Inmiddels besloten naar Italië te gaan in juni. Italiaanse Riviera. Betreft het overnachten, zie vorige topic, daar komen we wel uit. Ik ben op zoek naar ervaringen. Meest logische is om via Zwitserland te gaan. Iemand die weet wat te verwachten in juni, betreft drukte? Hoe vaak stoppen jullie op zo een reis en wat is beste tijd om te vertrekken? Voor mij de eerste keer zo lange autorit, dus erg nieuwsgierig.
Wij zijn vorig jaar juni over Oostenrijk gegaan en hebben overnacht in Duitsland. We zijn beide dagen smorgens bij tijds weggegaan. Voor ons niet voor herhaling vatbaar maar dat is meer omdat we gewoon geen types zijn voor hele lange autoritten
Wij zaten dit jaar in september in italie (gardameer), met een overnachting in duitsland zijn we via Zwitserland naar italie gegaan. De reden waarom wij via Zwitserland zijn gegaan is omdat we na 8 nachten italie nog een paar nachten in frankrijk zaten. Betreft tijd hebben we gekeken hoe laat we in konden checken en zo dat we na de ochtendspits zaten. Zwitserland is rdelijk aan de prijs dus we kochten genoeg broodjes om door Zwitserland te komen. Leg je fototoestel maar in het vakje vlak bij je want we hebben onderweg genoeg foto's gemaakt.
Wij zijn afgelopen jaar via Zwitserland gereden, naar Italië. Wij zijn 2 keer op een trein door de bergen gereden. Hiervoor moet je betalen, ik weet zo niet meer hoeveel, maar dat kom nog bovenop je vignet. En vond ik die trein maar akelig (En de kindjes ook). Op de teugweg Zijn we anders gereden, toen hoefde we dit niet.. het lag aan hoe de Tom tom ons stuurde.. Vignet zou ik van te voren halen, dat scheelt in de rij staan..
Mijn tip: ‘s nachts rijden. Afgelopen juni zijn we naar Toscane gegaan (via Zwitserland). Rond 20.00 uur weggereden uit noord Nederland en tegen 6.30uur waren we bij Milaan. Tussendoor even snel gewisseld met rijden en in de ochtend een lange stop gemaakt (ontbijten, kinderen spelen, kleren bij ze aandoen, etc.). Zwitserland rijdt prima vind ik. In Duitsland heb je uiteraard altijd wegwerkzaamheden, maar in de nacht rijd je daar altijd zo door.
Wij rijden overdag, want we kunnen allebei echt onze slaap niet missen, dan ben ik de halve vakantie beroerd. Wij boeken altijd een overnachting vlak voor de Gotthardtunnel in een leuk hotelletje. Zwitserland is wel echt gruwelijk duur, dus probeer te tanken/eten als je nog in Duitsland bent. Totaan de Gotthard rijden we er meestal uurtje of 8 over en dan de volgende ochtend rij je als 1 van de eersten door de tunnel zonder files, heerlijk. In juni heb je geen vakantiefiles, maar wel de files van de spits en wegwerkzaamheden. Wij proberen vaak op zondag door duitsland te reizen, want dan mogen er geen vrachtwagens rijden.
Wij rijden liever door Duitsland-Oostenrijk en dan Italië . Slapen dan in Oostenrijk en rijden dan verder. Oostenrijk is een stuk minder prijzig als Zwitserland en mindere druk.
Snachts rijden lijkt me ene kant erg fijn, lekker rustig en de kinderen zullen waarschijnlijk wel slapen. Maar dat trek je zelf toch niet? Overdag alvast wat slapen lijkt me lastig en als je dan aankomt ben je doodop, maar kun je ook niet gaan slapen want dan zijn de kids wakker. Hoe deden jullie dat dan?
Wij zijn 2 jaar geleden via Zwitserland gegaan. Wij gingen naar Toscane vanuit Groningen, dus hebben een overnachting in Duitsland geboekt en een paar nachtjes in Zwitserland. Het rijden zelf verliep probleemloos. We zaten niet aan de zaterdagen vast en hadden het opgedeeld in stukjes van 500-600 km. Goed te doen voor iedereen. Afgelopen jaar naar Kroatie op dezelfde manier. 1 overnachting Duitsland en 3 in Oostenrijk en vervolgens door naar Kroatie. Dit keer Nederland/Belgie/Denemarken, want ondanks dat het goed ging vind ik het wel heel vermoeiend zo'n lange reis en de oudste was er ook niet zo blij meer mee.
Het valt mij heel erg mee hoe vermoeid wij zijn na zo’n reis. Van te voren slapen lukt inderdaad niet. Afgelopen zomer heb ik die dag ook gewoon tot 17.00 uur gewerkt, kinderen ophalen, eten koken, auto inpakken en gaan. Nou kan ik goed slapen in de auto. Dus als mijn man een paar uur rijdt, slaap ik best wat uurtjes. Mijn man slaapt iets minder goed in de auto, maar als we beide te moe zijn parkeren we de auto en doen we beide onze ogen dicht voor bijv. een uurtje (afgelopen zomer niet nodig gehad). Bij aankomst vinden de kinderen het leuk om de auto uit te pakken en te helpen met de tent neer te zetten of, zoals afgelopen jaar, de stacaravan te ontdekken. Daarna zwemkleding aan en het zwembad in. Na de reisnacht is het vooral verstand op 0 en doorgaan. Ik ga overdag eigenlijk niet liggen omdat ik daar dan alleen maar beroerder van wordt. ‘s Avonds er op tijd in en dan de volgende dag nergens meer last van. Ik heb echt liever 1 lange reisdag (nacht) dan 2 reisdagen van 6/7 uur.
Waarom zou je met de auto gaan rijden? Wij zijn de afgelopen 2 jaar naar italie op vakantie gegaan met het vliegtuig en daar een auto gehuurd voor de hele periode. Echt een aanrader want je bent ten eerste zo op bestemming en ten tweede ben je ook niet zo vermoeid! Daarnaast is het dvht goedkoper dan zelf te gaan rijden. Wij boekten dan gewoon een vlucht met transavia of ryan air.
Goedkoper? Vervoer naar luchthaven/parkeergeld + tickets + autohuur lijkt mij toch echt wel meer dan tanken + tol. Maar het is idd wel relaxt reizen als je bestemming dichtbij een luchthaven ligt.
Handig is dat zeker. Goedkoper zeker niet. Voor tickets ben je zeker 300-400 euro kwijt zonder ruimbagage. Met zn tweeën zou het mogelijk nog te doen zijn, maar met twee kinderen vliegen wordt toch wat duurder. En dan nog een auto huren.
Wij stoppen meestal om de twee uur. Ook een beetje afhankelijk van de kinderen. Soms eerder, soms later als ze bijvoorbeeld slapen of nog heel fijn aan het spelen zijn. In de auto hebben we veel vermaak, zoals autobingo, tafeltjes aan de voorstoelen zodat ze kunnen kleuren en knutselen, tv-tjes etc. Het reizen gaat altijd prima. Als we stoppen, zorg ik er vooral voor dat ze veel bewegen. Even alle energie eruit. Vignet kopen we altijd bij één van de pompen voor de grens. Afgelopen jaar waren we vergeten een vignet te kopen voor de bagagekar. We hebben toen ter plekke eentje bij de douane gekocht. Ook dat ging vlot. De gothardtunnel is uiteraard berucht. Ik weet echter niet hoe dat in juni is. Wij houden de wachttijd voor de gotthard tijdens het rijden in de gaten. Is deze anderhalf uur of langer nemen we een andere route. Dit is volgens mij via de Bernardpass?! Deze route is anderhalf uur langer dan als je bij de Gotthard kan doorrijden, maar echt een prachtige route. Het eten in Zwitserland is duur. Traditie bij ons is om op de terugweg te stoppen bij de Mc Donalds. De laatste keer was dat in Zwitserland. We waren ruim 70 euro kwijt met zijn 4-en. Iets om rekening mee te houden? Wij vertrekken uit Groningen. Meestal rond 4.00 in de morgen en zijn de vorige keer de eerste dag doorgereden naar Milaan. Daar hadden we een overnachting in een heerlijk luxe hotel met spa en zwembad. De volgende dag was het nog maar een paar uur naar Toscane en kwamen we daar lekker uitgerust aan. Wel zo fijn als je bijvoorbeeld gaat kamperen en nog een tent moet opzetten. Dat doen wij tenminste.
Dit inderdaad, wij hebben hetzelfde gedaan in 1x gereden en ging perfect. Waren beiden niet kapot na een nachtje rijden. Zaten vlak bij Florence en kwamen einde van de ochtend aan, door Zwitserland heen gereden. Terug weg sochtends vertrokken na verlaten van de camping en kwamen na wat vertraging rond middernacht thuis savonds. Ging ook prima overdag.
Ik ben vroeger als kind met mijn ouders naar Italië gereden en wij gingen dacht ik via Duitsland en Oostenrijk. Zijn toen in één stuk doorgereden, mijn ouders wisselden elkaar af. Heenreis reden we overdag, terugreis 's nachts en dat was toch wel het prettigst. Vond het een prachtig gebied met de Dolomieten.
Als je gaat kamperen is met het vliegtuig niet zo praktisch . Weet niet wat ts gaat doen hoor maar wij kamperen altijd dus daar moest ik aan denken.
Wij rijden ook altijd 's nachts. We zitten altijd op een andere plek in Italië, we gaan aankomende zomer naar Lago Maggiore, maar zijn ook al regelmatig naar Rome gereden, Toscane, Umbrië, Adriatische kust. De eerste keer Italië meenden we op zaterdagochtend wel eventjes snel door de Gotthard te gaan. We hebben er uiteindelijk vanaf Luzern tot door de Gotthard 3,5 uur over gedaan. Nooit meer, sindsdien altijd 's nachts. We vertrekken meestal rond een uur of 8 's avonds en rijden dan door. je kunt s nachts gewoon veel lekkerder doorrijden, amper files. Het vignet regelen we in Nederland al. Ze worden hier op de plaatselijke FB-groep voor € 20 doorverkocht, dat scheelt toch een hoop geld! Als je meer richting het Gardameer zit, kan het aantrekkelijker zijn om via Oostenrijk te rijden.
Wij gaan nu ook al 3 jaar in Juni naar Italië. We rijden via Zwitserland. Tot nu toe nooit problemen, en zo goed als geen files. We vertrekken rond middernacht, en stoppen wanneer we willen, soms even plas pauze, en als de Kids slapen slapen we zelf soms ook even op een grote parkeerplaats in de auto. Meestal zijn we dan de volgende dag rond 14uur op de camping ( gardameer)