Onze dochter slaapt al heel lang heel slecht.. We hebben nachten dat ze om t uur wakker is maar meestal slaapt ze tot half vijf/vijf uur en dan ook echt wakker. Vervolgens kukelt ze rond 11 om van de slaap. Ik heb al langer het idee dat ze gewoon een verkeerd ritme heeft, 17-5 uur is voor haar nacht, k heb geen idee meer hoe ik het kan doorbreken. Morgen ga ik even langs cb, luisteren of hun briljante tips hebben en desnoods langs de huisarts want deze mama loopt echt op haar tandvlees.. Heeft iemand hier tips om dit patroon te doorbreken? Of ook zoiets meegemaakt? Tips zoals vast ritueel, warm/koud, wel/geen fles, laten huilen etc zijn heel lief bedoeld maar is allemaal al geprobeerd
Ze gaat pas om 19 uur naar bed maar als ik haar niet wakkerhoudt tussen 17 en 19 uur valt ze gewoon in slaap op de bank...
Lukt het niet om haar 2x te laten slapen? Bijv. 's morgens een uurtje en s middags nog weer en dan s avonds iets later op bed?
nee ze slaapt 1 keer per dag, of het nou een half uur is of 2 uur maakt niet uit.. Prompt slaapt ze vannacht door tot kwart over zes (das uuhhh een jaar geleden) Ze was ff speentje kwijt rond 12 uur maar viel snel weer in slaap. Gisteren maar een uurtje geslapen van 11 tot 12 op kdv, ga vandaag ook proberen om maar een uurtje te laten slapen.
Hier is het zo dat als mijn dochter TE moe is, ze s'nachts ontzettend slecht slaapt... Inderdaad misschien dan 2 slaapjes doen, 1x s'ochtends en dan 1x in de middag? Als ze om 5 uur wakker is, leg haar dan rond een uur of half 7 weer in bed, tot bijvoorbeeld 8 uur. Dan s'middags rond 13.00 nog een keer, tot circa 15.00 uur.
Hier merk ik ook dat als mn dochter uitgerust is, ze beter slaapt. Lastig patroon, gaat ze om 19.uu wel makkelijk slapen? En dan zo vroeg wakker... Tsja als je haar wakker houd dan is ze waarschijnlijk helemaal niet te genieten tussen 17u en 19u? Althans zo is dat hier, soms blijft ze waker maar dan moet ik rond etenstijd ech alles uit de kast halen ze wakker te houden want 10 minuutjes slaap is hier genoeg om heel de avond weer door te gaan.
zie reaktie hierboven, ze slaapt echt maar 1 keer per dag. 's ochtends terugleggen werkt ook niet want dan is ze gewoon niet moe en slaapt dan gewoon niet
Het schijnt dat hele moeie kinderen ook korter slapen omdat ze sneller in hun diepe slaap gaan en daardoor sneller 'uitgeslapen' zijn. Idee is misschien om haar eens om 18.00 uur op bed te leggen voor de nachtslaap (deed ik met mijn dochter ook toen ze met 20 maanden geen middagdutje meer wou doen, en ze sliep gewoon in zoals ze normaliter om 19 uur ook zou doen en ook gewoon tot de volgende dag 07.30 zoals 'vroeger'). Het kan zijn dat ze dan wel langer slaapt! Of heb je dat al geprobeerd?
Dat is het probeem, ze raakt zo nooit goed uitgerust omdat ze gewoon te kort slaapt 's nachts en we weten ff niet hoe we dit op moeten lossen.. En overdag in laten halen, werkt ook niet... Hele dag ophouden vind ik ze nog redelijk jong voor en gaat ze ook echt niet halen. Hebben we ook al aangedacht hoor. Ben bij CB geweest, schiet ik ook weinig mee op. Krijg ik een papiertje tips mee maar dat hebben we allemaal al gedaan en verder konden ze niets voor me doen. Breng ze maar een weekendje weg en dan kun je zelf tot rust komen, niet echt een oplossing dus.
nee nog niet geprobeerd, kan ik weleens proberen natuurlijk. Ze valt om 19 uur meestal wel heel snel in slaap, dat is nooit een probleem geweest.
Nou ik heb ze bij de eerste gaap op bed gelegd, kwart over zes, we zullen zien waar het schip strandt
Jeetje, wat een lastige situatie. Is er iets te verzinnen waardoor ze overdag langer zou kunnen slapen? Zoals met haar wandelen of autorijden? Normaal zou ik hier niet zo'n voorstander van zijn, maar jullie kunnen zo misschien in een iets ander ritme komen. Zo te lezen is het 'gewoon' een kwestie van 2 uurtjes opschuiven (hiermee bedoel ik vooral niet dat dit makkelijk zou moeten zijn). Hopelijk helpt het iets eerder op bed leggen. En misschien kun je dat steeds een beetje verder opschuiven richting 19.00. Succes!
Langer slapen dan 2 uur hebben we ook geprobeerd maar dan nog begint ze in de ogen te wrijvenen te gapen tussen 17 en 18 uur.. We wachten vannacht even af, ik ben benieuwd of de theorie klopt, zou fijn zijn!
Je weet natuurlijk niet wat het probleem is van haar verschoven ritme, de ochtend of de avond... De dagen zijn bijna op hun langst nu natuurlijk, niet gek dus als ze vroeg wakker is, maar wel gek dat ze met zoveel daglicht nog al wil gaan slapen! Is haar kamertje goed verduisterd? Hier ook rond 5u wakker als het wat licht is... Zo'n daglichtlamp een half uurtje aanzetten om 17u en met haar een boekje lezen ervoor? Die ze ook voor winterdepressies gebruiken (en bij jet-lags volgens mij ook). Kun je je melatonineproductie wat mee bijregelen - slaaphormoon. Succes!
@Sandraske: Klinkt goed; iig haar signalen heel goed gevolgd en volgens de theorie zou het op moeten gaan... 18.15 is een mooie tijd. Hou me op de hoogte, ben heel benieuwd!