze leeftijd, maar ik neem aan dat dat is vanwege het in slaap vallen? Wij moesten onze dochter altijd omhoog houden ivm reflux, dus dan voedde ik haar en hield mijn man haar omhoog. Nu is de noodzaak tot omhoog houden weg, maar ik voed haar en dan pakt mijn man haar nog even op de arm. Misschien dat eens proberen, hem dus slaperig en verzadigd voeden en dan pas in slaap wiegen? Alleen wiegen werkt bij mijn dochter snachts ook niet, omdat ze dan toch trek heeft. Ze is al 1, dus ik hoop dat de nachtvoedingen er hier snel vanaf gaan .
Bedankt voor je reactie! Het lang voeden komt inderdaad door het in slaap vallen. Zelfs als hij al slaapt blijft hij doorgaan met sabbelen en als ik dan probeer los te komen wordt hij 9 van de 10 keer wakker. We gaan eens proberen om een beetje te voeden en dan te wiegen. Normaal gesproken leggen we hem weer terug in zijn bedje als hij diep in slaap is. Regelmatig wordt hij dan meteen weer wakker door het terugleggen en is de enige manier om hem te laten stoppen met huilen en in slaap te krijgen weer lang aan de borst. Ik hoop voor jou dat de nachtvoedingen ook snel stoppen. Vooral met 1 jaar zal je er intussen wel helemaal klaar mee zijn.
Ik heb dit ook lang gehad bij mijn zoon. Hij kon niet in slaap vallen zonder de borst. Ik heb toen hij 1,5 jaar was een method gevolgd "slapen zonder huilen" en dat heeft toen goed gewerkt. Het kwam er op neer dat ik hem langzaam heb geleerd om zelf in slaap te vallen. Het heeft wel een week of 3 geduurd, maar het is het zeker waard geweesd. Als je je kindje naar bed brengt leg je hem aan en vlak voordat hij in slaap valt, Koppel je hem los. Dit resulteerd de eerste keer zeker in protest, geeft niets, gewoon weer aanleggen zodat hij rustig wordt en bijna in slaap valt, weer loskoppelen. Dit geeft waarschijnlijk weer protest, gewoon nog een keer herhalen. Op een gegeven moment slaapt hij bijna als je hem loskoppeld en leg je hem wakker (bijna slapend) in bed. s' nachts doe je hetzelfde. Als hij wakker wordt gewoon aanleggen, maar net voordat hij in slaap valt loskoppelen en proberen in bed te leggen. Bij protest gewoon weer aanleggen en even later nog een keer proberen. De eerste week was ik veel tijd kwijt met deze method, veel protest en vaak weer opnieuw aanleggen. De tweede week veel minder protest en ging het wakker wegleggen veel makkelijker. De derde week eigenlijk geen protest meer. Dus dan kon ik aanleggen en vlak voordat hij in slaap viel loskoppelen en af en toe liet hij al zelf los voordat hij in slaap viel. Vanaf de vierde week kwam hij echt veel minder vaak. Hij werd nog wel wakker, maar kon zelf in slaap vallen, zonder mij.
Bedankt voor je uitgebreide reactie! Dit klinkt zeker heel logisch en wil ik ook zeker gaan proberen. Fijn dat het bij jou zo goed gewerkt heeft! We zijn nu nog onder behandeling bij de osteopaat (spanning in zijn hoofdje) en we hebben vandaag heel impulsief Ewan het droomschaap gekocht. We wachten dus nog even af hoe deze dingen gaan werken. Dank je!
Graag gedaan hoor. Ik was destijds zo blij dat iemand met die method aankwam, dat ik graag iemand anders er ook mee help. Maar als er iets is waarbij de osteopaat kan helpen, dan zou ik dat idd eerst doen. Een droomschaap daar heb ik nog nooit van gehoord, wat is dat? Oh trouwens ik kreeg ooit ook nog de tip om mn zoontje op zn zij terug te leggen. Daar werd hij minder snel wakker van dan op zn rug.
Het is een schaapje met rustgevende muziek en een lampje erin. De muziek speelt 20 minuten en baby's vallen makkelijk in slaap als ze daarnaar luisteren. En hij ziet er nog super schattig uit ook Ik heb zo ontzettend veel positieve reviews hierover gelezen dat ik het beestje ook maar gekocht heb. https://www.bol.com/nl/p/easidream-droomschaapje-ewan/9200000013963002/ Op z'n zij is ook een goed idee, dank je!
Ons dochtertje van zeven en een halve maand komt ook nog steeds 's nachts. Sinds twee maanden zijn we bezig met wakker wegleggen en het scheelt een hoop. Als ze nu wakker wordt 's nachts kan ze zichzelf weer in slaap krijgen soms. Dan ben ik wel wakker omdat ze even huilt maar daarna is het weer stil. Wij hebben ook een droomschaap, eentje zonder lichtje. Bij wakker wegleggen houd ik nog even mijn hand op haar rug, dan zet ik het slaapschaap melodietje aan en loop ik de krakende trap naar beneden af. Als resultaat slaapt ze redelijk door geluiden heen dus kan ik tussendoor even kijken of het goed met haar gaat zonder dat ze wakker wordt. Liedx, volhouden, het wordt beter! Iets anders wat misschien werkt is eerst tien minuten proberen je kindje in slaap te wiegen of te troosten en als het na tien minuten niet lukt, dan de borst geven. Schijnt dat ze daardoor het troosten en voeden gaan loskoppelen. Werkt het beste als papa troost, want die ruikt niet naar melk 😉
Zoontje is 9,5 maand en sinds hij 4 maanden is hebben wij hetzelfde 'probleem'. Wij hebben besloten nu toch maar te starten met de 5 minuten methode. Op die manier kunnen ik en man het afwisselen en heeft hij straks de borst hopelijk niet meer nodig om in slaap te vallen. Overdag eet en drinkt hij zo veel dat hij de nachtvoeding ook echt niet nodig heeft en daar houd ik me dan maar aan vast. We zijn pas net begonnen dus weet nog niet of het werkt.
Bedankt voor je adviezen! Daar kan ik zeker wat mee. Heb je het droomschaap sinds de geboorte of ook later pas gebruikt? We proberen ook altijd het speentje te geven of te troosten voordat ik hem aanleg maar meestal werkt dit niet.
ik lees even mee. hier een manneke van bijna 6 mnd die ook alleen aan de borst in slaap viel (overdag en ´s nachts). ik heb de slaap"training" gedaan van oppakken en weer in bed leggen. werkt wel (veel verbetering) maar ´s nachts nog wel de boob nodig om weer verder te slapen. maar hij is nog klein... alhoewel ik hem er wel voor aan zien dit over een jaar nog te doen . lijkt me ook heel pittig voor jullie! die methode eerder beschreven klinkt goed idd en dat schaapje ook. ben benieuwd hoe het zal gaan. succes!!
oudste was ook zo, hier werkte samenslapen erg goed. Nu met jongste ook, al is die duidelijk minder borstverslaafd. Ik word ook nu s ochtends wakker met een kind op mn arm wat ik schijnbaar gevoed hebt, maar ik wordt er niet wakker van/voor, ideaal!