Andere taal leren

Discussie in 'De lounge' gestart door TanteTrien, 20 nov 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. TanteTrien

    TanteTrien Niet meer actief

    Hoe doen jullie dat?
    Ik zou graag goed turks willen leren, want mn partner is turks
    Ik heb op mn telefoon verschillend apps staan om te oefenen, ik kijk ook vaak naar turkse tv, turks praten doen we thuis niet want mn vriend spreekt bijna beter nl dan turks:)
    Maar mn schoonouders spreken bijv slecht nederlands en als er ook visite komt uit turkije dan is het fijn en handig als je daarmee kan communiceren,
    ( het wordt sowieso weleens tijd na 5! Jaar dat ik het een beetje leer spreken:);))
    Ik begrijp veel dingen van de turkse taal wel, maar alleen het zelf spreken ervan kan ik niet, en het schrijven kan ik trouwens ook niet( alleen simpele dingen:))
    Cursus heb ik weleens naar gekeken maar is niks voor mij, hoor veel dat je bij een cursus sowieso alleen de basis leert dus vindt ik zonde...
     
  2. novaa

    novaa Fanatiek lid

    28 dec 2009
    3.286
    0
    36
    Ik doe een thuisstudie
     
  3. Een nieuwe taal leren - Plazilla.com

    Zelf ben ik al jaaaaren bezig met een cursus Fries, maar omdat ik te weinig kans krijg om te oefenen lukt het niet echt. Versta het nu wel goed, maar zelf praten dat wordt hem nog niet. Maar bovenstaande tips heb ik wel veel aan gehad (vandaar dat ik ze ook op heb geschreven voor anderen)
     
  4. Melliemuis

    Melliemuis Fanatiek lid

    28 apr 2014
    1.314
    0
    36
    Across the pond
    Ik vind het nog steeds het beste om gewoon in die taal TV te kijken, naar mensen te luisteren etc. Zo is mijn Engels in 3 jaar echt heel erg vooruit gegaan en kan mijn vriend nu basis Nederlands (een beetje praten maar luisteren gaat wel een stuk beter) ;)
     
  5. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    Dat je alleen de basis leert via een cursus is niet waar.
    Tegenwoordig zijn talen opgedeeld in A B en C -groepen.
    Na een gesprekje kunnen ze inschatten waar je zit met je niveau. Je zult dus niet onder je niveau gaan zitten.

    Ik kan een cursus echt aanraden. Zo leer je spreken, luisteren, lezen en schrijven tegelijk!
     
  6. marb

    marb VIP lid

    21 okt 2007
    11.070
    4.729
    113
    Duolingo <3 Helemaal fan van!
     
  7. yenolah

    yenolah Fanatiek lid

    12 dec 2008
    4.038
    83
    48
    Vrouw
    fysiotherapeut
    Caldas da Rainha
    Ik heb ook een cursus gedaan op de volksuniversiteit, maar het beste leer je het mijns inziens nog steeds als je midden tussen de mensen zit. Misschien eens naar een turks café? Vond ik altijd heel gezellig (heb een turkse oom).
     
  8. TanteTrien

    TanteTrien Niet meer actief

    #8 TanteTrien, 20 nov 2014
    Laatst bewerkt door een moderator: 20 nov 2014
    Mn hele schoonfamilie is turks;) dus dat tussen de mensen in zitten gebeurt al:p

    Marb; duolingo, ziet er leuk uit, ik ga eens verder kijken op de site:)
     
  9. mamaatjevan5

    mamaatjevan5 VIP lid

    30 sep 2007
    5.584
    2
    38
    ik heb anderhalf jaar in turkije gewoont, en eerlijk is eerlijk je leer het toch het snelst als het tegen je gepraat word ik pikte de taal heel snel op maar ik had dan ook geen keuze :D het was of turks of gebaren taal en dat vond ik zowaar nog moeilijker dus alle turkse mensen om je heen vragen om turks (langzaam) te praten en dingen aan te wijzen wat ze bedoelen hoe meer herhaling hoe sneller je de dingen door heb
     
  10. yenolah

    yenolah Fanatiek lid

    12 dec 2008
    4.038
    83
    48
    Vrouw
    fysiotherapeut
    Caldas da Rainha
    Ik bedoelde eigenlijk een omgeving buiten het bekende.
     
  11. TanteTrien

    TanteTrien Niet meer actief



    Ooo:p haha
    Weet hier in de buurt alleen geen turks cafe, volgens mij hebben we die ook niet:)
     
  12. TanteTrien

    TanteTrien Niet meer actief

    Dit is absoluut waar! Want heb 6mnd in frankrijk gewoon en heb in die 6mnd redelijk frans geleerd:)
    Kan wel aan mn vriend vragen of hij ook beetje turks tegen me wilt praten, en heb ook een turkse collega kan ook wel aan haar dan vragen of ze het een beetje wilt doen:) dankjewel!
     

Deel Deze Pagina