Mijn zoontje heeft sinds 2 weken puffers ivm astma. Hij heeft een gewone oranje voor 2x per dag (flixotide) en een blauwe ontstekingsremmer (salbutamol) die hij zonodig Max 4x per dag mag. Tot nu toe ging het prima met de puffers en spoelde altijd na, nou ja hij pakt wat water, spuugt uit en daarna drinkt hij een paar slokken. Nu kreeg hij gisteren een aanval tijdens het spelen ( benauwt, piepen en overgeven) en liet hem dus bijde puffers nemen. Hadden geen drinken meer bij en op de terug weg naar huis bij de winkel wat drinken gehaald ( 10 min na puffers). Uurtje later krijgt hij verhoging en zeer rode pijnlijke keel en vanmorgen witte aanslag op tong. Voel me nu zo schuldig dat ik geen drinken bij had en nu moet hij uitzieken. Iemand ervaring hiermee en moet ik bijv morgen naar de huisarts of gaat het vanzelf over? Of vandaag contact opnemen met de hap. Hij heeft nu paracetamol en wat tijmsiroop voor de keel. Ben nog niet gewent aan de puffers en ondanks dat ik zeker verschil merk vraag ik me af of zo'n snelle reactie van de keel na het niet direct spoelen normaal is.
ik heb zelf ook flixotide gehad, kreeg er ook witte aanslag van op de tong en werd er heel hees van en zere keel. heb een ander soort gekregen. vervelend voor je kereltje
witte aanslag is spruw, staat in de bijsluiter als bijwerking. Volgens mij vaat dat niet zomaar weg, moet je langs huisarts. Mijn zoontje heeft dezelfde pufjes en ben ook weg geregeld vergeten om na te spoelen, maar heeft t nog nooit gehad. Misschien reageert hij er dan heel snel op en is misschien een andere variant een optie.
Je moet goed spoelen ook na het gebruik van Flixotide. Om spruw te voorkomen dus. Het is inderdaad een bekende bijwerking, maar kan heel erg goed voorkomen worden.
gebruik je een voorzetkamer? zo nee? dan zou ik die morgen als eerste halen, scheelt al een heel eind. daarna zou ik idd goed spoelen en evt. nog eens navragen bij longverpleegkundige of apotheker of ze kunnen kijken of hij goed genoeg inhaleert, dat wil namelijk ook nog wel eens misgaan! ik heb zelf ook puffers maar heb ze gelukkig niet vaak nodig. daarbij heb ik nog nooit last van mijn keel gehad. wel merkte ik dat wanneer ik de discus gebruikte ik slechter inhaleerde als wanneer ik de aerosol gebruikte. ik gebruik nu ook alleen nog de aerosol. veel sterkte ermee in ieder geval!
Je moet hem echt laten spoelen en niet alleen wat drinken laten doorslikken want dat heeft weinig zin. Klinkt idd als spruw, ik zou even langs de ha gaan. mijn ha adviseerde om te puffen voor het tanden poetsen, dan heb je 2 vliegen in 1 klap. Maar met de salbutamol moet je goed blijven spoelen
Ik heb ook nog nooit spruw gehad van de flixotide (gelukkig), maar ik spoel dan ook 3 keer en meestal poets ik mijn tanden ook daarna nog. Ventolin is het weer niet zo bij nodig, de HA waarschuwde er echt voor met Flixotide.
Inderdaad een voorzetkamer vragen, dan komt het niet direct in de keel terecht. Anders misschien een ander soort vragen, want het is wel heel gevoelig als hij zo snel spruw oploopt. Ik heb zelf puffertjes (weet zo ff niet welke, lang niet meer gebruikt) en een een voorzetkamer, die ik alleen hoef te gebruiken voordat ik grote inspanningen ga doen of als ik benauwd ben. Spruw moet wel behandeld worden, volgens mij. Ik heb ooit een flinke keelontsteking gehad met zo'n witte vlekken in mijn keel en kreeg toen antibiotica. Maar goed, ik stikte toen bijna dus ik weet het ook niet zeker Zou in ieder geval je verhaal even voorleggen aan de HAP, dan kunnen zij je wel vertellen of je met je zoontje langs moet komen.
Hij heeft een aerochamber . De blauwe met mondstuk want kapje wilde hij niet. Dokter heeft gekeken of hij dit goed deed en moest opletten dat hij zijn tanden eroverheen zet en mondje goed sluit. Spoelen zijn we aan het oefenen maar het is meer water in de mond en meteen uitspugen. Als Hij probeerde te gorgelen stikt hij zo wat. Hij is trouwens 4. Morgen toch maar even huisarts bellen. Hij is helemaal hees nu. Hij wil ook ineens niet meer pufferen maar heb verteld dat dit echt nodig is omdat hij anders niet goed adem kan ademen. Moet volgende week zowiezo op controle om te vertellen hoe het gaat en of er verbetering is . Misschien toch mond/neus kapje
Ts: tijdens een aanval hoeft hij alleen maar de salbutamol hoor, de flixotide is voor bescherming van de longen maar helpt niet tegen acute benauwdheid. Maar wat iedereen al zei, drinken na de puf is wel nodig. Ik zou inderdaad even morgen de ha bellen want zo'n acute reactie is wel bijzonder. Mijn hele familie, ikzelf en mijn dochtertje gebruiken puffers en hebben dit nog nooir gehad. Als hij er last van blijft ouden kun je vragen of ij op een andere ontstekingsremmer over kan ipv flixotide. Mijn dochtertje deed het heel goed met Qvar (beclometason).
Die hese stem komt ook echt door de flixotide. Hij kan dus idd een schimmeltje in zijn keel hebben. Wat hierboven gezegd wordt zou ook mijn advies zijn. Bij en aanval pak je alleen de Salbutamol, dit is een luchtwegverwijder. De flixotide is de ontstekingsremmer, die zorgt voor het onderhoud zeg maar. Ik geef ook vaak het advies om het voor het tanden poetsen te gebruiken of bij het eten, dan spoelt hij het sowieso het beste weg. Morgen maar even de huisarts bellen voor iets tegen het schimmeltje wat hij nu wrs heeft.
Na een keer niet drinken al last van de keel lijkt mij niet door de puffer komen hoor. Ik denk eerder dat hij al iets onder de leden had, en daardoor ook die aanval bij het spelen kreeg. Overigens dat blauwe is een bronchodilator, iets dat de longen openzet, zodat je weer lucht krijgt, geen ontstekingsremmer. Dat is de enige die je hoeft te gebruiken bij een aanval. Spoelen is vooral belangrijk na de hormonen (oranje), i.v.m. verhoogde kans op schimmelinfecties. Die geef je preventief.
Ja dit klopt idd. Alleen was het bijna tijd voor dosis 2 en dan is het het beste bijde te gebruiken . Dus eerst blauw salbutamol en dan oranje flixotide. ( zo is mijn verteld) Verder krijgt hij anders idd alleen de blauwe bij een aanval of voordat hij actief gaat doen bijv voor de gym omdat dit een aanval uitlokt bij hem. en de oranje standaard 2x per dag. Tis allemaal nog nieuw voor mijn maar als het goed is was dit de bedoeling. Ook volgens instructievideo. De blauwe helpt altijd erg snel gelukkig. Hij heeft vooral aanvallen tijdens actief zijn , tot overgeven aan toe alsof hij een marathon heeft gelopen en compleet buiten adem. Savonds was hij dan dood moe. Het was op den duur zo erg dat hij met naar school lopen wel 3 x een aanval kreeg in 5 min. Denk dit is niet goed en na onderzoek blijkt het astma.inspanningsastma meen ik dat ze het noemde. Nu kan hij weer gewoon naar school lopen zonder problemen, dankzij de blauwe puffer te gebruiken voor de gym of buitenspelen gaat dit nu ook beter. Bijna geen aanvallen meer. Gister echter was zeer drukke dag voor hem en veel lopen op braderie, springkussen etc . Was net te veel om toch weer een aanval uit te lokken tijdens stukje rennen. Beter is dus alleen de blauwe te gebruiken en de oranje dan eventueel gewoon iets later te geven?
Als het er toch al tijd voor was kun je ze prima samen geven. Maar wat dirksmama ook al zei, een keertje niet drinken zou zo'n aanval niet uit moeten lokken, dus misschien had hij al wat onder de leden. Of misschien kan hij niet zo goed tegen flixotide. Er zijn alternatieven voor maar die kennen huisartsen meestal niet, ze beginnen standaard met salbutamol en flixotide. Maar als daar bijwerkngen bij zijn kunnen er andere ontstekingsremmers voorgeschreven worden. En anders misschien overleggen met hem (hij is 4 dus zal het misschien snappen) dat een kapje wat handiger werkt? En je went er vanzelf aan hoor! En je zoontje ook, over een tijdje neemt hij de salbutamol gewoon zelf mee. Ik heb inspanningsastma en stond gewoon gezellig een lesje len mills steppen te doen met mijn blauwe puffer naast mijn step
Mijn zoontje gebruikt de oranje alleen 's ochtends. De blauwe 's ochtends en zo nodig als hij benauwd is of piepende ademhaling heeft. De oranje is namelijk de boosdoener van de heesheid, keelpijn en witte aanslag. Ik gebruik de oranje echt zo weinig mogelijk. Onze zoon doet het goed op alleen 1x daags het gebruik van de oranje. Vervelend voor je zoontje trouwens!
flixotide moet je op standaard tijden geven. Eerst salbutamol (ventoli) , 5 minuten wachten . Zo staan de luchtwegen goed open en dan de flixotide. Dit is de ontstekingsremmer waarvoor je je mond moet spoelen. Tijdens een aanval geeft je ventolin. Dan hoef je niet per se daarna je mond te spoelen. Het is de ontstekingsremmer die schimmels meer kans geeft. Bij een aanval flixotide geven heeft niet zoveel nut en is niet nodig.