Hoe zit het nu precies met de legitimatieplicht? Ik ben 22 jaar, zie er ook gewoon als 22 uit en ging gister wat boodschappen doen waaronder 1(!) biertje. De kassamedewerker(ongeveer even oud als ik) vroeg hoe oud ik was; ik dacht pure interesse, omdat ik zwanger ben en al een kindje heb, dus ik zei 22 jaar. Zegt ze; 'Mag ik je legitimatie even zien?'. Ik was totaal verbluft dus pakte mijn rijbewijs en liet het zien. Toen ik wegliep begon ik echter wel een beetje pissig te worden. Bier mag je vanaf je 16e kopen en het is toch wel echt duidelijk dat ik geen 15 meer ben. Ik weet dat er legitimatieplicht tot 20 jaar geldt, maar dit is toch vooral bedoeld zodat je legitiem legitimatie mag vragen aan mensen die je niet zo goed in kan schatten? Want als ze dacht dat ik 19 was, dan had ze het niet hoeven vragen.. Of zit het anders? En had ik ook kunnen weigeren? Gezien je tot 20 jaar moet legitimeren en ik gewoon ouder ben?
Of je vat het op als een compliment dat men je jonger schat! DAt denk ik namelijk, dat ze je nog echt onder de 20 schatte en daarom om legitimatie moet vragen. En helaas hoeft een zwangerschap en een kind hebben niet te betekenen dat je 'al' boven de 20 bent! Nu even lastig, maar trust me...straks is het super als ze je jonger schatten!
Hahaha ik ken het! Helaas ben ik al 26!!!! Maar ook ik moet me altijd legitimeren! En nee je kan niet weigeren, want dan zou iemand die 16 is en er ouder oud ziet er ook mee weg komen.... Maar goed, heeeeel irritant maar over een aantal jaar is het alleen maar mooi dat ze je jonger schatten haha
Ik dacht dat je tot 21 je moet legitimeren. Ook voor een biertje dat vanaf 16 is toegestaan.. Maar trek het je vooral niet aan, ik heb het een jaar terug ook gehad. Pff, prima kind (grietje van 15 ofzo) , mag jij mijn paspoort wel even zien hoor. Breekt de dag zo mooi hé Zou jij niet gillend gek worden achter een kassa denk je? Ik wel, ik zou ook volwassenen om legitimatie gaan vragen denk ik Bliep, bliep, bliep, bliep, bliep, etc. AAAAAAAAAAAAHHH
Maar moeten supermarktmedewerkers dus íedereen onder de 20 om legitimatie vragen? Of alleen wanneer ze twijfelen? En ik vraag me af of ik had kunnen weigeren, aangezien ik dus al boven de 20 ben.
Dat maakt toch niet uit. Bij twijfel mogen ze het vragen. Ongeacht jouw werkelijke leeftijd, die kunnen zij niet weten. Het gebeurt mij ook nog wel eens en ben nu 27. Ik zou me er niet druk om maken. Gewoon legitimatie tonen en je bent klaar.....
Personen tot 25 jaar moeten in de toekomst altijd hun leeftijdsbewijs laten zien als ze alcohol willen kopen. Nu moeten de verkopers alleen naar de id-kaart vragen als onduidelijk is of de kopende jongere wel de minimumleeftijd van 16 of 18 haalt. Ik werk bij de Gall&Gall als ik twijfel (bij alchol of ze 16 zijn) vraag ik erna, en of ze 18 zijn (voor sterkte drank) Als ze met z'n 2en komen moeten ze allebei hun legitimatie laten zien (2 jongeren dan) is de ene nog geen 18 of 16, mag ik het niet verkopen/of als de een legitimatie niet bij zich heeft. Bij sommige kun je echt niet zien hoe oud ze zijn, en als ik dan zie op de legitimatie dat ze echt al ouder zijn, zeg ik gewoon; zie het als een compliment-je ziet er gewoon jong uit. Er staan hele hoge boetes op, dus bij twijfel vraag ik altijd! Bijna iedereen heeft wel legitimatie bij zich, want dat ben je verplicht om bij je te dragen.
ik werk zelf in supermarkt, maar vraag het liever een keer teveel dan te weinig, want de boetes zijn namelijk erg hoog die ik dan zou krijgen als ik het verkoop aan een te jong iemand.
Je mag weigeren je te legitimeren, maar de supermarkt mag dan weigeren om jouw je biertje te verkopen.
ik snap je verbazing wel, maar idd de boetes zijn enorm hoog. Ik heb het ook al een aantal keer gehad toen ik 22/23 was.
Ik werkte bij de Dirk van den Broek en daar kregen we een streng beleid. Het is soms echt heeeeel lastig om het te zien. Mensen die boos werden lachte ik uit, want uiteindelijk heeft mijn oplettendheid ome Dirk wel 2000 euro bespaard. Tot 21 jaar moet je je vrijwillig legitimeren met alcohol/sigaretten. Daarbij mag de cassiere er altijd om vragen.. in geval dat ze het niet vertrouwt. Als hij/zij wil mag ze het zelfs een bejaarde vragen.. Je bent namelijk als cassiere verantwoordelijk voor elk product wat je verkoopt.. Ik heb het ook met groepjes gehad.. 1 iemand geen legitimatie? Jammer dan.. niemand krijgt alcohol.. want als die jongen met alcohol wordt gepakt en zegt dat het bij Dirk van den Broek vandaan komt.. dan is ome Dirk niet blij hoor! Heel krom, maar zo is het nu eenmaal!
Ik heb het zelf een keer meegemaakt met sigaretten, terwijl ik 29 ben en vaak zelfs ouder geschat. Meisje vroeg legitimatie, dus ik zei: pardon??? Ik viel er stil van. Toen keek ze me aan en schrok ze, ze zei toen: oooh sorry, het zit zo in mijn systeem om legitimatie te vragen, ik had helemaal niet goed naar je gekeken. Ze schaamde zich dood en had een kop als een tomaat. Misschien dat dit bij jou ook wel het geval was.
Voordat ik zwanger was, was dit bij mij ook steeds het geval bij de ah als ik sigaretten ging halen. Ikben 26 maar moest steeds (bij dezelfde ah) me rijbewijs laten zien. Heel irritant, want vanaf 16 mag je ze kopen, dus ze schatten me 15 of jonger?!?! Werd ook vaak pissed! En dan nog zo'n achterlijk die nav me geboortedatum me leeftijd gaat rekenen, ongeacht dat het me rijbewijs was!!
Ik had een een paar maanden geleden nog en ik ben 30. Ik was toen hoogzwanger en ging voor mn man even bij de gall en gall een flesje drank halen voor de oud en nieuw. Ik moest er eigenlijk wel om lachen. Ik wordt trouwens wel altijd jonger geschat
Juist. Je hóéft je niet te legitimeren, naar zij hoeven jou dan ook geen alcohol mee te geven. Ze mogen identificatie vragen bij iedereen waarbij ze twijfels hebben over de leeftijd. Sterker nog: ze zijn verplicht te controleren of je 16+/18+ bent. Ze mogen zelfs geen alcohol meegeven aan een ouder als het vermoeden bestaat dat dit voor een minderjarig kind bedoeld is. Hoe ik dit weet? Ik heb een (zij het kort) bijbaantje in de buurtsupert gehad. Achter de kassa ja
Ik heb het wel een keer gehad met sigaretten bij Texaco. Ik was 23 en er werd gevraagd of ik wel 16 was..