Graag lees ik ervaringen van andere mensen. Ik werk op dit moment als verpleegkundige in een algemeen ziekenhuis, op een chirurgische afdeling. Ik werk daar nu 3 jaar vast. Eigenlijk een prima baan. Maar het bevalt niet meer. Daar zijn meerdere redenen voor. Tijdje geleden nieuw afdelingshoofd gekregen en daardoor veel wijzigingen gekregen (waaronder het rooster). Ook de toenemende drukte en activiteiten vind ik erg veel. We moeten steeds meer doen met minder tijd/personeel. Op dit moment kan ik niet de zorg aan de patienten geven, die ik wil en nodig heb om het werk nog leuk te vinden. Ook gaat het thuis niet erg lekker op moment, maar daar zijn we al druk mee bezig. Loop momenteel al bij een psycholoog. Ook bij haar ga ik vanmiddag even vragen naar tips. Heb het gevoel dat ik naar een burn-out toe ga. Zou zo graag een baan willen hebben die me meer aanspreekt, maar wat? Zo moeilijk! En is omscholen dan iets of alleen met inwerken voldoende voor bepaalde functies? Zijn er hier mensen die zich hebben omgeschoold of een grote verandering hebben ondergaan op werk gebied?
Ik weet niet waar je woont maar ik werk als ig in thuiszorg en vond ook niet meer leuk te weinig tijd en teveel administratie erbij ik heb nu me contract opgegeven en ga via uitzendbureau aan t werk. Wel de lusten niet de lasten en ze hebben zo druk dat ik en uren contract heb gekregen
Ik heb hiervoor loopbaanbegeleiding gevolgd via de VDAB (België) en heb hier véél hulp aan gehad. Exact voor de vragen waar jij nu mee zit. Hebben ze zoiets niet bij jullie? Je moet vooral doen waar je je goed bij voelt. Enkele jaartjes omscholen (druk, veel werk) en je kan de rest van je leven zoveel voldoening vinden in een job waar je tevreden mee bent. Tenslotte brengen we meer tijd op ons werk door, dan met onze partner, dus is het belangrijk hier niet over te twijfelen!
Zijn er geen andere mogelijkheden in het ziekenhuis waar je werkt? En is er geen loopbaan bemiddeling? Wellicht dat ze je daar verder kunnen helpen. Ik werk als doktersassistente in een huisartsenpraktijk. Ik vind het werk leuk, maar ik twijfel of ik dit wel wil blijven doen (in de praktijk waar ik nu werk). Ik ben juist aan het kijken om weer terug naar het ziekenhuis te gaan omdat daar gewoon meer mogelijkheden zijn.
En op een andere afdeling, evt ander ziekenhuis of als inval via uitzendbureau? Ik weet dat ze via daar altijd veel verpleegkundigen vragen ivm ziekte/vakantie ed. Of wil je echt totaal iets anders?
Bedankt voor jullie reacties. Ik reageer wel wat laat, drukke dagen gehad! In het ziekenhuis ben ik al een poosje aan het rondkijken naar iets anders. Heb vorig jaar bijvoorbeeld al wat dagen mee gelopen op andere afdelingen (endoscopie, kraam, dagverpleging). De kraamafdeling lijkt me super, maar helaas is daar eigenlijk nooit vacature. En om daar op zitten te wachten, trek ik niet denk ik. Ik denk nu aan bijvoorbeeld omscholen naar dokters- of apothekersassistente. A.s. maandag heb ik een afspraak bij de huisarts staan. Op moment ziekgemeld op mijn werk. Al dagen hoofdpijn . En meer klachten wat lijkt op een burnout. Hoop dat rust mij ook goed zal doen en ik dan beter kan bekijken wat ik wil
Ik werk in de thuiszorg als vp niv 5. De thuiszorg heeft n slechte naam, maar dat vind ik niet correct. Wij hebben echt wel tijd voor onze clienten. Het nadeel is alleen wel dat je in de thuiszorg niet erg veel verpleegtechnische handelingen doet.