Zo meiden, even iets van me afschrijven hoor Al jaren lid, eerst fanatiek bij zwanger worden, toen helaas verhuisd naar de vruchtbaarheidshoek, eindelijk door naar de zwangerschapsclubs, via de mamaclubs door naar de babyendreumes en later naar de peuterenkleuter hoek. En nu, nu hoor ik bijna hier. Ik kan het niet geloven. Ben al een week van slag en herken mezelf niet. Ik roep al maanden dat ik er aan toe ben, dat zij eraan toe is. Maar nu het zover is en ze vanaf maandag volle bak naar school gaat heb ik het moeilijk. Het gevoel dat ze niet meer de meeste tijd bij mij is, dat ze bij de juf is en ik om half 3 pas weer in beeld ben. Er gaat een nieuwe wereld voor me open, schooltas broodtrommel en beker stress hebben we al gehad, gymkleding ligt al klaar, traktaties voor de psz staan op tafel. Maar hoe zit het me speeldates, kinderfeestjes, leesmoeders, luizenmoeders, tienminutengesprekken, overgaanofblijvenzitten, pauzes, ophalenbrengen, ziek zijn.. Oh man oh man, wat ben ik bang pesten, er niet bijhoren, vallen, enge mannen, alleen buitenspelen, vriendinnetjes etc etc. Ik heb helemaal niet het gevoel dat ik eraan toe ben, kan iemand me vertellen waar de PAUZE knop zit? En ook twijfels, heb ik die eerste jaren wel goed gedaan? Is haar basis goed? Er is een fase voorbij, het komt nooit meer terug. Kan iemand me vertellen dat het snel went? Dat je zo weer in die nieuwe fase zit? Pfft, zo dit lucht op Liefss
Hoi Meis, Ik zal het je vertellen: het went snel Vaak is je kind er sneller aan gewend als mama. Denk aan de leuke dingen die ze gaat doen: Ze maakt nieuwe vriendjes, ze maken leuke knutselwerkjes speciaal voor mama, ze zitten boordevol verhalen over wat ze allemaal hebben meegemaakt, en tuurlijk soms zijn die verhalen niet altijd even leuk, dat kan, maar je ziet je kindje groter en zelfstandiger worden en dat is zo ontzettend mooi om te zien, hoe je kind groeit ! Loslaten is een moeilijk iets, maar een kind vind het vaak fijn om te laten zien dat je het kunt vertrouwen door elke keer een stapje verder te mogen. Niet te lang om treuren, over een paar jaar lach je erom, echt
Welkom onder de schoolmoeder.s Geniet van de leuke tijden wees bedacht op de problemen maar vooral geniet als je kind ook geniet van deze bijzondere periode het is even wennen maar ook zo ontzettend leuk. Denk aan de sint op school denk aan de eerste bladzijde die gelezen worden denk aan vooral de leuke tijd. Het mindere wat kan gebeuren nemen we voor lief maar. Er komt een andere wereld er inderdaad voor in de plaats van vriendschappen van verlies en van vreugde. Succes de komende jaren ze gaan zo ontzettend snel.
Dank jullie!! Poe hee, daarnet voor het laatst haar weggebracht naar de psz. Zo meteen trakteren en dan kinderfeestje... Ik kijk inderdaad uit naar de volgende mijlpalen, maar man oh man, wat gaat het hard.
Veel plezier met vandaag! Overigens hang ik gewoon bij de peuter en kleuterhoek hoor, ze worden toch net kleuter?
Haha herkenbaar!! Mijn dochter wordt over een maand 4. Ik ben er nog totaal niet aan toe, en aan haar merk ik het ook nog niet echt. Maar toch is het zover... Weg geborgenheid van de creche, op mn vrije dagen dochterlief over de vloer... Het zal echt wennen worden vrees ik. Gelukkig is het een meisje wat zich snel aanpast en snel vriendinnetjes maakt, maar toch ben je bezorgd. Ik ga nog heel erg genieten van dit maandje hihi
Bijna welkom! Maar het gaat straks allemaal zo snel... Voor je het weet ben je helemaal gewend (En zij nog sneller!)
Ja hoor, het is zover!! Vandaag voor het eerst een hele dag. Ze zat wat sipjes in de kring ( kring? Hoezo kring? Normaal starten ze met vrijspelen, maar op maandag blijkbaar in de kring. Ok, leerpuntje) maar ze heeft geen traan gelaten. Ik merk echt dat ik moet wennen hoor, 26 kleuters, evenveel ouders, en 1 juf. En dan mijn kleine, kwetsbare meisje.. Oeioei, ik hoop maar dat ze snel uithardt, want anders gaat ze het nog moeilijk krijgen. Wordt vervolgd
Sterkte hoor! Het is ook wennen, voor haar en voor jezelf, grote klassen, heel nieuw ritme, straks speelafspraakjes etc. Maar het went, al vind ik het integenstelling tot wat ik vaak om me heen hoor, het ook heerlijk om haar in de vakantie om me heen te hebben, straks 2 weken kerstvakantie, zijn ze weer lekker thuis!
Dat gaat vanzelf goed Althans bij ons worden de nieuwe kleutertjes altijd heel erg op sleeptouw genomen door de oudere kleuters Weet nog wel... Mijn meisje huilend aan m'n been geplakt.. Terwijl ondertussen 3 kleuters hard bezig waren met troosten en zeggen dat ze op d'r stoel mocht gaan zitten. Meisje naast d'r wilde zelfs d'r hand nog wel vast houden op de stoel. Echt zoooooo lief! Bij ons trouwrns elke dag beginnen in de kring. Alleen op dinsdag zijn er geen boekjes maar mag je bij binnenkomst je kind meteen weer uitkleden ivm gym.
Ze hadden weekopening, dus gingen 2 aan 2 naar een ander lokaal. Ik zal al dat ze gekoppeld was aan een oudere kleuter. En net hoorde ik van een kennisje dat ze buitenspeelde met haar nichtje (parallelklas) Pfft. Straks ophalen. Weet helemaal niet hoe dat werkt. Neem aan dat ik ze in de klas moet halen? Of komen ze naar buitem? En kan ik aan de juf vragen hoe t gegaan is? Die heeft het natuurlijk ook druk. Jeetje, wat een kwesties, haha.
Haha geen idee hoe dat bij jullie gaat. Bij ons wachten de ouders buiten op het schoolplein en dan komen alle kleuters klas voor klas naar buiten. Ze moeten tegen juf zeggen als ze hun ouders/oma/wie dan ook zien staan en dan pas mogen ze weg. Er staat dus altijd een halve cirkel ouders rond de deur om de kinderen nog wel de kans te geven naar buiten te lopen maar wel zo dichtbij mogelijk te staan Laatst "paniek"... Anne zat in een andere klas omdat haar juf ziek was. En precies die ene klas kwam door een andere deur Ook de enige klas die door een eigen deur komt en die zit aan de andere kant van het gebouw. Nouja, dat weten we dan voor de volgende keer En ik zou zeker vragen hoe het is gegaan.. Ze heeft echt niet voor alle ouders tijd maar zo'n eerste dag heeft ze daar echt wel tijd voor hoor (En bij ons hebben ze altijd wel even tijd na school.. Zolang je maar geen uitgebreide langdurige gesprekken en dagverslagen wil.. Maar dan kun je op dat moment vragen of ze "straks" even tijd heeft of dat je evt op een andere dag na school even kunt praten)
Spannend he! Hier zorgen de groep 2 kleuters ook voor een groep 1 kleuter. Over dochter werd vorig jaar heel lief gemoederd en nu doet dochter het zelf bij de niuewe "kleintjes" Hier is het zo dat je bij de klas mag wachten, binnen. Maar op andere scholen is het ook wel buiten op het plein dat ze met de juf naar buiten komen. Beetje jammer dat ze het je niet verteld hebben, staat er niets over in de schoolgids? Hier neemt de juf altijd alle tijd om even te kletsen na afloop met een nieuwe mama/papa. Verder kun je altijd iets vragen en als ze geen tijd heeft/te lang duurt dan maakt ze een afspraak met je. Wat betreft wennen/missen: een jaar later vind ik het nog steeds ongezellig en ben ik altijd blij als het vakantie is ! Hoeven we weer lekker helemaal niets. Dochter vindt thuis en school allebei leuk en vermaakt zich prima. Ze had al binnen een week haar 1ste speelafspraakje en spreekt graag af zowel thuis als uit, is ook helemaal niet raar als je dochter alleen thuis wilt afspreken. Dat hebben er heel veel!
Zo de kop is eraf, we hebben het overleefd en dit gaat wel wennen. Ophalen was bij t lokaal zelf, de juf gaf zelf even kort aan dat het heel goed is gegaanen muppet hangt nu totaal uitgeput op de bank.
o meid ik had dit kunnen schrijven maar het went snel je zit zo in het nieuwe ritme en er breekt een onwijs leuke nieuwe fase aan binnen 3 weken kon madam haar naam schrijven en geniet ze er met volle tuigen van en ze baalde dat het vakantie is moet ook wel zeggen voor mama heeft het wat langer geduurt voor ik me ritme had maar nu weet ik al niet meer beter
wat herkenbaar! En ik ben er nog steeds niet aangewend na al wat jaartjes. Het liefst heb ik kk thuis, gewoon gezellig. En kk vindt het thuis ook wel best ( net als op school). Vakantie heelijk! Maar moet zeggen, dat als kk naar school is alles wel 5x zo snel gaat. Maar toch mis ik kk als ze naar school is.
Heel veel sterkte met het loslaten! Volgend jaar ga ik de jongste loslaten op de basisschool, dan is mijn baby ook groot, snik. Het gaat idd hard, ook ik twijfel soms of we het goed gedaan hebben. We kunnen het niet meer terug draaien. Voor ik het weet zijn ze weer van de basisschool af, pffff. Gelukkig duurt dat nog wel even. En voor nu....genieten. Maarrrrrrrr aan de andere kant ben ik ook weer toe aan meer zelfstandigheid van de meiden, het wordt ook wel weer makkelijker. De luierfase ben ik helemaal voorbij en daar verlang ik ook helemaal niet naar. Je groeit met de kinderen mee zeggen ze weleens, en dat klopt.
Het blijft erg, iedere mijlpaal weer! Onze oudste loopt tegen de 7 aan en die zit nu in groep 3. Dat vond ik ook weer moeilijk, ze is ineens geen kleuter meer. Volgend jaar moet ik wel ineens veel stappen maken. Dan gaat de jongste naar de kleuterklas. Neem ik na ruim 6 jaar afscheid van het KDV waar beide kids hebben gezeten, op mijn vrije dagen stilte in huis. Want school gaat dan beginnen met continue rooster. Dan ben ik gewoon van 8.30-14 kindloos op dinsdag en woensdag....ppffff.....