Hoi, Mijn dochter van 10 zou graag willen leren haken (met name knuffeltjes), en eigenlijk lijkt me dat zelf ook heel leuk om te doen. Ik zie op internet genoeg filmpjes, voorbeelden, haaksets, boeken.... Maar misschien heeft iemand hier een goede tip?
Ik heb het geleerd door heel veel filmpjes te kijken van: vonnes haken of iedereen kan haken. En dan zoveel mogelijk nadoen en oefenen. amigurumi haken is heel leuk, maar vergt wel wat oefeningen in de basistechnieken
Veel youtube video's kijken inderdaad en beginnen met het leren van: - lossen - vasten - stokjes En mijn tip zou zijn om eerst een pannenlap (of ander proeflapje) te haken voordat je aan knuffeltjes begint. Zorg dat je de basissteken onder de knie hebt, dan kan je daarna eigenlijk alles maken wat je wilt. Youtube is je beste vriend!
Aan de hand van filmpjes en boeken. Amigurumi haak je rond. Bieb heeft vaak ook wel boeken. Ik heb mezelf leren haken door heel veel filmpjes te kijken en omdat ik het toch niet kon ben ik begonnen in het Engels omdat je dan veel meer gratis patronen kan vinden online.
Hier ook online geleerd via youtube. Breien nu ook, maar dan vervolgens wel een breitijdschrift pakken want online meebreien is voor mij geen doen.
Youtube, daar staan filmpjes waar ze de steken soms vertragen zodat je duidelijk kunt zien hoe het moet.
Ik heb leren haken via filmpjes op youtube, eerst vasten, dubbelen, minderen, en zo steeds een stapje verder. Het eerste 'popje' wat ik haakte was met DIY fluffies op youtube, daar kun je helemaal mee mee haken. Nu kan ik elk patroon haken wat ik maar wil, zelfs in het Engels. Ik ben een jaar geleden begonnen. Succes en veel plezier
Het haakbeest (Belgische site) biedt cursussen aan voor kinderen om te leren haken. Ik heb het zelf geleerd door filmpjes te kijken van handwerkles.
Inderdaad, filmpjes kijken. Ik heb heel veel boeken van Christel Krukkert, dat zijn leuke en makkelijke patronen en daar staat ook altijd uitleg in. Je kunt ook kijken naar een haakclubje bij jou in de buurt en als je in de buurt van t Westland woont mag je altijd even langskomen. Ik haak ook heel veel (op bestelling).
Ik heb het ook geleerd van YouTube. In 1 avond vol heel slecht taalgebruik en gepruts had ik 1 minihartje klaar. Daarna kreeg ik de slag te pakken en haakte ik steeds makkelijker. En begonnen met minihartjes en vlinders en kerstboompjes. Klein, dus snel klaar. En je oefent verschillende steken ermee. Knuffeltjes ed zijn leuk om te doen. Maar vaak ook prutswerk. Ik heb zelf een hekel aan het aan elkaar naaien van de onderdelen. En ogen komen ook zelden recht naast elkaar. (Worden altijd een soort koekiemonsters )
Zo maakte ik ooit op de volledig bonnefooi een tandloos (de zwarte draak uit hoe tem je een draak) voor mn neefje. Begon eerst met t in elkaar knutselen van drakenvleugels dat lukte, tot mn eigen verbazing want een patroon volgen met haken is een regelrechte nachtmerrie. Toen de rest er ook maar bijgemaakt. Alleen die ogen...Had t al met vilt gedaan maar scheef en niet veel later 1 oog kwijt. Toen voor andere neefje een minion gemaakt, technisch prima maar hij vond m doodeng. Wederom de ogen Zou toen plop gaan maken maar dat is er niet meer van gekomen, toen ik plop tijd had was plop voor ukkies.
Als je makkelijker uit een boek leert zou je 1 van de boeken van Pica Pau kunnen kopen. Daar staat ook in uitgelegd hoe je moet haken (mijn vrouw kwam daar overigens niet uit), plus de knuffeltjes daarin zijn echt te leuk!
Kerstversiering priegelen vind ik dan wel weer leuk. Maar ben ook met kleding bezig. En kussentjes En ik heb net een tafelkleedje af
Wat super knap, erg mooi!! Heb je die " platte" via een boek of site? Tot nu toe alleen rond haken gedaan maar die platte variant is zo leuk!! Heeft dat ook een term?
Dit was mijn laatste project, blij dat het af is, al dat gepriegel Dekens in pixel haken vind ik het leukste.
@toch3 , christel krukkert heeft meerdere boekjes met platte knuffels haken. Winterwonderland, boerderijdieren, bosdieren, jungledieren, auto's. Ze haken heerlijk weg!