Wij wonen in een leuk huisje in het midden van het land, op zich zitten we hier lekker, als we de wijk binnen komen zeggen we gelijk ahhh lekker weer thuis. Wij hebben 3 kinderen en maar 3 slaapkamers, toen ik zwanger was van de 3e zeiden we ach als de jongste wat ouder is gaat het bij zijn broer of zus samen op de kamer (wisten nog niet wat het werd). Maar nu is de jongste 2 en een half en hij ligt nog steeds bij ons op de kamer, mijn oudste is een zoon, nu 9 jaar en die houdt van lezen en dit doet hij graag voor het slapen gaan, even lekker op bed rustig lezen. De jongste is dus ook een jongen geworden, hij is soms al om 6 uur wakker dus het is gewoon een probleempje de een houdt even van lezen en de ander is vroeg wakker. Een opbouw is geen optie mochten we willen verhuizen of in een geval waar ik niet aan wil denken overlijden dan krijg je nooit voor het huis terug wat er nu inzit. Verhuizen hier in het midden van het land pffff de huizen zijn hier zo belachelijk duur! Vorig jaar hadden we het over emigreren naar Duitsland, de huizen zijn er groter en dan ook nog eens zoveel goedkoper, het is net over de grens bij Coevorden waar we heen zouden willen, een uurtje rijden van waar wij nu wonen. We hadden ook wel mooie huizen in Coevorden zien staan trouwens. Maar NL tegenwoordig de regering, al die bezuinigingen je wordt er niet goed van hoe het er hier aan toegaat in deze tijd. Maar aan de andere kant zit ik zo met mijn ouders in mijn maag, als wij vertrekken hebben mijn ouders hier niks meer, ze worden een dagje ouder en ja een uurtje is niet ver maar als ze je nodig hebben, dat je boodschappen moet gaan doen ofzo is het natuurlijk weer niet om de hoek. Wat zouden jullie doen? of zijn jullie toevallig geemigreerd, vertel je verhaal misschien heb ik er wat aan.
Wij zijn geëmigreerd naar Duitsland en wonen nu op ongeveer anderhalf uur vanaf mn ouders. We wonen er prima, scheelt een slok op een borrel qua huizenprijzen, wegenbelasting etc. Het scheelt je qua kosten (verzekeringen, wegenbelasting etc) ongeveer 3500 euro op jaarbasis. Kosten van dagelijks leven, boodschappen enzo is doormekaar genomen zo'n beetje vergelijkbaar. het ene is wat duurder het andere wat goedkoper. Maar wat dat betreft hebben we het beste van twee werelden ik werk in NL, dus de goedkopere boodschappen (oa koffie) haal ik gewoon onderweg. Mbt je ouders... hoe oud zijn ze nu en zijn er evt anderen op wie ze kunnen terugvallen? Mijn ouders zijn begin 60 en nog vitaal etc, mn schoonmoeder is inmiddels 77 en wat minder ter been, maar gelukkig zijn er broers en zusters van mn vriend achter de hand. Ja soms is het gewoon ronduit kl*te dat we op anderhalf uur zitten (lees hartinfarct van mn vriend, gebroken heup van schoonmoeder, zusje met HELPP syndroom etc....) Anderszijds is het "maar" anderhalf uur.
Tja, wij wonen op 1300 km afstand van familie. Soms is dat heftig in geval van ziekte oid maar goed daar zijn ook oplossingen voor. Gelukkig heb ik twee zussen die in geval van nood mijn ouders kunnen helpen. Ik heb nog geen seconde spijt van onze beslissing.
Hoi bedankt voor je antwoord, het scheelt echt zeg, schrik ervan Wij zouden ook in NL blijven werken, ik zit in de zorg dus dat is heel makkelijk, mijn man zit bij de rabobank en die zit ook overal Mijn vader is 65 en mijn moeder 59 mijn moeder heeft neuropathie die heeft gewoon heel veel pijn, als ze naar de kapper gaat breng ik haar als mijn vader moet werken. Had al gezegd laten we een zwei familien kopen haha, en ik gaf ook al als tip ga weer terug naar Meppel (komt mijn vader vandaan) maar beiden willen ze niet, dus ik hebt het er niet meer zo over dat we nog steeds aan emigreren denken. Zitten jou kinderen in NL of Duitsland op school? en waar woon jij precies als ik vragen mag, zit je op een plek waar veel nederlanders zitten? ben er weleens heen gereden op te kijken naar de huizen die we op het oog hadden, zijn echt van die soort kampjes waar allemaal Hollanders zitten haha. Wij dachten aan Twist, Haren die omgeving
@Nienke, mijn zus woont ook op een uur afstand van mijn ouders, pfff vind het zo'n moeilijke keus, maar 1300 is helemaal ver weg, een uurtje kan je nog wel zeggen goh ga ff op de koffie haha
Wij hebben een aantal jaar in Duitsland gewoond, maar ik vond de afstand naar familie en vrienden uiteindelijk toch te groot. Een uur is dan toch ver, je rijdt niet even op en neer. Ik wil dichtbij mijn ouders wonen, zeker nu ze ouder worden (begin 60). Zij zijn er nu voor ons en wij voor hun. Ik stond er in DL meer alleen voor en nu niet meer. Qua kosten.. Huizen zijn goedkoper dat is een feit. Wij moesten weer een extra verzekering afsluiten van de bank waar wij zaten en dat samen met aflossen zorgde voor hoge maandlasten in verhouding tot de hypotheek. Maar goed, uiteindelijk is er wel afgelost en daar gaat het om. Maar qua maandlasten zaten we best hoog. En daarnaast, tja het één is goedkoper dan NL en het ander stukken duurder. De wegenbelasting goedkoop, onze autoverzekeringen flink duurder (stukken duurder). Ach ja we woonden er niet stukken goedkoper om het zo maar te zeggen. Wel een groter huis dan we in NL voor die kosten zouden hebben. Maar ik ben in ieder geval erg blij hier weer in NL te wonen en ik ga nooit meer emigreren Succes met het kiezen!
Ik ben niet geemigreerd, maar woon wel op ruim 3 uur rijden bij mijn ouders vandaan (ik Hengelo, zij Middelburg), dus dat is idd niet even een kop koffie tussendoor drinken. Kunnen jouw ouders in geval van nood nog terugvallen op andere broers/ zussen van jou? zie dat dat ook een uur rijden is.
Offtopic: Ts, je link in je handtekening naar je blog doet het niet ( ik was natuurlijk even nieuwsgierig )
nee ik zou het niet doen. Tenminste.... niet naar Duitsland iig. Anderzijds een uurtje rijden is ook niks toch? Sterkte met het nemen van jullie beslissing!!!
Ja uiteindelijk is een uurtje niks, richting Drenthe heb je op zich ook mooie en grotere huizen en het scheelt je een hoop geregel, pfff ti's zo lastig. En ja idd ik ben dan wel meer op mezelf aangewezen, nu past mijn moeder 1x in de maand op
Bereid je in elk geval wel voor op heel heel heel veel papierwerk. In de omgeving waar wij hebben gewoond was het niet meer zo makkelijk kinderen naar NL naar school te doen. Maar goed ik ben ook van als je gaat emigreren moet je het ook goed doen Verzekeringen liggen daar idd een heel stuk hoger. Je hebt ook nog te maken met kijk en luistergeld die je moet betalen. En zo zijn er nog heel wat dingen anders om rekening mee te houden. Ik zou er zo weer heen gaan Maar als er alleen wilt wonen omdat het goedkoper zal zijn zal ik zeggen niet doen.
Nee zoals Mutti zegt, je gaat emigreren, dan moet je ook goed doen Al wonen wij maar drie km van de grens, wij vallen onder Bunde. Da's net noordelijker dan Twist, Haren. ONze oudste gaat tegenwoordig naar de Kindergarten en zal straks ook in D naar Grundschule en het vervolgonderwijs gaan. Evenals de jongste uiteraard. Ja er wonen veel Nederlanders in het grensgebied, maar het is niet zo dat ze "samenkruipen" ofzo.
Wij gaan volgende maand emigreren naar Curacao....dat is toch 7000km hier vandaan en eerlijk gezegd kan ik niet wachten maar ik moet eind van de maand eerst nog geopereerd worden en als ik hersteld ben gaan we. Dus eind februari of uiterlijk maart.Ligt er dus een beetje aan hoe het verloopt. We hebben al een huis en alles daar en 2 van onze kids zitten er al. Ik heb trouwens wel 4 volwassen kids en een kleine man.(zelfde papa). Duitsland lijkt me trouwens heerlijk.De huizen zijn er ruimer en goedkoper en shoppen is erg leuk daar.En een uurtje rijden is eigenlijk ook zo gebeurd toch?
Ik woon sinds 1997 niet meer in NL. Eerst 14 jaar in Engeland gewoond, met wel mijn schoonfamilie vlakbij maar mijn familie niet. Nu wonen we in Frankrijk, met zowel de familie in NL als de familie in de UK op zo'n 8 uur afstand. Hoewel het af en toe wel moeilijk is (en soms héél moeilijk) wanneer je je familie niet om de hoek hebt wonen heb ik nooit spijt of heimwee gehad. Maar ik heb al wel van heel jongs af aan het gevoel gehad dat ik in het buitenland wilde wonen. Ik denk dat je alleen moet emigreren als je het echt graag wilt, en het niet alleen doen omdat het goedkoper is. Persoonlijk vind ik een uurtje afstand niet veel trouwens. Ik ken genoeg mensen die binnen NL op vergelijkbare afstand van hun ouders wonen...
Uiteraard ga ik niet alleen voor de goedkopere huizen. Je woont er wat vrijer wat mij erg aanspreekt, we hebben een boerenfox die graag buiten is dus een wat grotere tuin is wel mooi, wij hebben nu buren die steeds zitten te zeuren als de hond buiten in de tuin is. Wij wonen echt hutje mutje op elkaar. Tsja en zo zijn er nog wel meerdere dingen waarom te kiezen voor Duitsland. Hopmarjanneke wat heb je allemaal in Bunde?