Ik heb een stukje dag over aan het einde van de maximale cc's voeding die mijn zoon mag hebben. Jesse mag 600 CC per 24 uur. Hij heeft vandaag al 530 cc gehad en 'schreeuwt' nu weer om eten. Officieel mag hij dus nog 70 CC tot elf uur vanavond! Wat moet ik doen? Hoe strikt komt dat maximale aantal cc's?? Help deze onervaren moeder
Hoe zwaar is hij? Het advies is 150cc per kilo, max 180 cc. Maar honger lijden zou ik niet laten doen. Geef dan maar, en misschien trekt hij vannacht iets langer door, of is het gewoon een hongerdagje..
Geef je BV of FV? Bij Borstvoeding geef je gewoon "op verzoek" en leg je dus aan op het moment dat je kleine vraagt. (vraag en aanbod) Je lichaam zal bij een hogere vraag ook een hogere produktie regelen. Bij FV ligt het wel iets "strakker" zeker omdat je weet hoeveel je kindje krijgt. Maar er zijn nu eenmaal kinderen die een veel grotere cq kleinere honger hebben dan het gemiddelde. Dus ik zou het gewoon nu proberen met bijv een kleine fles van 80cc oid extra....Mocht je zoontje gewoon een grote hongerlap zijn dan zou je kunnen overwegen om speciale voeding voor hongerige kindjes te gaan geven.
Wij hebben vanaf het begin af aan boven die 150 ml per kilo gezeten. Voor mij is het altijd heel simpel geweest: mijn kind hoeft geen honger te hebben (ik hield wel altijd in de gaten dat hij de liter per dag niet over ging). Op t cb gaven ze ook aan dat ik mn kindje gewoon kon volgen. Hij groeide in het begin heeeel hard (en dan bedoel ik niet in de breedte maar in de lengte) dus achteraf ben ik blij dat ik er aan toe gegeven heb want hij had het blijkbaar nodig. Nu groeit hij nog als kool maar wel iets langzamer (vanaf een kilo of 6) en toen begon ik ook te merken dat hij metmwat minder toe kon door langer tussen de flessen te laten. Dat was tot die 6 kilo nooit aan de orde. Hij kwam altijd binnen 3 uur toen. Volg gewoon je kindje mits het binnen de perken blijft!
Het is niet erg als ze (iets) meer drinken dan de vuistregel van 150 ml per kg. Dat is een gemiddelde. Ik keek altijd naar m'n meiden. Kijk gewoon hoeveel ze drinken op verzoek. Meestal regelen ze het zelf wel. En honger is honger. Let er op een gegeven moment wel op dat je niet meer geeft dan 1liter per dag (maar ook dan is een sporadisch extra flesje helemaal geen probleem, zolang het niet structureel is).
Als je inderdaad maar niet boven die liter per dag uit komt... Maar zou hem zeker geen honger laten lijden! Op een gegeven moment is ie ook toe aan wat meer en het kan ook een regeldag zijn...
Is het elke dag zo of een keertje? Een keertje is helemaal niet erg. Zelf heb je ook wel eens iets meer honger als anders. En een keertje kan in mijn ogen ook een week zijn. Soms hebben ze naar mijn idee even iets extras nodig. Mocht het blijven dat hij meer nodig heeft, dan kun je misschien je schema geven wat je nu geeft. Dan kan er beter met je mee gedacht worden wat er anders misschien zou kunnen.
Ik weet niet hoe je 600cc hebt berekend, maar de richtlijn is 150-180cc per kg, met een max van 1liter. en het kan best dat hij nu in regeldagen zit of ergens last van heeft, als je kind honger heeft moet je gewoon voeden.
Ik heb gewoon mijn gevoel gevolgd bij de 2e.. Honger = honger dus dan eten.. Toen hij een paar dagen boven de max van zijn lichaamsgewicht zat (niet boven de liter dus) overgestapt op de friso extra.. Het CB gaf aan dat hij max 200cc x lichaamsgewicht mocht en niet die 180 Ik weet niet hoe groot jou kindjes was bij de geboorte, maar vaak hebben de kleintjes een inhaal moment en drinken ze meer, volgens het CB helemaal niet erg.. Trok hier ook gewoon bij..