Zoet appeltje schillen en in stukjes snijden, handje rozijnen erdoor en wat suiker. Envelopje maken van de bladerdeeg en hiermee vullen. Heerlijk bij de koffie/thee maar ook erg lekker als toetje met een bolletje ijs.
Feta kaas/Turkse witte kaas prakken met wat fijngesneden platte peterselie, evt wat peper of paprikapoeder aan mengsel toevoegen. Op helft van bladerdeeg verdelen, dichtvouwen, aanduwen met een vork, bestrijken met eigeel en bestrooien met sesamzaadjes, 20 minuten in de oven - heerlijk!
stukje frikandel in balderdeeg klein beetje curry ertussen bladerdeeg dichtvooien voila een frikandellen broodje
Griekse spinakopata met tzatzikiGriekse bladerdeeghapjes gevuld met Feta en spinazie. Snel te bereiden en ideaal als hapje' Anders, Hapje, 4 personen, Mediterraan Laatst aangepast: 28 aug. 2010, 20:00 | 1 keer bewaard Voeg toe aan favoriete AH recepten Recept printen E-mail dit recept Ingrediënten zie bereiding Bereiden Spinakopata: 200 g spinazie 100 g fetakaas 2 eidooiers Nootmuskaat 10 g geraspte pittige kaas (parmezaanse kaas) 4 vellen bladerdeeg 10 g sesamzaad Tzatziki: 500 g hangop (1 liter volle yoghurt opgehangen in een doek) 1 komkommer 3 flinke tenen knoflook 1 rode peper zonder zaadjes 2 tl gemalen komijn ¼ bos mint fijngesneden Zout en peper Olijfolie Extra nodig: bakpapier blokrasp Zet een pan met water en flink zout op het vuur en breng dit aan de kook. Blancheer de spinazie 30 seconden en koel ze vervolgens gelijk koud om nagaren te voorkomen. Knijp al het vocht uit de spinazie en snij in dunne reepjes. Meng de spinazie met de feta, 1 eidooier, nootmuskaat en geraspte kaas en zout en peper. Snijd het bladerdeeg diagonaal in 2 driehoeken en bestrijk de randen met een beetje eigeel. Leg in het midden een beetje van het spinaziemengsel en vouw het bladerdeeg met de puntjes naar elkaar toe, druk de randjes hierna goed dicht met een vork. Herhaal dit tot al het spinaziemengsel in bladerdeeg is verpakt. Leg de bladerdeegpakketjes vervolgens op een met bakpapier beklede bakplaat. Bestrijk de spinakopata¿s met een beetje eigeel aan de bovenkant, bestrooi ze met wat sesamzaad en bak ze af op 180 graden in een voorverwarmde oven. Rasp de komkommer en doe de rasp met een flink snuf zout in een zeef en druk met je handen het vocht uit de geraspte komkommer. Snij de rode peper fijn en haal de knoflook door een pers. Meng alle ingrediënten samen met de yoghurt en voeg als laatst 4 eetlepels goed olijfolie, zou en peper toe. Serveer de tzatziki koud bij de spinakopata.
he, waar haal je fidodeeg? is dat van 7-up ofzo? heel flauw, ik weet het, kon het niet laten na je bladerdeed
goh! wat een aparte ingredienten komen hier voorbij zeg! Fidodeeg en bladerdeed ga ik ook eens uitproberen Maar even serieus.. wat een hoop lekkere recepten! ga er zeker heel wat van maken!
Tiropitakia en Spanakopita Heerlijke griekse hapjes. De eerste gevuld met fetakaas (wel de echte nemen en niet die apetina nepzooi van de suup) en de tweede gevuld met spinazie. Verder ham/kaas erg lekker.